Avalon » Serie komiksowe » Dark Avengers » Dark Avengers #3

Dark Avengers #3

Postacie
Zapowiedź

Kolejne starcie z Morganą Le Fey, tym razem w Latverii!

Cytat

Spider-Man: "Heeellpp mee!"
Hawkeye: "Help you? Go @#$% yourself!"

Streszczenie

Wieża Avengers, kilka dni temu. Norman Osborn odwiedza Sentry'ego, przedstawia mu się mówiąc, że będą sąsiadami i pyta się, jak się czuje. Zastanawia go, czemu Lindy leży na łóżku, ale Bob stwierdza, że jego żona często śpi. Norman mówi, że czytał dane Iron Mana na jego temat i wie, że Tony trochę się go bał. Bob mówi, że ludzie najczęściej tak na niego reagują, ponieważ ma problemy z psychiką. Osborn mówi, że on miał to samo: przyznaje się, że kiedyś był Green Goblinem, ale nauczył się nad sobą panować i teraz jest z nim lepiej. Stwierdza, że Reynolds również może to zrobić, jeżeli tylko zechce. Sentry mówi o Voidzie, który zawsze jest w nim i nawet teraz obserwuje tę rozmowę. Norman zaczyna go przekonywać, że Void nie istnieje: nie było go, kiedy Bob był zwykłym człowiekiem, więc to tylko jego wymysł. Nakłania go do przyznania się, że Voida nie ma, a kiedy Reynolds nie chce, Norman wskazuje, że mówi o nim złe rzeczy, a on się nie pojawia. Sentry zostaje przekonany i przyznaje, że rzeczywiście jego alter ego nie istnieje. Osborn proponuje mu, aby przyłączył się do jego Avengers, ale nie natychmiast. Chce, aby najpierw Bob wziął prysznic, wyspał się i coś zjadł. Wie, że on już tego nie potrzebuje, ale przecież lubi te rzeczy i dzięki nim nie zapomni, jak to jest być człowiekiem. Mówi, że od tej pory wszystko będzie dobrze i będą się wspierać jako współlokatorzy i wkrótce członkowie jednej drużyny.

Zamek Morgany le Fay, rok 690. Czarodziejka obserwuje przeszłość Avengers, z którymi przychodzi jej walczyć i stwierdza, że ma do czynienia z kłamcami, szaleńcami i mordercami udającymi bohaterów. Zastanawia się nad wymazaniem ich z rzeczywistości, ale obawia się, że zmieni historię i zaszkodzi sobie. Postanawia pokonać ich w walce i tym razem nie dać się zabić.

Latveria, teraz. Avengers walczą z potworami Morgany. Iron Patriot powiadamia bazę o sytuacji i stracie Sentry'ego, każe dostarczyć sobie danych o czarodziejce i nie przysyłać wsparcia. Następnie każe Aresowi coś zrobić. Ten jeszcze raz każe Morganie zaprzestać wszystkiego i wrócić do swoich czasów, ale kobieta w odpowiedzi zmienia go w posąg. Następnie zwraca się do pozostałych mówiąc, że mogą się poddać i zostać jej sługami, ale w tym momencie Hawkeye przeszywa ją kilkoma strzałami. Jak poprzednim razem, po śmierci Morgany wszystkie jej potwory znikają. Avengers zbierają się nad Doomem, który wciąż się nie porusza. Ms. Marvel proponuje go gdzieś zabrać, ponieważ Morgana raz wróciła po śmierci, więc z pewnością zrobi to drugi raz. Victor mówi, że już jest na to za późno: czarodziejka znów się pojawia ze swoją armią. Avengers odpierają ich ataki, a Iron Patriot osłania polem siłowym Dooma, po czym zabiera go i odlatuje, aby dać czas swojemu pancerzowi na doładowanie się. Victor mówi, że nie może się ruszyć, ponieważ Morgana zaczarowała jego zbroję, aby nie mógł rzucać zaklęć. Dodaje, że aby ją powstrzymać, należy cofnąć się w czasie do momentu, z którego przybyła do teraźniejszości, inaczej wciąż będzie powracać. Sam nie może tego zrobić w obecnym stanie, więc Osborn chce, aby Doom przekazał mu dane. Ten nie chce tego zrobić, więc Norman grozi, że zostawi go samego i odleci ze swoją drużyną. Decyzję Victora przyspiesza Morgana, która dosiadając smoka zaczyna ich ścigać. Iron Patriot otrzymuje dane Dooma i otwiera sześcian czasowy, do którego wlatuje, zanim przestraszona czarodziejka może go zatrzymać.

Zamek Morgany, rok 690. Kobieta rozpoczyna poszukiwanie Doctora Dooma [Dark Avengers #1], ale tym razem zamiast spotkania stowarzyszenia Osborna, w kotle ukazuje się jej wizerunek oraz Iron Patriot i Victor stojący za nią. Czarodziejka odwraca się, a Doom, gotowy do ataku, mówi, że nikt nie będzie podnosić na niego ręki.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Dark Avengers #3 Dark Avengers #3 Dark Avengers #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.