Avalon » Serie komiksowe » War Of Kings: Ascension » War Of Kings: Ascension #4

War Of Kings: Ascension #4

Postacie
Zapowiedź

Wszyscy myślą, że to, co się stało na końcu War Of Kings #4 jest winą Darkhawka, więc staje się on wrogiem kosmicznym numer 1. Tylko Chris Powell wie, do czego zdolne jest Bractwo Raptorów.

Cytat

H'jke Jeeku: "Where are we?"
Darkhawk: "The engine room of a Shi'ar warship, coming up on the Kree frontier."
H'jke Jeeku: "I'm not even going to ask why. Someone else's war, no doubt. Someone else's destiny."

Streszczenie

Darkhawk unika ataku Gladiatora i Havoka. Wtapia się w tłum, używając kamuflażu. Nie jest jednak w stanie ukryć się przed telepatią Rachel, która nakierowuje na niego Alexa. Powalony energetycznym atakiem Chris wraca do podstawowej konfiguracji i próbuje wytłumaczyć, że to nie on jest zabójcą, ale Polaris nie słucha go i unieruchamia go z pomocą swoich magnetycznych mocy. Hawkowi udaje się jednak zmienić zbroję na taką z włókna węglowego i się oswobodzić, jednak prawie natychmiast atakuje go Korvus. Chris unika jego ciosów i kolejnego ataku Havoka, ale nagle wpada na Gladiatora, który kipiąc z wściekłości oznajmia, że Lilandra była warta więcej, niż tysiąc jemu podobnych i że zapłaci za jej śmierć. W ostatniej chwili Chrisa ratuje jednak zrobotyzowana ochrona pałacu, która ogłaszając stan wojenny otwiera ogień do wszystkich na placu. Gdy dym się rozwiewa okazuje się, że "zabójca" uciekł Kallarkowi.

Chris ukrywa się w pobliżu, powróciwszy do swojej ludzkiej formy i zastanawiając się, co Razor takiego zrobił, gdy kontrolował zbroję. Nagle przez Datasong łączy się z nim Talon, chcąc wiedzieć, czy wypełnił swoją misję. Ziemianin informuje go, że odzyskał władzę nad pancerzem, jednak kosmita nie zamierza pozwolić mu na jego kontrolowanie i wzmacnia poprzez Datasong sygnał Razora. Po chwili na miejscu Chrisa stoi opancerzony Raptor, pytając Talona, czemu go wzywa. Ten wyjaśnia, że się przeliczył myśląc, że uda mu się w krótkim czasie i z tylko jednym kompanem naprawić Imperium i stwierdza, że Vulcan jest zbyt twardogłowy, by być użytecznym pionkiem. Przesyła Razorowi obraz Imperatora czekającego na czele floty na zbliżającą się bombę terrigenową. Przedstawia Razorowi nowy plan – nie mogą dopuścić do zniszczenia bomby – eksplodując, zabije ona niewygodnego Vulcana, a niszcząc flotę Shi'ar osłabi Imperium na tyle, że Bractwo Raptorów będzie mogło przejąć nad nim kontrolę. To jest bowiem trzecia zaleta eksplozji – echo-bronie Inhumans doskonale radzą sobie z niszczeniem "ciemnej materii", za którą ukryte są amulety, więc krótko po jej eksplozji ich szeregi znacznie się powiększą.

Razor wychodzi z podprzestrzeni niedaleko Talona i niespodziewanie atakuje go. Raptor domyśla się, że Chris nie dał się wyrzucić ze zbroi i stwierdzając, że jedynym wyjściem będzie jego zabicie, rekonfiguruje się w tryb bojowy. To samo jednak czyni Darkhawk i obaj Raptorzy ścierają się na pokładzie jednego ze statków. Walkę próbuje powstrzymać elitarny oddział Shi'ar, ale Talon powala ich jednym wystrzałem. To daje Powellowi szansę na ucieczkę, kieruje się on więc do maszynowni statku. Jego dawny mentor go dogania i wściekły przymierza się do zabicia Chrisa. Ziemianinowi jednak właśnie o to chodziło i korzystając z wściekłości przeciwnika i tego, jak blisko się znajduje, łapie jego amulet i wyrzuca go ze zbroi [podobnie, jak Talon zrobił to z nim pod koniec pierwszego numeru – przyp. S_O]. Pomaga wstać osłabionemu H'jke Jeeku, który wyczuwa próbującego odzyskać kontrolę Raptora i prosi Chrisa, by ten zniszczył wszelkie amulety Raptorów, które się pojawią. Gdy Powell obiecuje to zrobić, Skrull postanawia samodzielnie załatwić problem Talona i razem ze swoim kryształem rzuca się do rdzenia napędu statku, który momentalnie go dezintegruje. Chwilę potem samotnego Darkhawka otacza oddział Shi'ar. Przez moment Chris zastanawia się, czy nie oddać się w ich ręce lub również nie popełnić samobójstwa, ale koniec końców im ucieka i postanawia spełnić obietnicę daną Jeeku i dopilnować, by Bractwo Raptorów już nigdy się nie odrodziło.

Autor: S_O

Galeria numeru

War Of Kings: Ascension #4 War Of Kings: Ascension #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.