Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #53

Ultimate Spider-Man #53

Ultimate Spider-Man #53

"Daughters"

Postacie
Cytat

Kingpin: "Young boy, I do not know why you are involved in this, but I want what is mine!"
Spider-Man: "Well, they don't make the Happy Meals any bigger than supersized."

Streszczenie

Dom Parkerów. May biegnie do pokoju siostrzeńca, aby mu powiedzieć, że Mary Jane zniknęła, ale nie znajduje go tam. Udaje się więc do Gwen i mówi jej, że Peter chyba uciekł ze swoją dziewczyną. Nagle kobieta słyszy hałas w kuchni i znajduje tam chłopaka, który dopiero co wrócił do domu, ale mówi, że zajmował się pracą domową. Kiedy dowiaduje się o zniknięciu Mary Jane, biegnie do domu Watsonów, gdzie na progu wpada na Craiga. Ten pyta się, gdzie jest jego córka, i zaczyna się zachowywać agresywnie, więc Parker chwyta go za rękę i mówi, że jeżeli dziewczyna uciekła, to przez niego, ponieważ unieszczęśliwia ją. Mary Watson prosi Petera o pomoc, więc ten idzie do pokoju Mary Jane, mając nadzieję, że znajdzie jakieś wskazówki. W pewnym momencie wpada na pomysł i biegnie do magazynu, w którym czasami się spotykali. Tam znajduje śpiącą dziewczynę i pyta się jej, co tu robi w środku nocy. Mary Jane wyjaśnia, że nie mogła dłużej wytrzymać w domu, więc poszła do Petera, ale go nie było. Kiedy nie mogła go znaleźć, przyszła tu, zaczęła pisać w pamiętniku i musiała zasnąć. Mówi, że nie chce wrócić do domu, ponieważ jej ojciec zabrania jej spotykać się z Peterem, a tego nie może znieść. Craig sam jest nieszczęśliwy, ale nie może nic na to poradzić, więc stara się uprzykrzyć życie innym. Kiedy tylko dowiedział się, że Mary Jane zaczęła chodzić z Parkerem, zaczął się z niego naśmiewać i szukać pretekstu, aby ich rozdzielić. Dziewczyna pyta się, czy nie mogliby po prostu uciec i pobrać się, na co Peter odpowiada, że jeszcze jest na to za wcześnie i przekonuje ją, aby wróciła do domu, nawet jeżeli będzie miała dożywotni szlaban za ten numer.

Redakcja Daily Bugle. Peter przypomina sobie słowa Black Cat o jej ojcu i szefie Elektry, który go zniszczył. Zaczyna szukać informacji o włamywaczach, którzy byli powiązani z Kingpinem, i dowiaduje się o Jacku Hardym, który został skazany za serię kradzieży na Manhattanie, ale nigdy nie powiedział, kto mu je zlecał. Parker dowiaduje się, że mężczyzna ma córkę o imieniu Felicia, i z łatwością znajduje jej adres. Przez chwilę cieszy się, że tak łatwo ustalił tożsamość Black Cat, ale po chwili zdaje sobie sprawę, że jeżeli jemu się to udało, to inni też nie będą mieli z tym większych problemów.

Mieszkanie Felicii Hardy, gdzieś na nadbrzeżu. Kingpin w towarzystwie Elektry mówi obezwładnionej Black Cat, że wie, iż pracuje ona dla niego jako księgowa, i domyśla się, że obwinia go za śmierć ojca, który zmarł w więzieniu, więc próbuje się zemścić. Fisk mówi Felicii, że Jack Hardy był nieudacznikiem i alkoholikiem, a to, co go spotkało, jest wyłącznie jego własną winą. Następnie każe jej oddać skradzioną tablicę, albo odda ją w ręce Elektry. Nagle do mieszkania wpada Spider-Man, co Black Cat wykorzystuje, aby oswobodzić się z rąk Kingpina. Peter oślepia pajęczyną Elektrę, a potem Fiska, który wścieka się, że Spider-Man ponownie miesza się w jego sprawy. Parker udaje się na taras, gdzie mówi Felicii, aby porzuciła krucjatę przeciwko Kingpinowi, zanim zginie. Ona odpowiada, że nie ma zamiaru odpuścić i zabierze Fiskowi wszystko, co jest jego i czego pragnie. Kingpin wpada na taras i domaga się zwrotu tablicy, ale Hardy wrzuca przedmiot do zatoki i cieszy się, że mogła zrobić to na jego oczach. W odpowiedzi Elektra przebija ją sai. Felicia wypada przez poręcz, a Spider-Man próbuje ją złapać, lecz nie udaje mu się. Ponieważ złoczyńcy zdążyli zniknąć, schodzi na dół, aby znaleźć ciało kobiety, lecz nie znajduje jej, a zaraz potem słyszy policyjne syreny i ucieka.

Wieża Fiska. Kingpin siedzi przy łóżku, w którym leży jego pogrążona w śpiączce żona, Vanessa. Mówi, że w przeciwieństwie do niej nie wierzył w moc tablicy, ale i tak miał zamiar ją zdobyć, ponieważ lekarzom kończą się pomysły, więc będzie chwytał się wszystkiego, co może dać mu szansę na obudzenie Vanessy.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #53

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.