Avalon » Serie komiksowe » War Machine vol. 2 » War Machine vol. 2 #10

War Machine vol. 2 #10

Postacie
Zapowiedź

Przez pierwsze dziewięć numerów War Machine i Norman Osborn toczyli pojedynek na odległość, ale teraz staną twarzą w twarz.

Cytat

Iron Patriot: "You moron. I let you tap my armor temporarily so I could get access to Ultimo. You can't assimilate the Iron Patriot."
War Machine: "Okay, then... Guess I'll just hit you."

Streszczenie

Suzi Endo udaje się obudzić War Machine'a, któremu tłumaczy, że Ultimo przeprogramował się i usunął ze swego systemu chęć eksterminacji ludzkości. Jedyny problem jest taki, że teraz znajduje się pod kontrolą Normana Osborna. Ten wysyła kulę płynnego metalu, która jest obecnie ciałem robota, do opancerzonego transportowca H.A.M.M.E.R., stwierdzając, że koniec końców był to całkiem udany dzień – nie tylko zdobył najpotężniejszą broń na świecie, ale też doprowadził do śmierci Jamesa Rhodesa, który zaczyna wykazywać pierwsze oznaki zawału serca.

Do przyjaciela próbuje dostać się Glenda, drogę zastawiają jej jednak właśnie przybyli agenci. Gdy kobieta protestuje, Osborn zapewnia, że nie zamierza pozwolić Jimowi umrzeć – przynajmniej dopóki nie odkryje sekretu za jego zdolnością asymilacji technologii. Każe agentom zamrozić go i umieścić w kolejnym transportowcu, gdy jednak tak robią, okazuje się, że była to tylko sztuczka. Rhodey kończy symulację zawału i absorbuje pojazd i ekwipunek agentów, tworząc sobie gigantyczną zbroję. Gdy okazuje się, że nie jest w stanie zrobić tego samego z pancerzem Iron Patriota, zamiast tego wyprowadza potężny cios, który odrzuca Osborna na sporą odległość. Następnie uwalnia Ultimo i prosi Suzi, by się nim zajęła. Wyjaśnia, że robot jest w tej chwili pustą księgą, całkowicie niewinnym bytem, nie wiadomo jednak, co się stanie, jeśli Osborn położy na nim swoje łapy. Prosi Cybermancer, by ukryła robota i nauczyła go odróżniać dobro od zła, ta więc w końcu się zgadza i odlatuje. Pozostali bohaterowie gratulują mu dobrze wykonanej roboty i przepraszają, że mu nie ufali. Rhodey stwierdza, że może tylko mieć nadzieję, że nie zmienią zdania, gdy dowiedzą się, co naprawdę planuje. Prosi, by zajęli się ewakuacją cywili, a potem, jeśli tak postanowią, będą mogli pomóc jego drużynie w osiągnięciu prawdziwego celu.

Gdy byli West Coast Avengers wraz cywilami oddalają się, Iron Patriot wraca do walki i przebija się przez giga-zbroję Rhodesa. Ten próbuje naprawić uszkodzenia, okazuje się jednak, że jego zdolności absorpcji przestały działać, a widząc to, Osborn wznawia atak z pomocą myśliwców H.A.M.M.E.R..

Obserwujący z daleka walkę Parnell tłumaczy Morganowi, że Osborn blokuje częstotliwość, na której działają magna-locki Rhodesa, odpowiedzialne za przyciąganie technologii. Oblicza, że miną jakieś trzy godziny, zanim zbroja znajdzie nową, "wolną" częstotliwość, obaj wiedzą jednak, że Rhodey nie przetrwa tak długo. Glenda próbuje wezwać na pomoc Bethany Cabe i Jake'a Oh, War Machine jednak zagłusza jej transmisję, stwierdzając, że to koniec jego walki. Stwierdza, że jest tylko żołnierzem i nie powinien posiadać takiej mocy, a ludzie, którzy rządzą światem w końcu postanowili coś z tym zrobić. Wie, że mógłby spróbować uciec, nie zamierza jednak się poddawać, gdy ich misja jest prawie wykonana.

W Campsville w Luizjanie szeryf Sampleson śledzi w telewizji walkę Iron Patriota z War Machine'em, kibicując Osbornowi. Wtedy w jego biurze zjawia się Jake Oh w zbroi. Ogłasza, że mężczyzna trzy lata wcześniej zabił siedmiu powodzian, którzy próbowali schronić się w jego mieście, i choć usunął nagranie z radiowozu, później sprzedał dysk z niego pochodzący w Internecie, a oni go odnaleźli i odzyskali dane. Otoczony przez podkomendnych szeryfa, szykuje się do walki.

W Bunsen w Kalifornii Bethany Cabe, również w zbroi, przebija się do więzienia dla nielegalnych imigrantów, gdzie odnajduje niezarejestrowanych więźniów zarażonych grypą. W Cooperville w Nowym Meksyku Ronin i Mockingbird ujawniają tajne zarobki zarządu Dearheart Insurance. W Blackdale w Utah Wonder Man ujawnia, że "laguna" gnojownicy pochodząca z hodowli świń Honeybud Industries nie tylko jest toksyczna, ale zaczyna przedostawać się do wody gruntowej miasta.

Te i wiele innych brudów wychodzi na światło dzienne za sprawą drużyny Rhodesa, ku irytacji Victorii Hand. Osborn zapewnia ją jednak, że nie ma to znaczenia i kontynuuje walkę z War Machine'em. Wyśmiewa żołnierza, który próbował odwrócić jego uwagę od swoich przyjaciół, po czym uderza w niego wraz ze swymi agentami wiązkami energii, wywołując potężną eksplozję. Podlatując do pokonanego i ledwo żywego Jamesa stwierdza, że jest trochę zawiedziony – koniec końców Rhodes postanowił zaatakować kilka płotek, zamiast prawdziwe grube ryby, takie jak on. Zostawia żołnierza na ziemi, by zajęli się nim agenci.

Dwa dni później. Osborn w glorii i chwale wraca do Nowego Jorku, gdy jednak dociera do Avengers Tower, do mediów trafiają informacje o znacznie większych przekrętach dokonanych na najwyższych szczeblach władzy, wieści o agentach H.A.M.M.E.R. torturujących więźniów i wiele podobnych.

Wkrótce później, placówka gdzieś w górach stanu Kolorado. Osborn gratuluje Rhodesowi, przetrzymywanemu w niewielkiej celi, z wszystkimi protezami zastąpionymi przez plastikowe. Informuje go, że w związku z ujawnionymi informacjami postawionych w stan oskarżenia zostało sześciu senatorów, trzech członków poprzedniego rządu, generał i kilkadziesiąt pomniejszych krętaczy. Dodaje jednak, że publika ma krótką pamięć i coś ważnego łatwo odwróciłoby ich uwagę. I Norman znalazł coś, co będzie się nadawało w sam raz – proces zdrajcy i terrorysty, Jamesa Rhodesa.

Autor: S_O

Galeria numeru

War Machine vol. 2 #10 War Machine vol. 2 #10 War Machine vol. 2 #10 War Machine vol. 2 #10 War Machine vol. 2 #10 War Machine vol. 2 #10 War Machine vol. 2 #10 War Machine vol. 2 #10 War Machine vol. 2 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.