Avalon » Serie komiksowe » Dark Reign: The List - Avengers » Dark Reign: The List - Avengers

Dark Reign: The List - Avengers

Postacie
Zapowiedź

Norman Osborn rozpoczyna wykreślanie elementów ze swojej listy rzeczy do zrobienia od wysłania swoich Avengers do walki z Mścicielami dowodzonymi przez Clinta Bartona.

Cytat

Ronin: "If you could go back in time and kill Hittler, wouldn't you?"
Captain: "I did."

Streszczenie

Ares przyłapuje Normana, jak ten rozmawia ze sobą. Osborn stoi przed monitorami, na których przegląda ostatnie wydarzenia. Przyznaje, że tworzy swego rodzaju listę rzeczy do zrobienia. Trzeba zdać sobie pytanie, dlaczego Hulk ciągle niszczy wszystko wokół, dlaczego Stark nie został jeszcze schwytany, dlaczego nie dorwali jeszcze Bartona, dlaczego Fury bez problemów szkoli młodych terrorystów. To nie jest lista celów, to jest lista rzeczy, które muszą zostać załatwione. Teraz potrzebują planu.

New Avengers oglądają w telewizji relację z powstania Utopii. Korespondent powtarza reakcję Normana Osborna na to wydarzenie. Ronin reaguje bardzo nerwowo i oznajmia, że teraz zabije Iron Patriota. Sprzeciwia się temu Parker. Już raz mieli tę rozmowę i sprawa została już zamknięta. Dochodzi do kolejnej kłótni. Ms. Marvel dostrzega słuszność propozycji Clinta, jednak jest to złe i niemoralne. Ostatecznie Barton zostaje osamotniony w dyskusji i wychodzi. Jego żona postanawia porozmawiać z nim na osobności. Na zewnątrz Ronin patrzy na Avengers Tower. Bobbi chce mu towarzyszyć w tej misji. Nie zgadza się z nim, ale nie pozwolili mu iść samemu na samobójczą akcję. Clint proponuje, aby rano zrobili mały zwiad. Para całuje się. Później w nocy bohater czeka, aż jego ukochana zaśnie. Następnie zakłada kostium i zbiera do torby sporo broni. Ronin samotnie rusza do wieży.

Kiedy widzi, że kwaterę Avengers opuszcza Sentry, postanawia działać. Wystrzeliwuje linę z hakiem i zaczyna się wspinać po ścianie. Zatrzymuje się przed oknem Venoma. Gargan spokojnie śni, kiedy nagle Barton wyrzuca go przez okno na zewnątrz. Automatycznie włączają się zabezpieczenia i potwór spada z wysokości na ziemię. Ochrona na dole myśli, że Venom próbuje uciec i uruchamia alarm. Ze swojej kwatery wychodzi Lester z łukiem gotowym do strzału. Nie ma jednak okazji zareagować, ponieważ Barton strzela do niego i rani go w ręce oraz klatkę piersiową. Do walki włącza się Daken. Rozcina strzelbę i tylko torba z bronią ratuje Clinta przed pazurami. Ronin rewanżuje się kopem w krocze i przewraca przeciwnika na ziemię. Zanim ten wstaje, bohater ma już w ręku łuk i przebija strzałą głowę syna Logana. Kiedy Avenger zbiera swoje rzeczy, do pomieszczenia wchodzi zaspana Karla. Barton prosi, aby na wzgląd na stare czasy przymknęła na niego oczy. Kobieta odpiera, że musi się wykazać przed kamerami i strzela energią. W tym momencie Osborn każe zamknąć piętro z apartamentami i wystrzał Moonstone trafia w pole siłowe.

W swoim biurze Norman wydaje kolejne rozkazy ochronie, kiedy wyczuwa czyjąś obecność w pokoju. Napastnik bez zbędnych przemów strzela. Pocisk niestety trafia w pole siłowe - jako dyrektor H.A.M.M.E.R. Osborn ma osobistą barierę. Kolejne strzały ze strzelby tylko do potwierdzają. W tej sytuacji Ronin postanawia załatwić sprawę ręcznie. Rzuca się na przeciwnika, jednak zapasy przerywa pojawienie się Aresa. Obezwładnia on zamachowca i rzuca nim o ścianę. Bóg wojny chce zakończyć sprawę swoim toporem, ale Iron Patriot powstrzymuje go. Czas zacząć pracę na listą. Aresztuje on Bartona. Czas na kolejny cel.

Autor: Spell

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.