Avalon » Serie komiksowe » Agents of Atlas vol. 2 » Agents of Atlas vol. 2 #3

Agents of Atlas vol. 2 #3

Agents of Atlas vol. 2 #3

"The Dragon's Corridor" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Z jednej strony śledzimy akcję w przeszłości i odkrywamy komunistyczny spisek oraz dwa znajome ciała zahibernowane w lodzie. Tymczasem w teraźniejszości, Agenci przygotowują arsenał dla Normana Osborna, co wywołuje zainteresowanie Kapitana Ameryki.

Cytat

Gorilla Man: "So now what? We are going to do some more clue-dropping?"
Woo: "Yeah, time to bait the hook... Is that Temugin down there in the water?"

Streszczenie

Rok 1958. Marvel Boy próbuje obezwładnić napastników telepatycznie, jednak jest zbyt pijany i mdleje. Ken rzuca w nich stolikiem. Każe Kitowi i Venus uciekać, sam wbiega do kuchni i chowa w chłodni. Woo i Suwan całują się w samochodzie. Nagle Jimmy odbiera wezwanie o pomoc od Kena. Wraca z Su do baru. Na miejscu wpada do środka i każe napastnikom odłożyć broń, jednocześnie strzelając do nich. Jeden z nich rozpuszcza w powietrzu gaz. Woo osuwa się na ziemię. Wtedy z chłodni wypada rozwścieczony Ken. Jednak okazuje się, że gaz działa również na małpy. Przed śmiercią nieprzytomnych towarzyszy ratuje M-11, który spopiela przeciwników swoim promieniem. Kiedy Ken i Woo oglądają szczątki napastników, znajdują przy nich dziwne czerwone trójkąty. Jimmy wychodzi przed bar, jednak Suwan już tam nie ma.

Pacyfik, teraz. Bob i Venus lecą na spotkanie z Namorą. Kobieta wyskakuje ze spodka do wody. Na dnie zastaje przyjaciółkę przygotowującą się do wyciągnięcia wraku okrętu z czasów II wojny. Krewna Namora każe jej się oddalić ze względu na niebezpieczeństwo, po czym podnosi okręt i wypływa z nim na powierzchnię. Kiedy zauważa Venus siedzącą na pokładzie, dostaje szału. Rozrywa jedną z min leżących na pokładzie, przez co dochodzi do eksplozji. Venus mówi, że wie, dlaczego jej przyjaciółka tak się zachowuje i rozumie ją. Namora wskakuje do wody i prosi syrenę, aby płynęła za nią. Zabiera ją na samo dno oceanu. Tam pokazuje Venus posąg Namority wykuty w skale. Namora żałuje, że nie było jej przy córce, nie mogła jej trenować, ochronić, nie mogła zapobiec jej śmierci. Zaczyna płakać. Venus obejmuje ją i mówi, że nie wie, czy to by coś zmieniło.

Rok 1958. Grupa Woo przebywa w hotelu. Dzwoni telefon. Jimmy odbiera. W słuchawce słyszy głos Suwan. Pyta go, czy zebrali trójkąty. Wtedy Woo słyszy krzyki w słuchawce i rozmowa zostaje przerwana. Bob każe M-11 zlokalizować budkę, z której dzwoniono.

Pięć minut później. Cała grupa jest w parku przed aparatem telefonicznym. Venus obserwując otoczenie przez trójkąt zauważa dziwne zawirowanie energii. Po chwili cała drużyna przechodzi przez nie i znajduje się na środku pustyni usłanej ludzkimi szkieletami.

Rzeka Hudson, teraz. Na statku Hale i Temugin czekają na Osborna. Ten pojawia się w towarzystwie Sentry'ego. Zaskoczony nagłym pojawieniem się Normana Temugin atakuje, lecz Robert wyrzuca go za burtę. Ken oprowadza gości po statku, który w istocie jest fabryką broni. Osborn jest zawiedziony nieobecnością Woo. Gdy wraz z Sentrym odlatuje, Woo i Marvel Boy wychodzą z ukrycia. Bob mówi, że umysł Normana jest chaotyczny, ale znalazł informacje na temat ludzi, z którymi ostatnio się spotkał. Jednym z nich był Namor. Woo dziękuje Bobowi za jego pomoc. Sam z Halem i robotem udaje się do Nowego Jorku. Kiedy lecą nad miastem, helikopter zostaje ostrzelany. Na szczęście M-11 chwyta krawędź dachu pobliskiego budynku i maszyna nie spada. Woo mówi, że muszą dowiedzieć się, kto strzelał. Nagle z góry słyszy głos mówiący, że Atlas wybrał sobie zły kraj na otwarcie sklepu. Nad nimi na dachu stoi Captain America.

Autor: Selwa

Galeria numeru

Agents of Atlas vol. 2 #3 Agents of Atlas vol. 2 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.