Avalon » Serie komiksowe » Marvel Team-Up vol. 3 » Marvel Team-Up vol. 3 #14

Marvel Team-Up vol. 3 #14

Marvel Team-Up vol. 3 #14

"Spider-Man Meets Invincible"

Postacie
Streszczenie

Trwa walka pomiędzy Spider-Manem a Dr. Octopusem. W pewnym momencie złoczyńca zaczyna wygrywać i chwyta bohatera swoimi mackami. Prawi mu monolog, taki jak zawsze w takich sytuacjach. Nagle za jego plecami otwiera się portal, z którego wylatuje Invincible [patrz Invincible #33 - dop. Undercik]. Bohater wpada na Ottona. Parker jest zadowolony z wyczucia czasu przybysza. Mark pyta Octaviusa, czy nic mu nie jest. Peter zastanawia się, kim jest jego wybawca. Myli go z Novą. Grayson pyta bohatera, czy zna gościa z pajęczymi mackami. Kiedy Spider-Man patrzy na chłopaka z bliska, widzi, że to nie Rider, po czym odpowiada mu, że zna Octopusa i że to ramiona ośmiornicy. Otto nagle odzyskuje świadomość i próbuje pokonać dwójkę bohaterów. To jednak na nic, gdyż Invincible znów go nokautuje. Na miejsce przybywa policja. Peter i Mark uciekają w bezpieczne miejsce. 

Na dachu jednego z wieżowców obaj bohaterowie rozmawiają o tym, co się stało. Grayson tłumaczy Parkerowi, skąd się wziął. Mówi mu o swych wizytach w innych wymiarach, o rodzinie i o Angstromie. Rozmowa schodzi na genezę mocy Invincible'a, a także na jego ojca. W końcu obaj się sobie przedstawiają i nawzajem wyśmiewają ksywki. Ścianołaz postanawia zabrać nowego znajomego do Avengers Tower.

Mark zastanawia się, kim są Avengers. Peter postanawia mu to wytłumaczyć, po czym obydwaj wchodzą do wieży. Tam zastają May i MJ. Po krótkiej rozmowie kobiety oddalają się, a Grayson z sarkazmem oświadcza, że boi się tych legendarnych Avengers. Parker informuje go, że to nie drużyna, a jego ciocia i żona. Invincible dopytuje się, gdzie w takim razie znajduje się reszta grupy. Okazuje się, że stoją za jego plecami. Chłopak postanawia odgadnąć ich pseudonimy. Niestety nie udaje mu się to. Kapitan Ameryka pyta Pająka, kim jest ich gość. Spider-Man tłumaczy Steve'owi całą sytuację. Iron Man mówi, że odnalezieno Dr. Octopusa. Pyta się także, Spider-Manowi nie potrzebuje pomyc. Ten odpowiada, że sobie poradzi, a oni niech czekają na jakąś inwazję z kosmosu.

Dwójka superbohaterów nie przemieszcza się wystarczająco szybko. Invincible proponuje, że zabierze ich tam w sekundę. Ścianołaz zgadza się, po czym robi z pajęczyny szelki, za które chwyta Mark, i razem udają się do Dr. Octopusa. Ten cały poobijany terroryzuje port. Sprawą postanawia zająć się Grayson. Dobrze mu idzie, jednak w pewnym momencie pomaga mu Spider-Man. W końcu Mark dobiera się do złoczyńcy i rozwala mu macki. Parker proponuje, aby jego nowy przyjaciel pomógł mu z innymi wrogami. Nagle jednak otwiera się portal. Invincible rozpędza się i wlatuje do niego. Peter chce mu pomóc, więc łapie go pajęczyną. Na jego szczęście portal się zamyka. [Dalsza przygoda Invincible'a w Invincible #33 - dop. Undercik]

Autor: Undercik

Galeria numeru

Marvel Team-Up vol. 3 #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.