Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #117

Daredevil vol. 2 #117

Daredevil vol. 2 #117

"Return of the King" - Part 2

Postacie
Zapowiedź

Wilson Fisk, czyli Kingpin, powraca do Hell's Kitchen i proponuje pakt Daredevilowi. Wspólnie mają zaatakować Lady Bullseye i Hand.

Cytat

Wilson Fisk: "I wouldn't worry about after, Murdock… I wasn't planning to survive…"

Streszczenie

W kanałach pod ulicami Hell's Kitchen Turk prowadzi Kingpina do nowej lokalizacji Baru Josiego, który po ostatnich incydentach z Hoodem i Mr. Fearem zszedł dosłownie "pod ziemię”" Wszyscy w barze milkną po wejściu Fiska, a ten odpuszcza sobie zbędną przemowę mówiąc tylko, że zajmie się Daredevilem i wszystko będzie jak za dawnych czasów, tylko poleje się dużo więcej krwi.

W pokojowym hotelu Daredevil napada śpiącego Perkinsa, który jest autorem zdjęć, na których widać kochających się Murdocka i Dakotę [patrz poprzednia historia – Foxdie]. Perkins prosi o litość w zamian za oddanie kart pamięci ze zdjęciami i aparatu. DD zgadza się, ale żąda jeszcze jednej przysługi.

Gdzieś na dachu w czasie śnieżycy Mistrz Izo zostaje zaatakowany przez dwóch ninja z The Hand, ale bez problemu neutralizuje ich. Wtedy pojawia się Daredevil tłumacząc, że miał swoje sprawy do załatwienia i nie ma czasu na wysłuchiwanie kazań od Izo. Ten uprzedza go, iż Hand załatwili to, po co się udali, a teraz wrócili i przygotowują się do ataku na nich.

Następnego dnia w kancelarii, rodzice Milli kłócą się z Mattem, oskarżając go o nieczyste zagrywki. Najpierw zniknęła ich prawniczka pod pretekstem wyjazdu do Japonii [Lady Bullseye, patrz poprzednia historia – Foxdie], a teraz ich prywatny śledczy nie odbiera nawet telefonów. Murdock wypiera się zarzucanych mu czynów i przypomina im, że to oni zaczęli go szantażować publikacją niewygodnych zdjęć, a teraz próbują go umoralniać. Rodzice Milli żądają pełnej opieki nad córką, a jedyne, na co gotowi są się zgodzić, to wizyty Matta. Ten nie chce o tym słuchać.

W piwnicy swojego domu Matt ćwiczy, rozmyślając nad ostatnimi wydarzeniami. Zaskakuje go pojawienie się Dakoty, która jest na niego wściekła za jego ostatni wyczyn. Murdock próbuje się bronić, ale kobieta nie daje mu dojść do słowa. Na pytanie co się stało, Dakota opowiada o poranku w restauracji, kiedy podszedł do niej Perkins i oddał kartę pamięci z aparatu, jednocześnie prosząc o wybaczenie. Był przerażony. Matt uważa, że należało mu się. Ich sprzeczkę przerywa informator Matta, nagrywający się właśnie na sekretarkę. Murdock odbiera, po czym dowiaduje się, iż Kingpin wrócił i obiecał zająć się nim w pierwszej kolejności. W międzyczasie Dakota wychodzi, a Matt rzuca telefon i wybiega za nią. Ta przyznaje, że nie wie zbytnio co robić, dlatego rezygnuje z pracy u niego. Odchodząc prosi, aby przeprosił w jej imieniu Foggy'ego i Becky. Za plecami Matta pojawia się Turk informując, iż Kingpin czeka na niego na cmentarzu.

DD zjawia się na cmentarzu, gdzie Kingpin wspomina o swojej matce, która jest na nim pochowana. Następnie opowiada o ostatnich miesiącach spędzonych w Hiszpanii i tym, co go tam spotkało, po czym oznajmia, iż Hand wrócili tu po Murdocka, aby go zniszczyć. Mieli nadzieję, że Kingpin zrobi to samo, ale nie zdają sobie sprawy, jakiego wroga sobie stworzyli. Fisk pyta Śmiałka, czy w tej walce stanie obok niego, na co ten zapytuje o to, co stanie się już po bitwie. Wilson oznajmia tylko, iż nie powinien martwić się o to, co będzie potem, gdyż nie zamierza wyjść z tego cało.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #117 Daredevil vol. 2 #117

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.