Avalon » Serie komiksowe » Siege » Siege #1

Siege #1

Postacie
Zapowiedź

Zaczęło się strasznymi konsekwencjami Avengers Disassembled, potem wydarzeniami w House of M, Civil War i Secret Invasion, a kończy się na rządzach Normana Osborna. Na granicy szaleństwa, Osborn postanawia przejąć całkowitą kontrolę i zająć się swoim ostatnim celem... Asgardem. Te wydarzenia sprawiają, że nasi bohaterowie porzucają niesnaski i jednoczą się w walce ze złem, które zaczęło pozbywać się bogów ze Złotego Królestwa.

Cytat

Bullseye: "Being a super hero is one thing. Going up against Thor's family is another."
Venom: "Are you afraid?"
Bullseye: "Out of my socks. And you should be too. Anyone who says otherwise is lying."

Streszczenie

Norman Osborn od dawna szukał pretekstu, żeby zaatakować znajdujący się na Ziemi Asgard. Razem z Lokim wiedzieli, że aby do tego doprowadzić, potrzebują jakiejś wielkiej tragedii spowodowanej przez Azów. Drugiego Stamford. Idealnym kandydatem, aby tego dokonać, jest dla Lokiego Volstagg, który obecnie przemierza Ziemię i stara się przeżywać takie przygody, jakie przez lata miał Thor, i pomagać ludziom. Niestety Az, mimo swojego wielkiego serca, nie rozumie tego, jak funkcjonuje świat śmiertelników, a ludzie nie wiedzą, jak działają moce nordyckich bóstw. Dlatego Norman nasyła na niego U-Foes, którzy podczas ataku niszczą cały stadion Soldier Field w Chicago, na którym zgromadzone były setki ludzi. Wina za tę przerażającą tragedię oczywiście spada na Volstagga.

Loki używając swojej magii cofa obu mężczyzn do biura Normana, ponieważ na żywo przyglądali się całemu wydarzeniu, i odchodząc mówi, że Norman ma w końcu swój powód. Osborn natychmiast każe Victorię Hand przekazać prezydentowi, że już namierzył sprawców tragedii i rusza zaatakować Asgard razem ze swoimi Avengers i Inicjatywą, nie przejmując się protokołami.

Planując atak, Norman okłamuje Aresa, który stanowczo się mu sprzeciwia, mówiąc, że Thor został wygnany z Asgardu, a jego miejsce zajął Loki. To ostatecznie przekonuje bóstwo wojny, który rusza do walki przekonany o tym, że to jest misja mająca na celu pomoc Azom.

Podczas odprawy Osborn mówi Avengers o swoim planie. Zespół, a szczególnie Bullseye, są przeciwni atakowi na takich potężnych przeciwników. Norman wykłada jednak na stół swoją kartę przetargową, którą jest to, że jeżeli mu pomogą, to dostaną po wszystkim wolną rękę. Mogą zostać Avengerami albo po prostu odejść bez żadnych konsekwencji. Przed odlotem Ares wygłasza jeszcze epicką przemowę w stylu Braveheartowskiego Mela Gibsona.

Biały Dom. Victoria Hand powiadamia prezydenta o ataku Osborna na Asgard. Wściekły Obama rzuca słuchawką.

Asgard. Loki mówi Balderowi o tym, że siły Osborna szykują się do ataku, tłumacząc, że starał się przemówić mu do rozsądku, ale ludzie są zbyt przerażeni po tym, co zrobił Volstagg i starcie jest nieuniknione. W tym czasie Sentry wbija się prosto w pałac, aby wyeliminować Heimdalla, który odpowiada za bezpieczeństwo i komunikację wszystkich bóstw. Za nim już podąża Iron Patriot z całą swoją armią. Zaczyna się oblężenie.

Broxton, Oklahoma. Maria Hill obserwuje atak i powiadamia o tym Blake'a, który właśnie opiekuje się Starkiem. Widząc, co się dzieje, doktor tłumaczy kobiecie, że Osborn nie przybył po Iron Mana, ponieważ już dawno by tu był. On po prostu zaatakował Asgard. Każe jej zabrać Tony'ego daleko stąd, a sam odchodzi. Nagle znikąd uderza piorun, a Osborn każe przygotować się swoim Avengers. Thor natychmiast atakuje Normana, ale zostaje złapany przez Sentry'ego, który wylatuje z nim poza Asgard i wbija go w ziemię. Zanim Odinson próbuje wstać, ale U-Foes i Osborn uderzają w niego z pełną mocą.

W innym miejscu ktoś ogląda przekaz telewizyjny, w którym widzi, jak Iron Patriot potężnym ciosem powala Thora. Oglądającym okazuje się wściekły Steve Rogers.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Siege #1 Siege #1 Siege #1 Siege #1 Siege #1 Siege #1 Siege #1 Siege #1 Siege #1 Siege #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.