Avalon » Serie komiksowe » Dark Avengers » Dark Avengers #4

Dark Avengers #4

Postacie
Zapowiedź

Już pierwsza misja pokazuje niedoskonałości nowej grupy. Norman Osborn musi zmodyfikować skład, ale nie budzi to entuzjazmu u wszystkich zainteresowanych. Na dodatek po raz pierwszy od początku Dark Reign zbiera się Kabała i jej członkowie również nie są zadowoleni.

Cytat

Iron Patriot: "Time travel gives me a headache."
Doctor Doom: "Only because you're ignorant."

Streszczenie

Latveria. Avengers walczą z potworami Morgany le Fay. Znajdujący się pod kontrolą czarodziejki Spider-Man przeprasza Hawkeye'a, że go atakuje, ale ten i tak obiecuje mu, że go za to zabije. Ms. Marvel zauważa Morganę zbliżającą się na swoim smoku i wylatuje jej naprzeciw. Czarodziejka mówi, że ci, którzy pomagają Doctorowi Doomowi, zginą razem z nim i atakuje Karlę mieczem. Ta staje się niematerialna, a chwilę później wystrzałem energii strąca Morganę ze smoka.

Zamek Morgany, rok 690. Czarodziejka śmieje się z Iron Patriota, że ten pomaga Victorowi, chociaż pewnym jest to, że go w końcu zdradzi. Doom jeszcze raz każe jej zaprzestać działań przeciwko jemu, ale le Fay śmieje się mówiąc, że nie jest w stanie jej do niczego zmusić, ponieważ nie może jej zabić. Osborn pyta się, dlaczego właściwie tak jest, na co Morgana odpowiada, że jest związana zarówno z przeszłością, jak i przyszłością Dooma, więc ten nie zaryzykuje zmiany w historii. Victor zaskakuje jednak czarodziejkę i wypowiada zaklęcie, które sprawia, że le Fay zostaje wciągnięta do jej kotła i utopiona w nim, przez co zostaje wysłana milion lat w przeszłość, gdzie, jak twierdzi Doom, nie stanowi już dla nikogo zagrożenia. Victor mówi, że powinni już wracać do swoich czasów, ale Norman zastanawia się, czy nie powinni skorzystać z okazji i zmodyfikować przeszłości do swoich celów. Doom przekonuje go, że nie mogą tego robić, ponieważ mogliby coś zepsuć, i wracają do Latverii, gdzie reszta Avengers zdążyła rozprawić się ze stworami Morgany. Victor stwierdza, że czar użyty przez le Fay przeciwko Aresowi jest łatwy do odwrócenia, jakby kobieta bała się gniewu innych greckich bogów, i przywraca go do zwykłej postaci. Iron Patriot wzywa Victorię Hand mówiąc jej, że drużyna potrzebuje transportu. Spider-Man jeszcze raz przeprasza Hawkeye'a, ale ten mówi mu, że to nic nie zmienia i kiedyś, w najmniej oczekiwanym momencie, zabije go. Ms. Marvel pyta się, co z Sentrym, na co po chwili milczenia Norman mówi, że jest mu przykro z powodu Boba. Wolverine dziwi się, że Latveria znajduje się w ruinach, a Doom odpowiada, że obecny stan jego królestwa to wina Nicka Fury'ego i Tony'ego Starka. Osborn mówi Victorowi, że nikt nie może dowiedzieć się, co się tu stało, ponieważ nie może być widziany we współpracy z nim. Doom odpowiada, że nie potrzebuje jego pomocy i nie ma nawet zamiaru podziękować za uratowanie go przed Morganą. Kiedy Avengers odlatują, Victor używa swojego wehikułu czasu i sprowadza z przeszłości swój zamek.

Pojazd Avengers, gdzieś nad Nowym Jorkiem. Ms. Marvel mówi Kapitanowi Marvelowi, że znakomicie się dziś spisał, po czym dodaje, że ona również ma w sobie coś z Kree, a mianowicie Moonstone, którego używa. Kiedy Karla odchodzi, Noh-Varr gapi się na jej tyłek, ale gdy zdaje sobie sprawę, że Ares to widzi, odwraca się zawstydzony. Norman tymczasem dowiaduje się od Victorii, że podczas jego nieobecności Clint Barton wystąpił w telewizji i powiedział wszystkim, że Osborn to szaleniec i morderca, a jego Avengers to kryminaliści [New Avengers #50]. Mówi Hand, żeby umówiła go z kimś na wywiad, gdzie będzie mógł odrzucić wszystkie oskarżenia w spokojnej atmosferze. Nagle wszyscy zostają oślepieni jasnym światłem, które ogłasza powrót Sentry'ego do świata żywych. Norman jest przestraszony faktem, że Bob wydaje się być niezniszczalny, a Hawkeye zastanawia się, jak sobie z nim poradzą, kiedy Reynolds ostatecznie straci rozum.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Dark Avengers #4 Dark Avengers #4 Dark Avengers #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.