Avalon » Serie komiksowe » Dark Reign: Elektra » Dark Reign: Elektra #2

Dark Reign: Elektra #2

Postacie
Zapowiedź

Nawet jak na zabójczego ninja, który znalazł się po tamtej stronie i wrócił, ostatnie wydarzenia to zbyt wiele. Z rąk Skrullów trafia prosto w łapy Normana Osborna i jego H.A.M.M.E.R.

Cytat

Norman Osborn: "I'm authorizing your request to 'visit' Elektra."

Bullseye: "That means I get to kill her, right?"

Streszczenie

Dowódca oddziału otaczającego Elektrę nie ukrywa, że w związku z zagrożeniem, jakie stwarza, ma prawo po prostu ją zabić. Daje jej szansę poddania się. Nie widząc żadnej reakcji ze strony zabójczyni, jeden z żołnierzy otrzymuje rozkaz strzału prosto w twarz. Elektra bez trudu wykonuje unik. Dowódca poucza podwładnego, iż naciskając za spust ruchy jego mięśni zdradziły Elektrze, w którą stronę padnie strzał i musi strzelać z zaskoczenia. Po czym szybkim ruchem ręki strzela w stronę zabójczyni, trafiając w jej rękę i jednocześnie potwierdzając swoją teorię. Elektra poprzez rękawice sterującą włącza gaśnice w całym korytarzu, tworząc tym samym zasłonę dymną. Następnie likwiduje żołnierzy, każdego z osobna. Na koniec wdaje się w walkę z ich dowódcą i chociaż wydaje mu się, że ma przewagę, kończy żywot zabity przez El. Ostatni z ocalałych żołnierzy próbuje się ratować wyskakując z Helicarriera, ale Elektra skacze zaraz za nim.

Washington DC. Osborn otrzymuje raport z zajścia na Helicaririerze. Elektrze udało się zbiec. Po wyskoczeniu z maszyny, dogoniła w powietrzu żołnierza, któremu zabrała jet pack. Mężczyzna zmarł przy upadku, a ślad po zabójczyni przepadł. Wciąż nie udało im się ustalić, na czyje zlecenie pracował Paladin. Osborn rozkazuje zdobyć te informacje i zająć się wcieleniem go do Thunderbolts.

Nowy Jork, 12 godzin później. W jednym z bloków para rudzielców, kobieta i mężczyzna, sprawdzają status zlecenia na Elektrę, który wskazuje na to, iż nagroda jest ciąż aktualna, a Paladin zawiódł. Mężczyzna trochę niedowierza, ale kobieta przekonuje go, iż zleceniodawca ma swoich ludzi wewnątrz, więc wie, co mówi. Sprawdzają swoje uzbrojenie gotowi zapolować na swoją ofiarę.

Kancelaria Murdock, Nelson i Blake. Foggy siedzi po godzinach w swoim biurze, gdy słyszy hałas w biurze Matta. Po wejściu do środka zastaje Elektrę przetrzepującą półki biblioteczki. Kobieta nie odzywa się ani słowem i nie zwraca uwagi na ciągle gadającego Nelsona. W końcu znajduje to, po co przyszła – apteczkę. Foggy mówi jej, żeby jak najszybciej opuściła biuro, gdyż Matt nie chce mieć z nią nic do czynienia. Nie słysząc ciągle żadnego odzewu, szarpie ją za ramię. Wtedy El upada na ziemię. Z grymasem bólu na twarzy pyta Foggy'ego, czy wie co znaczy "the stars are safe in the sky", ale ten nie ma pojęcia, o co chodzi. Elektra wyjaśnia, kiedy to słyszała i zanim mdleje mówi, że nie ma pojęcia, jak długo nie było jej na Ziemi.

Avengers Tower. Osborn zagaduje ćwiczącego Bullseye'a. Udziela zgody na jego "spotkanie" z Elektrą. Ten pyta wprost, czy znaczy to, iż ma ją zabić, po czym otrzymuje odpowiedź twierdzącą.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Dark Reign: Elektra #2 Dark Reign: Elektra #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.