Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Six » Ultimate Six #6

Ultimate Six #6

Postacie
Cytat

Wasp (po użądleniu Doctora Octopusa wewnątrz jego ust): "And that makes me the fist person in the history of the world to be totally covered in gingivitis."

Streszczenie

Biały Dom. Przed budynkiem trwa zaciekła walka między Ultimates i Szóstką Osborna. W środku pola bitwy stoi Spider-Man, który nie wie, co powinien robić. Iron Man kontaktuje się Triskelionem i chce, aby przesłano mu sekwencję kodu genetycznego złoczyńców, dzięki której będzie mógł zablokować ich zdolności. Agenci odpowiadają, że mają problemy z przekazem z powodu wyładowań powodowanych przez starcie Thora i Electro. Nagle Sandman pod postacią chmury piachu dostaje się do wnętrza pancerza Starka i powoduje jego upadek na ziemię. Green Goblin krzyczy do Spider-Mana, żeby zrobił coś pożytecznego, więc chłopak atakuje Kapitana Amerykę. Ten pyta się go, co on robi, a kiedy Peter tłumaczy mu, że Osborn groził zabiciem jego ciotki, Steve odpowiada, że jest ona bezpieczna w Triskelionie. Słysząc to, Parker rusza w kierunku Normana i powala go ciosem pięści. Przed zadaniem kolejnych powstrzymuje go Doctor Octopus, którzy chwyta go macką i rzuca nim do środka Białego Domu. Spider-Man podnosi się i widzi, że znajduje się w Gabinecie Owalnym. Nagle zauważa przed sobą Kravena, który zamierza zemścić się za wcześniejsze upokorzenie i pożreć jego serce. Sergei nie zdąża spełnić groźby, ponieważ zostaje trafiony jednym z miotanych przez Thora i Electro wyładowań.

Na zewnątrz, Wasp lata wokół Doctora Octopusa i żądli go mówiąc, że nie wierzy, że znany naukowiec tak skończył. Octavius każe jej nie pouczać go i uderza ją macką wyrzucając poza teren Białego Domu. Zdenerwowana Janet błyskawicznie podnosi się, wraca na pole walki, wlatuje Otto do ust i żądli go od środka pozbawiając przytomności. Tuż obok Sandman okłada ciosami Iron Mana, który dowiaduje się, że Triskelion wreszcie może mu przesłać dane. Tony prosi o sekwencję kodu genetycznego Flinta Marko i po chwili strzela w niego neutralizatorem powodując rozpadnięcie się złoczyńcy. Green Goblin walczy z Kapitanem Ameryką mówiąc, że zabicie go będzie dla niego zaszczytem, ale Steve znakomicie radzi sobie z silniejszym przeciwnikiem zadając mu kolejne trafienia tarczą i będąc wspomagany przez Wasp i Hawkeye'a. Osborn w końcu wścieka się i domaga się, aby Fury pojawił się na polu walki, ponieważ chce go zobaczyć w ostatnim dniu jego życia. Nagle przed nim staje Harry i mówi mu, że musi przestać robić to, co robi.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Six #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.