Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 2 » Deadpool vol. 2 #10

Deadpool vol. 2 #10

Deadpool vol. 2 #10

"Bullseye" - part 1: "The Shaft"

Postacie
Zapowiedź

Osborn skończył cackać się z Deadpoolem i postanowił włączyć do gry swoje zwariowane bronie. Norman może i nie nosi już zielonego kostiumu, nie oznacza to jednak, że przestał być psychopatą.

Cytat

Hawkeye: "You can't possibly be this stupid."
Deadpool: "Don't underestimate me."

Streszczenie

UBC Studios na Manhattanie. Reporterka dziękuje Normanowi Osbornowi za zgodę na przeprowadzenie z nim wywiadu. Jej radość po chwili mija, kiedy dyrektor H.A.M.M.E.R. wręcza jej listę z pytaniami, na które zamierza odpowiadać, mówiąc jej, że podczas wywiadu mogą paść tyko one albo do niczego nie dojdzie. Ponieważ nagrywanie programu ma się zacząć za pięć sekund, reporterka i ekipa muszą się zgodzić. Wywiad rozpoczyna się, ale po kilku chwilach wszystkich oprócz Normana coś zaskakuje i nagranie zostaje przerwane. Osborn chce dowiedzieć się, co się stało i przegląda zapis, na którym zauważa Deadpoola, który pojawił się na chwilę w studio, aby pokazać mu, że wciąż żyje.

Wieża Avengers. Norman mówi swojej drużynie, że Thunderboltom nie udało się jednak zabić Wilsona, więc zleca to zadanie im. Kapitan Marvel zauważa, że nie ma potrzeby, aby cała drużyna zajmowała się Wadem i Osborn przyznaje mu rację: zamierza wysłać tylko jednego z nich, kogoś, kto wcześniej pracował z Deadpoolem, czyli Hawkeye’a. Bullseye pyta się, jak go ma znaleźć, na co Norman stwierdza, że ma plan, aby wywabić go z ukrycia, ale to może nie być potrzebne, ponieważ Wilson jest tak spłukany, że zaczął się ogłaszać jako najemnik do wynajęcia na Craigslist.

Gdzieś indziej. Do domu puka dostawca pizzy o imieniu Gavin, ale właściciel upiera się, że nic nie zamawiał. Nagle pojawia się tam Deadpool, który mówi, że to on dzwonił po jedzenie i grożąc bronią dostawcy każe mu wejść do środka. Kiedy Wade pożywia się, właściciel pyta się, co robi w jego domu. Wilson odpowiada, że ma tu wykonać zabójstwo, które mu zlecono. Kiedy dostawca stwierdza, że to okrutne ze strony Deadpoola najpierw zamawiać pizzę do domu ofiary, a potem go zabijać, ten mówi, że jego celem nie jest właściciel domu, lecz właśnie Gavin. Wade opowiada, że został wynajęty przez Tanyę Patterson, na temat której dostawca rozpuścił dziewięć lat temu plotkę, która była zupełnie nieprawdziwa, ale doprowadziła do tego, że zerwał z nią chłopak, inni nie chcieli mieć z nią nic wspólnego i straciła również wszystkich przyjaciół. Nawet po zakończeniu liceum ludzie śmiali się za plecami Tanyi z tego wszystkiego, więc plotka zrujnowała jej życie. Wilson zabija Gavina, a właściciel domu mówi, że nikomu nie powie, co naprawdę się tu stało. Deadpool zauważa zdjęcie mężczyzny z żoną na kominku i pyta się, gdzie ona jest. Kiedy słyszy, że w ich drugim domu, Wade zaczyna narzekać, że oni są tak bogaci, a on jest zupełnie spłukany. Właściciel mówi, że może pozwolić się okraść Wilsonowi. Deadpool stwierdza, że przeważnie się tym nie zajmuje, ale dla niego zrobi wyjątek.

Później. Właściciel domu wynosi kolejne cenne rzeczy do samochodu, a Deadpool ogląda telewizję. W niej widzi zapis z nagrania kamer ze stadionu, gdzie Wade podczas inwazji Skrullów udawał, że się do nich przyłącza [Deadpool vol. 2 #1], ale opatrzony komentarzem, że Wilson to zdrajca, który pomagał wrogom ludzkości. Deadpool postanawia się zemścić za znieważenie i szuka właściciela domu, aby spytać się, czy już skończył. Znajduje go na piętrze martwego, przebitego strzałą. Tam czeka na niego Hawkeye, który strzela do niego, ale Wade teleportuje się do pokoju obok i odpowiada ogniem z pistoletu. Kiedy przestaje strzelać nasłuchuje, czy trafił przeciwnika, ale ten przebija pięścią drzwi i próbuje go chwycić. Wilson robi to samo i zostawia po drugiej stronie granat. Wybuch zrzuca obu mężczyzn ze schodów, a w szamotaninie Deadpool zabiera Hawkeye’owi łuk i ściąga z twarzy maskę. Rozpoznaje Bullseye’a, który trzyma w dłoni pistolet Deadpoola, ale okazuje się, że skończyły się już w nim naboje. Przeciwnicy zaczynają walczyć wręcz i Wade osiąga przewagę łatwo obijając Hawkeye’a. Ten jednak chwyta jedną ze swoich strzał i rzuca ją. Ta odbija się o ścianę i przebija głowę Wilsona.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Deadpool vol. 2 #10 Deadpool vol. 2 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.