Avalon » Serie komiksowe » All-New Savage She-Hulk » All-New Savage She-Hulk #2

All-New Savage She-Hulk #2

All-New Savage She-Hulk #2

"Universal Monster"

Postacie
Zapowiedź

Całkiem nowa, całkiem inna, dzika She-Hulk kontynuuje swoją rozwałkę na ulicach Nowego Jorku, a cel jej wizyty w naszej rzeczywistości zostanie ujawniony. Tylko jedna osoba może ją powstrzymać, a jest nią Jennifer Walters, której wyraźnie nie podoba się, że ktoś przywłaszczył sobie jej imię. I nieważne, jak to się skończy, Dark Avengers są na posterunku!
Plus osiem stron Director's Cut Extras!

Cytat

She-Hulk: "Turns out we have a friend in common. She's actually a big deal where you come from (as she never hesitates to remind me). And come to think of it, she wears exactly the same outfit as you. (Guess you have only the one post-apocalyptic outlet mall in your bad rush-Limbaugh-parody-of-feminism future, huh?) She and I served in the Lady Liberators together, so if you surrender to me to talk through this instead of fighting I'm sure I'll be able to get you Thundra's autograph."

Streszczenie

Jennifer próbuje załagodzić sprawę, namawiając Lyrę, by porozmawiały chwilę, zamiast rozwalać miasto. Zauważywszy jej strój wspomina, że chyba mają wspólną znajomą, ale gdy tylko wymawia imię Thundry, zaraz za nim pada potężny cios, który wbija She-Hulk w cokół pobliskiego pomnika. Jakby tego było mało, Lyra atakuje ją kolumną pomnika i po kilku ciosach posyła daleko ku niebu. Boudicca przypomina, że czas misji szybko upływa, ale Lyra oświadcza, że najpierw chce się rozprawić ze znajomą matki. Shulkie tymczasem wpada przez okno do luksusowego apartamentu w drapaczu chmur. Gdy właściciele zaczynają się na nią wydzierać, radzi im brać nogi za pas, bo Lyra już ją dogania.

 

Ares niecierpliwi się, obserwując na monitorach pojedynek dwóch zielonych wojowniczek i twierdzi, że najwyższy czas, by Avengers włączyli się do walki. Norman Osborn bawi się jednak znakomicie i wcale się nie spieszy, bo wie, że im dłużej potrwa ta demolka, tym gorsza będzie opinia o ARMOR w Kongresie i tym łatwiej jego HAMMER przejmie całą agencję, ze wszystkimi jej tajnymi zabawkami z równoległych światów. Towarzyszący im Sentry podsłuchuje na odległość rozmowę Alexandra Erde z innymi agentami, w której ten mówi, że przybyszka wspominała coś o poszukiwaniu największego bohatera tej ery. Postanawia udać się na miejsce, by wypytać, czego może chcieć od niego.

 

Odpierając kolejny atak, Shulkie zauważa, że Lyra zachowuje się dokładnie tak samo, jak Thundra, gdy po raz pierwszy przybyła do tego czasu i mówi jej, że mogą się dogadać. Słysząc, że może być taką samą bohaterką jak Thundra, Lyra wpada w szał - czuje się obrażona i atakuje z furią.

 

XXIII wiek, Ziemia 8009. Nocą, obóz amazonek zostaje zaatakowany przez jedno z męskich plemion, czczących bohaterów. Wojownicy upodobnili się do Wolverine'a, jednak nie mają ani jego umiejętności walki, ani skutecznej broni. Lyra z łatwością kruszy ich żelazne imitacje pazurów i rozrzuca przeciwników po dżungli, a obelgi Boudicci pomagają skłonić ich do ucieczki. Jedna z wojowniczek została jednak śmiertelnie ranna, a kiedy Lyra próbuje jej pomóc, ta zabrania się dotykać i obrzuca ją wyzwiskami. Świadomość, że jej towarzyszki boją się jej i nienawidzą tak samo jak mężczyźni mocno dotyka Lyrę, lecz twardo oświadcza, że nic się nie stało i zamierza kontynuować misję. Pogrzebawszy towarzyszkę, ruszają dalej i wkrótce docierają do Miasta Bramy [znanego niegdyś jako St. Louis - geograficzny Gil]. Ich przybycie zostaje zauważone przez rządzące tu plemiona, których totemami są Venom, Sentry, Green Goblin i Ares. Natychmiast wywiązuje się ogólna bitwa, w której rywalizujące szczepy walczą na równi ze sobą jak i z amazonkami. Wykorzystując zamieszanie, Lyra przedostaje się do bastionu Złotych Ludzi i wdziera do ich fortecy. W budynku, który okazuje się być starym muzeum, niechcący uruchamia hologram ogłoszeniowy, który głosem kopii Jocasty zachęca do kupowania pakietów nadludzkich zdolności. Ignorując to, przedostaje się do podziemi, gdzie plemię przechowuje swoją własną Kołyskę. Dzięki wskazówkom Boudicci, Lyra odnajduje panel sterowania matrycy klonującej i znajduje w nim część potrzebną do naprawy Kołyski we własnej fortecy. Waha się jednak przed wyjęciem jej, bo wie, że bez technologii Kołyski, mężczyźni wyginą w ciągu pokolenia i zastanawia się, co stanie się z kobietami. Wątpliwości te wystarczają, by jedna z jej sióstr uznała ją za zdrajczynię i rzuciła się do ataku.

 

Teraz. Lyra wbija Jen w ziemię i okłada z wściekłością krzycząc, że Thundra porzuciła ją i siostry, by uciec do tego czasu i zostać bohaterką - czymś co obraża jej rodzaj. Twierdzi, że nie jest i nie chce być bohaterką, bo jest potworem i jest z tego dumna. W końcu krzyczy, że nie ma nic wspólnego ze swoją matką i zatrzymuje się. Shulkie jest zaskoczona tym ostatnim stwierdzeniem, ale nie bardziej niż odkryciem, że każdy kolejny cios przeciwniczki był słabszy, z czego wyciąga wniosek, że im bardziej jest wściekła, tym słabsza się staje. Trochę jej przykro, że będzie musiała to wykorzystać i ją ogłuszyć, ale zanim zada cios, ktoś łapie ją za rękę i wyrzuca daleko. Sentry zawisa nad Lyrą i pyta, czego potrzebuje od niego. Gdy ona pyta, kim właściwie jest stwierdza, że jest największym bohaterem tej epoki, jednak ona oświadcza, że nic z tego nie rozumie, bo szuka Normana Osborna. W tej chwili, tuż obok ląduje Iron Patriot z resztą swoich Avengers.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

All-New Savage She-Hulk #2 All-New Savage She-Hulk #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.