Avalon » Serie komiksowe » Punisher vol. 2 » Punisher vol. 2 #6

Punisher vol. 2 #6

Punisher vol. 2 #6

"Dead End"

Postacie
Zapowiedź

Syndykat zbrodni Hooda rozprzestrzenił się na cały świat, ale nigdzie nie panuje tak jak na ulicach Nowego Jorku, gdzie pośród gnijących skorup opuszczonych budynków Hood zbudował swoje sekretne imperium... Sekretne również dla Normana Osborna. Punisher jest jedynym człowiekiem mogącym powstrzymać nowego kingpina zbrodni przed całkowitą dominacją. Lecz by uratować miasto przed zepsuciem i deprawacją, Frank Castle musi wpierw stawić czoła wściekłości... Deadly Dozen!

Streszczenie

The Hood wydaje ucztę na cześć wskrzeszonych złoczyńców. Wie, że cała sytuacja jest dla nich trudna, a świat się mocno zmienił, jednak jest się czym cieszyć: oni żyją, a źli ludzie wygrali. Robi im wykład na temat swojej filozofii biznesu. W tej chwili nie muszą się obawiać, że zaskoczy ich jakiś zamaskowany bohater - tacy są teraz pod kontrolą i robią to, co im każe rząd. Jednak jest kilka cierni, które muszą zostać usunięte. Szczególnie jeden człowiek jest źródłem jego ciągłej frustracji. Będą musieli go zabić, ponieważ Hood stracił przez niego za dużo pieniędzy. To człowiek, który zabił ich wszystkich – Scourge of the Underworld, który naprawdę nazywa się Frank Castle. Z tym człowiekiem nie można negocjować, nie można go kupić. On chce tylko jednej rzeczy – zabijać. Kiedy Human Fly się buntuje i mówi, że nie zamierza marnować swojego drugiego życia na latanie za maniakiem z pistoletem, Hood wyciąga swojego asa z rękawa. Czar, który przywrócił ich wszystkich do życia, trwa 30 dni - i tylko Hood może go przedłużyć. Przyniosą mu głowę Punishera i będą mogli żyć dalej - wystarczy, że jeden z nich wykona zadanie. Nie ma jednak możliwości kolejnego wskrzeszenia - jeśli tym razem zginą, to na zawsze. Dostaną nowe kostiumy i nową broń. Będą mieli dostęp do najnowocześniejszej technologii, aby mogli wykonać to zadanie. Kiedy Miracle Man zaczyna się buntować, jedno spojrzenie Hooda sprawia mu nieludzki ból. To lekcja pokory dla wszystkich. Dodatkowo Hood przedstawia im Micro. To człowiek, który wie o ich celu wszystko i jest do ich dyspozycji. Bardzo ważne jest to, że mają działać po cichu. Społeczeństwo ma dalej tkwić w swojej ignorancji. Po skończeniu przemowy Microchip chce  zamienić kilka słów z Hoodem. Ta banda przebierańców to nie jest to, o czym rozmawiali. W dodatku chyba nie myśli, że uwierzą, że Frank to Scourge. Parker jest pewny swego i każe sobie zaufać. Jego sługus przynosi mu telefon z Osbornem na linii, jednak nie ma on ochoty na tę rozmowę i odchodzi. Tymczasem wskrzeszeni przestępcy zastanawiają się, co robić dalej. Mirage chce przejąć inicjatywę i zostać przywódcą. Basilisk i Death Adder mają go gdzieś i sami chcą wykonać zadanie. Dodatkowo Human Fly pyta się, czy też słyszą jakieś odgłosy w swoich głowach. Jakby głosy z zaświatów. Wkurzony chce odejść, ale rzuca się na niego Bird-Man. Dodatkowo Mind-Wave popada w depresję. Letha ma tego dość. Może kiedyś byli nikim, ale dostali drugą szansę. Nowe moce, nowe wyposażenie. Jeśli będą działać razem, to miasto może być ich. Ale najpierw muszą załatwić jednego człowieka.

W tym samym czasie Frank atakuje kolejną placówkę Osborna. Do środka dostaje się, nurkując w systemie kanalizacyjnym. Po cichu zdejmuje kilku strażników, po czym bezszelestnie przekrada się koło portierni. Kiedy dostaje się do laboratorium, przychodzi czas na broń palną. Jeden ze strażników na latającej platformie zarzuca linę na Punishera i zaczyna go dusić. Jednak bohater przytrzymuje się rur, co zwala przeciwnika z pojazdu. Następni w kolejce są inni członkowie Shaolin Scientist Squad. Castle zakłada rękawice. Promienie, którymi strzela, zostawiają tylko kości. Następnie bohater podkłada ładunki i wychodzi. Na koniec załatwia ostatnich strażników przy drzwiach i zabiera cywilną portierkę. Zaraz po tym fabryka wylatuje w powietrze. W swojej furgonetce Punisher ogląda relację telewizyjną ze swojej akcji. Oficjalna wersja jest taka, że to była fabryka tekstylna. To już siódmy atak tego typu w tym miesiącu. Kiedy Frank wychodzi z wozu, o mało nie zostaje potrącony przez swojego pomocnika, który unosi się na latającej deskorolce. Dzieciak z dumą prezentuje owoc swojej pracy - połączył kilka wynalazków i otrzymał to cudo. Frank nie kipi radością na myśl o używaniu deskorolki. Po małej sprzeczce na temat stylu życia Frank prosi o rozkład na dzisiejszy wieczór. Mogą uderzyć na kolejny ekskluzywny burdel Hooda w Queens. Kiedy Henry próbuje dodać, że wychował się w tej dzielnicy, Frank go ucisza. Nie chce wiedzieć niczego o prywatnym życiu pomocnika. Dzięki temu mniej się będzie przejmował jego śmiercią. Następnie bierze łuk i strzały Hawkeye'a i wychodzi na polowanie.

Tymczasem w sklepie G.W. Bridge wrzeszczy do telefonu. Okazało się, że jego karta jest pusta. Wie, że na koncie S.H.I.E.L.D. nic nie ma, bo zamknęli tę organizację, ale musi zrobić zakupy. Krzyk mu jednak nic nie daje i smutny wychodzi ze sklepu. Wraca do domu, gdzie zastaje zmasakrowane ciało żony oraz związanego syna. To robota Basilisk i Death Addera, którzy chcą wiedzieć, gdzie znaleźć Punishera.

Autor: Spell

Galeria numeru

Punisher vol. 2 #6 Punisher vol. 2 #6 Punisher vol. 2 #6 Punisher vol. 2 #6 Punisher vol. 2 #6 Punisher vol. 2 #6 Punisher vol. 2 #6 Punisher vol. 2 #6 Punisher vol. 2 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.