Avalon » Serie komiksowe » Dark Avengers » Dark Avengers #1

Dark Avengers #1

Postacie
Zapowiedź

Kim są Dark Avengers i Iron Patriot? Odpowiedzi zszokują czytelników.

Cytat

Ares: "You're a fine woman."
Ms. Marvel: "Oh, my God..."
Ares: "Yes, I am."

Streszczenie

Zamek Morgany le Fay, rok 690. Czarodziejka używa zaklęć, aby odnaleźć w czasie Doctora Dooma, o którym myśli, że ją zdradził. Po chwili widzi go na spotkaniu zwołanym przez Normana Osborna [Secret Invasion: Dark Reign].

Tydzień temu. Norman spotyka się z Victorią Hand, byłą pracownicą S.H.I.E.L.D., i proponuje jej posadę jego prawej ręki w nowej organizacji zwanej H.A.M.M.E.R. Wymyślenie rozwinięcia tego skrótu jest jednym z zadań na długiej liście, którą Osborn wręcza kobiecie, a które dotyczą posprzątania po S.H.I.E.L.D. i Tonym Starku oraz przygotowania do rozpoczęcia działania H.A.M.M.E.R. i nowej grupy Avengers. Norman wyjaśnia Victorii, że praca jest dobrze płatna, ale wymagająca wiele czasu i energii. Wie o tym, że Hand nie bała się mówić głośno o swoim niezadowoleniu z metod Nicka Fury'ego i Starka, więc właśnie dlatego ją wybrał: chce, aby zwracała uwagę, kiedy coś jej się nie będzie podobać. Kobieta przyjmuje propozycję.

Góra Thunderboltów, sześć dni temu. Norman przyjmuje Marię Hill i mówi jej, że S.H.I.E.L.D. zostaje rozwiązana, a jej usługi nie są już potrzebne. Ona odpowiada, że już o tym wie, ale przyszła dlatego, że chciała powiedzieć Osbornowi, że jest pewna, że on w końcu poniesie klęskę, a ona będzie przy tym. Hill wychodzi, a w drzwiach mija się z Bullseyem. Norman mówi mu, że jest zadowolony z jego zachowania podczas walki ze Skrullami i w nagrodę chce zmienić zasady ich współpracy. Oznajmia, że zabójca przeniesie się z częścią Thunderboltów do Nowego Jorku, a konkretnie do Wieży Avengers. Bullseye jest niezmiernie zaskoczony.

Pięć dni temu. Ms. Marvel przybywa do Wieży Avengers i znajduje tam Normana, od którego dowiaduje się, że wraz z przejęciem S.H.I.E.L.D. przez niego Avengers i ich baza należą do niego, więc zakłada, że Carol zameldowała się na służbę. Kobieta stwierdza, że rezygnuje z członkostwa w drużynie, ale Osborn mówi jej, że jako zarejestrowana super-bohaterka i żołnierz musi wykonywać jego rozkazy lub zostanie aresztowana. Danvers odpowiada, że nikt z Avengers nie będzie pracował dla Normana, ale ten wyprowadza ją z błędu i zaprasza do pokoju Aresa i Sentry'ego. Bóg wojny stwierdza, że Osborn wykazał się jako wielki wojownik podczas wojny ze Skrullami, więc chętnie się do niego przyłączy. Bob natomiast mówi, że tu jest jego dom, a Norman obiecał mu pomóc z jego problemami, ale nie chce powiedzieć, jak. Carol widzi, że nic tu po niej i ucieka. Sentry pyta się, czy ma ją ścigać, ale Norman stwierdza, że nie ma potrzeby, ponieważ Danvers z pewnością zmieni zdanie, a póki co, on znajdzie sobie inną Ms. Marvel.

Góra Thunderboltów. Norman znajduje medytującą Moonstone i rzuca jej stary kostium Carol mówiąc, że właśnie została przyjęta do Avengers jako Ms. Marvel. Karla chciałaby zachować swoją poprzednią tożsamość, ale Osborn stwierdza, że Moonstone oficjalnie musi pozostać w zamknięciu. Kobieta chce się dowiedzieć, czy wciąż jest dowódcą drużyny, ale Normana już nie ma. Tymczasem w podziemiach strażnicy prowadzą jednego ze schwytanych Skrullów do jednej z celi. Tam Venom każe mu się zmienić w Spider-Mana, a kiedy kosmita to robi, stwór pożera go. Zaraz potem przychodzi Norman i mówi Macowi, że w nagrodę za dobre sprawowanie podczas inwazji Skrullów chce mu dać serum, które uczyni jego wygląd bardziej normalnym. Przekonany Gargan połyka substancję i po chwili jego wygląd zmienia się, teraz przypominając bardziej człowieka niż potwora.

Nowy Orlean, cztery dni temu. Daken wchodzi do pizzerii, w której czekają na niego Osborn, Ares i Hand. Okazuje się, że to Norman go tu sprowadził, ponieważ ma dla niego pracę. Podczas rozmowy pozostali dowiadują się, że mutant jest synem Wolverine'a i kiedy mija wielkie zaskoczenie z powodu tego, że Logan mógłby spłodzić dziecko, Osborn stwierdza, że propozycja tym bardziej spodoba się Dakenowi, ponieważ będzie miał okazję zdenerwować swojego ojca.

Cube, trzy dni temu. Norman odwiedza Noh-Varra i mówi mu, że nie powinien tu siedzieć, ponieważ jest bohaterem. Fascynuje go to, że po przybyciu do tego świata i wypowiedzeniu mu wojny, kiedy była taka potrzeba, kosmita stanął w jego obronie. Teraz Osborn chce, aby Noh-Varr został Kapitanem Marvelem.

Wieża Avengers. Norman przypatruje się staremu zdjęciu Avengers i mówi, że czegoś brakuje mu w jego drużynie. Ares stwierdza, że Iron Man i Kapitan Ameryka w poprzednich składach symbolizowali rycerza i żołnierza, czyli tych, pod dowództwem których idą inni. Victoria przypomina Osbornowi o spotkaniu z Ghostem, który właśnie przybył. Ten mówi, że nie był pewien, czy skorzysta z zaproszenia, ale według niego miał się pojawić w domu swojego odwiecznego wroga, nie mógł oprzeć się pokusie. Norman mówi, że ma wobec niego plany, ale najpierw chciałby, aby otworzył mu drzwi, których on nie potrafi. Ghost szybko spełnia prośbę, a wewnątrz znajduje się wiele modeli pancerzy Iron Mana.

Latveria, dzisiejszego ranka. Strażnicy z Góry Thunderboltów odwożą Doctora Dooma do jego państwa. Tam czeka na nich Morgana le Fay, która rozpoczyna magiczny pojedynek z Victorem.

Wieża Avengers, teraz. Rozpoczyna się prezentacja nowego składu bohaterów, do którego należą Kapitan Marvel, Sentry, Ms. Marvel, Ares, Wolverine, Hawkeye, Spider-Man oraz Iron Patriot. Ten ostatni zdejmuje hełm, pod którym chowa się Norman Osborn, i mówi, że będzie prowadził Avengers do walki ze wszystkimi, którzy zagrażają ludzkości.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Dark Avengers #1 Dark Avengers #1 Dark Avengers #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.