Avalon » Serie komiksowe » Avengers: The Initiative » Avengers: The Initiative #27

Avengers: The Initiative #27

Postacie
Zapowiedź

Armia Blastaara przejęła kontrolę nad 42, więzieniem Inicjatywy w Negative Zone. Taskmaster zbiera drużynę, która ma odeprzeć wroga, ale jej skład raczej nie budzi respektu. Kluczowa może być postawa więźniów 42, ale jak oni się zachowają? Na specjalne życzenie czytelników: powrót Butterballa!

Cytat

"Even the losers get lucky sometimes" -- Tom Petty

Streszczenie

Rozdział pierwszy: "Nawet przegrani"

Johnny Guitar i Doctor Sax poznali się jeszcze w szkole średniej. Założyli zespół i chcieli być wielkimi muzykami. Przy okazji obaj zostali młodymi ojcami i musieli zacząć zarabiać prawdziwe pieniądze. Z nowym zespołem zaczęli grać na imprezach, lecz to nie wystarczało, więc dorabiali rabunkami. Nie spodobało się to reszcie muzyków, z którymi grali i kiedy wywiązała się bójka, Sax został oślepiony i obaj trafili do więzienia. Tam spotkali Trapstera, który opowiedział im o świecie super-bohaterów i super-łotrów. Chcieli być tacy jak on, więc po wyjściu z więzienia udali się do Techmastera, który dał Johnny'emu laserową gitarę, a Doctorowi saksofon, który doprowadzał do szaleństwa oraz okulary, dzięki którym widział choć kształty. Następnie stoczyli przegraną walkę z Dazzler i gdy ponownie wyszli z więzienia, byli gotowi na pierwszą ligę. Żadna grupa super-łotrów ich jednak nie chciała, więc zaczęli normalnie pracować. Spotkali wówczas Trapstera, który opowiedział im o Inicjatywie prowadzonej przez Osborna, do której postanowili się zaciągnąć. Tam zostali przeszkoleni i wkrótce, ku ich radości, trafili do elitarnej Shadow Initiative. Ich pierwszym zadaniem było odbicie więzienia 42 w Negative Zone z rąk kosmitów Blastaara. Johnny obawiał się tej misji i kiedy poszedł do Taskmastera, by ten mu nieco wyjaśnił, podsłuchał przypadkiem jego rozmowę z Constrictorem. Okazało się, że Shadow Initiative to przykrywka i tak naprawdę będą tylko mięsem armatnim. Johnny nikomu o tym nie powiedział, lecz bardzo źle to znosił. Spotkał się nawet z Traumą i ten opowiedział mu o ubezpieczeniu, jakie otrzyma jego rodzina, gdy coś mu się stanie. By uchronić Doca przed śmiercią, upozorował z nim kłótnię, podczas której strzelił mu w rękę, pozbawiając go możliwości operowania swym saksofonem. Taskmaster ukarał Johnny'ego, lecz wciąż czekała na niego misja. Odwiedził jeszcze Doctora w szpitalu i dał mu pamiętnik ze wspomnieniami, który miał przekazać jego dziecku. Podczas akcji w Negative Zone walczył dzielnie, lec w końcu zginął przebity na wylot ostrzem. Doctor Sax wrócił szczęśliwie do swej rodziny.Rozdział drugi: "Przejęcie 42"

Wcześniej. Blastaar wchodzi do celi i stwierdza, że przejmuje więzienie. Każe Hardballowi dołączyć do jego armii, na co ten się zgadza.

Teraz. Próba odbicia więzienia trwa. Slaughter Boy, Johnny Guitar i Blackwing już nie żyją. Przerażony Firearms postanawia wrócić, lecz portal nie działa i zostaje zastrzelony. Bengal twierdzi, że muszą się dostać do środka. Komodo ma plan – Batwing bierze Butterballa i wrzuca go za obmurowanie. Kosmici walą w niego wszystkim, co mają, lecz ten jest przecież niezniszczalny. Wtedy ziemscy bohaterowie wkraczają z zaskoczenia. Butterball informuje Taskmastera o ich beznadziejnej sytuacji, a ten ich tylko zapewnia, że są na ich tyłach. Hardball każe wypuścić olbrzymiego Dragon Mana na swych dawnych znajomych z Inicjatywy. Wtedy Komodo specjalnie daje się ugodzić jakiemuś kosmicie w brzuch, na co Dragon zmienia stronę i reaguje agresją wobec kosmitów. Wtedy Hardball łapie zbuntowanych więźniów w swe kule. Wkrótce nadchodzi Taskmaster z ciężką kawalerią, czyli np. z Penancem i Living Laserem. Po bitwie Tasky jest zadowolony z tego, co zrobił Hardball.

W Camp H.A.M.M.E.R. jeden z braci Grimm przynosi drugiego na rękach, mocno pobitego. Jest do niego przyczepiona wiadomość – "Jesteś następny. Tigra".

Autor: Jim J

Galeria numeru

Avengers: The Initiative #27 Avengers: The Initiative #27 Avengers: The Initiative #27 Avengers: The Initiative #27 Avengers: The Initiative #27 Avengers: The Initiative #27 Avengers: The Initiative #27 Avengers: The Initiative #27 Avengers: The Initiative #27 Avengers: The Initiative #27

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.