Avalon » Serie komiksowe » Astonishing Tales vol. 2 » Astonishing Tales vol. 2 #4

Astonishing Tales vol. 2 #4

Postacie
Zapowiedź

Kolejna część antologii: w Madripoorze Wolverine i Punisher walczą z Predatorem X; w przyszłości Iron Man 2020 mierzy się z Commodorem Q; Daredevil patroluje najniebezpieczniejsze ulice Hell's Kitchen; Sunspot i Cannonball psują wesele w świecie Mojo.

Streszczenie

Baza Hydry. Viper pyta, czy Predator X zabije też Wolverine'a, ale Kimura zaprzecza – jego jedynym celem jest teraz Castle. Na szczęście mają jeszcze jednego potwora.

Tymczasem w kryjówce Tyger bohaterowie dochodzą do wniosku, że Madame Hydra będzie chciała się zemścić, a Logan domyśla się, że wykorzystają krew Franka. Przywódczyni madripoorskiego podziemia nie zamierza jednak pozwolić Predatorom na zniszczenie Lowtown i stwierdza, że herosi muszą uciekać. Punisher wyjmuje więc z torby swoją firmową koszulkę, podczas gdy Logan zakłada swój kostium.

Kilka chwil później znajdują się w magazynie, czekając na wroga. Frankowi nie podoba się bycie przynętą, ale Logan stwierdza, że to część polowania, a oni muszą tylko utrzymać potwora w ryzach na tyle długo, by Tyger wprowadziła w życie swój plan. Castle poprawia kompana – powinien użyć liczby mnogiej, bo przed nimi stają właśnie dwa Predatory X. Pyta Wolverine'a, czy w tej sytuacji są nadal łowcami, czy może już zwierzyną, ale mutant odpiera, że liczy się tylko to, kto po polowaniu będzie jeszcze żył."Endless Stolen Sky" – Part 4

Postacie:
* Iron Man [Arno Stark], Iron-Boty
* Commodore Q, Long Jenny
* Jessica Drew

CQS Vengeance. Jenny informuje swojego dziadka o atakujących, a ten każe ich zestrzelić. Jak się jednak okazuje, Iron Man i jego podkomendni są zbyt mali i szybcy, by ich trafić. Commodore wysyła więc własne oddziały, używające jet-packów i latających "desek surfingowych". Iron-Boty nie wykrywają żadnych oznak życia, więc Arno zezwala im na radosną destrukcję, samemu szukając źródła sygnału zakłócającego. Po jego znalezieniu niszczy go, po czym wysyła przygotowaną wcześniej wiadomość. Otrzymuje ją Jessica Drew – Stark przyznaje w niej, że się mylił i przeprasza z góry. Jeden z nawigatorów [wyglądający jak łysy Dum Dum – przyp. S_O] informuje dowódczynię o uruchomieniu silników, więc ta każe załodze przygotować się do skoku w środek bitwy. I rzeczywiście, po chwili nad Starkiem pojawia się Howling Command, pierwszy Hypercarrier Szybkiego Reagowania [w oryginale "Rapid Response Hypercarrier" – przyp. S_O]. Iron Man wzywa Commodore'a do poddania się, ale starzec nie ma zamiaru nawet o tym myśleć i każe swojej wnuczce wezwać kapitanów od A do Z. Po chwili zza chmur wyłania się armada latających niszczycieli."Demons"

Postacie:
* Daredevil
* Demon, kultyści, chłopiec

Daredevil wchodzi do jednego z nowojorskich budynków i schodzi do piwnicy. Tam atakuje go dwóch mężczyzn w zielonych zbrojach, ale Matt szybko sobie z nimi radzi. Wchodzi do strzeżonego przez nich pomieszczenia, gdzie otoczony przez krąg kultystów demon przygotowuje się do złożenia ofiary z małego chłopca. Śmiałek nic nie robi sobie z gróźb potwora, który zamierza pokazać mu, czym jest strach. Zieje na niego ogniem, jednak także to nie robi wrażenia na Murdocku [jeśli miałbym zgadywać, powiedziałbym, że albo ogień był iluzją, albo był magiczny i miał potęgować lęk, którego "Człowiek bez Strachu" nie zna – przyp. S_O]. Daredevil uderza demona, który wraca do ludzkiej postaci. Nie powstrzymywany, Matt uwalnia chłopca. Po jakimś czasie kultystami zajmuje się policja, a Daredevil, po przekazaniu władzom chłopca, znika."Bobby and Sam in Mojoworld" – chapter four: "Crashing Weddings"

Postacie:
* Roberto Da Costa, Sam Guthrie
* Mojo, Major Domo
* Wolverine, Spider-Woman, Tigra, Invisible Woman, Elektra i wielu innych

Roberto i Sam wiele się nauczyli podczas tworzenia swoich dwóch pierwszych filmów. Przede wszystkim tego, że nie jest grzechem umieścić się w głównej roli w filmie. Tak jak w najnowszej produkcji...

Roberto wzywa Sama do swojego gabinetu, gdzie informuje go, że zaczął się sezon na superbohaterskie śluby, a to oznacza całe tabuny super-panienek, które mają dość niebezpiecznego, nie pozwalającego na ustatkowanie się życia i zrobią wszystko, by o tym zapomnieć. W tej chwili na plan wchodzi Major Domo, który informuje scenarzystów/reżyserów/aktorów, że Mojo chce się z nimi zobaczyć. Ich szef nie zamierza jednak narzekać na produkcję, ale prosić o pomoc – chce poznawać nowych ludzi, ale jest strasznie nieśmiały w ich otoczeniu. Krótko mówiąc, chce zaliczyć panienkę. W pierwszej chwili obaj panowie parskają śmiechem, ale gdy Mojo wybucha gniewem przestają i obiecują zrobić, co w ich mocy.

Niedługo później wszyscy trzej, ubrani w gajerki, są już na superbohaterskim weselu. Bobby i Sam zamierzają przedstawić Mojo święte zasady podrywu, przekazane im przez Logana, ale dochodzą do wniosku, że wystarczy ta najważniejsza – podryw to gra na ilość. Trzeba poznawać nowe panienki, aż znajdzie się taką, która się z nim prześpi. Władca Mojoworld mówi, że chciał poznać idealną dziewczynę, która będzie jego dopełnieniem i która spędzi z nim resztę jego życia, ale chłopcy przypominają mu, że jest tłustym dyktatorem zachowującym się jak rozpuszczony bachor. Mojo stwierdza więc, że sam seks wystarczy i zabiera się do roboty. Nie wychodzi mu najlepiej, przynajmniej do czasu, aż trafia na Elektrę, przekonując ją, że bycie z nim nie może być wiele gorsze od śmierci. Sam i Bobby patrzą z dumą na odchodzącego Mojo, ale ten pierwszy w końcu domyśla się, że jego przyjaciel wynajął wojowniczkę. Już mają sami zabrać się za podryw, gdy Guthrie zaczyna mieć wątpliwości i pyta Da Costę, czy wytłumaczył zabójczyni, że dostała pieniądze za przespanie się z ich szefem. I rzeczywiście, w tej samej chwili Elektra tnie ogon Mojo na kawałki.

Jakiś czas później chłopacy siedzą na schodach Mauzoleum Lincolna, podziwiając umiejętność wcielenia się aktorki w rolę i ciesząc się, że udało się poskładać ogon Mojo. Sam pyta, czy nie zachowują się trochę nieodpowiedzialnie, ale Bobby odpiera, że takie ich święte prawo jako młodych ludzi. Cannonball przypomina, że pierwszy raz pojawili się prawie trzydzieści lat temu, ale Sunspot podkreśla, że czas nie płynie w ich uniwersum normalnie i że pewnie zawsze pozostaną młodzi.

Autor: S_O

Galeria numeru

Astonishing Tales vol. 2 #4 Astonishing Tales vol. 2 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.