Avalon » Serie komiksowe » Ultimatum » Ultimatum #5

Ultimatum #5

Ultimatum #5

"The Ugly Truth"

Postacie
Zapowiedź

Ostatni akt Ultimatum: wszystkie rachunki zostają wyrównane, a bohaterowie Ultimate Marvela, którzy zdołali dożyć do tego momentu, stają przed największą próbą w ich życiu.

Cytat

Magneto: "Charles will understand. Charles will forgive me..."
Cyclops: "Charles is dead. You killed him with your own hands. There's no one left to forgive you. And no one ever will."

Streszczenie

Cytadela Magneto nad Biegunem Północnym. Wolverine rzuca się na Erika i mówi, że podczas ich poprzednich starć zawsze się powstrzymywał przed zabiciem go, ale dzisiaj zamierza to zrobić, nawet za cenę własnego życia. Lehnsherr unieruchamia Logana w powietrzu, a następnie przejmuje kontrolę nad wizjerem Cyclopsa i pancerzem Iron Mana. Zanim obaj bohaterowie mogą zareagować, Wolverine zostaje trafiony ich pełną mocą i jego ciało zostaje zniszczone. Hawkeye zrzuca Summersowi wizjer, a Storm poraża Starka piorunem, ale jest za późno i Magneto oznajmia, że Logan nie żyje. Ten jednak wyprowadza go z błędu i wbija pazury w pierś Erika. Lehnsherr w odpowiedzi wyrywa adamantium ze szkieletu Wolverine’a i mutant rozpada się na drobne kawałeczki.

Maszynownia cytadeli. Hulk i Colossus niszczą silniki unoszące fortecę nad Arktyką. Mystique próbuje ich powstrzymać za pomocą miotacza ognia, ale na obu bohaterach nie robi to wrażenia, a Hulk mówi, że ją pożre. Pojawia się Sabretooth, zabiera Mystique i oboje opuszczają cytadelą na lotni, nie zważając na to, co się stanie z Magneto. Chwilę później pozostawiony broń Mystique wybucha i niszczy maszynownię.

Sala tronowa. Magneto wyrywa z piersi rękę Wolverine’a i obiecuje, że nie pozostanie po nim żaden ślad. Nagle przed nim staje Nick Fury, który mówi, że tym razem Erik przesadził, ale on wie, jak się nim zająć, ponieważ ma haka na wszystkich. Do Lehnsherra zbliża się Marvel Girl, która na polecenie Fury’ego przekazuje Magneto jego wspomnienia ze spotkania z profesorem Colcordem [Ultimate Origins #5]. Erik dowiaduje się z nich, że mutanci nie są wybrańcami Boga, jak zawsze mu się wydawało, i ich zdolności nie pochodzą od Niego, lecz są efektem eksperymentów zwykłych ludzi. Magneto rozumie, jak bardzo się mylił i kiedy Reed Richards każe mu przywrócić bieguny magnetyczne Ziemi do poprzedniego stanu, robi to ostatkiem sił. Cyclops mówi, że Charles Xavier był jedynym, który mógłby przebaczyć Magneto jego zbrodnie, ale on już nie żyje. Summers zabija Erika strzałem promieni wzrokowych. Do bohaterów dołączają pozostali, a Fury decyduje, że czas opuścić cytadelę, która szybko spala się i tonie w wodzie.

Waszyngton, osiem dni później. Scott Summers przemawia przed budynkiem senatu do zgromadzonych ludzi. Mówi im, że z powodu działań Magneto cały świat spotkała wielka tragedia, a jednym z efektów jego aktów terrorystycznych jest głosowanie, które obecnie się odbywa. Jeżeli ustawa zostanie zatwierdzona, wszyscy mutanci będą musieli oddać się w ręce rządu lub będą ścigani i zabijani. Nagle pada strzał i Scott zostaje trafiony kulą w głowę. Storm i Colossus spieszą mu z pomocą, ale jest za późno. Carol Danvers i agenci S.H.I.E.L.D. powstrzymują dwójkę mutantów przed pościgiem za sprawcą i zabierają ich ze sobą. Przebywająca w tłumie Jean Grey chce biec do swojego chłopaka, ale Rogue zatrzymuje ją przypominając, że obiecała Summersowi, iż nieważne, co się stanie, nie będzie się narażać na niebezpieczeństwo.

Zamek van Damme’ów w Latverii. Doctor Doom, który spowodował wojnę Magneto z ludzkością dla realizacji swoich planów, może się poszczycić jedynie Namorem, który jest jego więźniem. Do sali tronowej Victora wchodzi Ben Grimm, który mówi mu, że wie od Reeda, jaką rolę odegrał van Damme w tym wszystkim. Dodaje, że Richards nie mógłby się na to zdobyć, ale Doom powinien za wszystko zapłacić. Ben stwierdza, że zamierza tego dopilnować, po czym chwyta Victora za głowę i miażdży ją.

Gdzieś w Wundagore. Quicksilver, Sabretooth i Mystique spotykają się z tajemniczą kobietą. Pietro mówi, że wykonał zadanie: Cyclops zginął od tej samej kuli, która wcześniej pozbawiła życia jego siostrę [The Ultimates 3 #1]. Tak jak się można było spodziewać, dopiero kiedy Magneto myślał, że on również zginął [The Ultimates 3 #5], wypowiedział wojnę ludzkości, dzięki czemu świat jest na drodze ku lepszemu. Kobieta mówi, że kiedy nadejdzie odpowiednia pora, zaczną walkę od nowa i tym razem nikt nie będzie im przeszkadzał. Magneto nie żyje, ale jego marzenie nie umarło razem z nim.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimatum #5 Ultimatum #5 Ultimatum #5 Ultimatum #5 Ultimatum #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.