Avalon » Serie komiksowe » Thor » Thor #607

Thor #607

Thor #607

"Siege: Ragnarok" - Part 1

Postacie
Zapowiedź

Co dzieje się z Braxton w Oklahomie w czasie, gdy Norman Osborn szturmuje Asgard? Jacy zaskakujący wrogowie zlecą się na miejsce walki jak sępy do padliny? I jacy zaskakujący bohaterowie pojawią się, aby bronić miasta?

Streszczenie

Podczas uczty Fandral i Hogun zdają relację z kłopotów, w jakie wpędził się Volstagg. Na szczęście udało mu się uniknąć aresztowania ze strony H.A.M.M.E.R.. Bezpiecznie dotarł do Broxton, gdzie poddał się miejscowej policji. Balder jest zaniepokojony tymi wydarzeniami. Cieszy go jednak mądre postępowanie Volstagga. Wie, że ludzie będą żądni krwi i sprawiedliwości. Będzie chciał ich uspokoić i zaoferować wszelką pomoc. Tymczasem zaprasza obu przybyłych wojowników na ucztę. Mimo, iż dobrowolnie oddalili się na wygnanie razem z Thorem, chętnie ich ugoszczą tego wieczoru. Do komnaty wchodzi Knut - ślepy starzec, który ma dar jasnowidzenia. Wieszczy on atak na Asgard oraz swoją śmierć jutrzejszego dnia. Nikt mu nie wierzy, ponieważ dotychczas żadna jego wróżba się nie spełniła. Tyr wręcz każe mu się zamknąć. Heimdall używa swoich mocy i nie wyczuwa żadnego zagrożenia. Loki oferuje, że zaopiekuje się starcem i wyprowadza go. W drodze do komnat jasnowidza stwierdza, że mu wierzy. W sypialni zauważa, że wybiła właśnie północ i czas wypełnić tę część przepowiedni mówiącą o śmierci starca.

45 godzin do ataku. Heimdall budzi się w swojej komnacie. Okazuje się, że została ona wyrwana ze swojego miejsca i obecnie mieści się w jakimś dziwnym miejscu. Głos Lokiego informuje strażnika tęczowego mostu, że zaraz dojdzie do ataku na Asgard. Ponieważ nie da się tego zrobić tak, aby Heimdall tego nie widział, Loki sprawił, aby nie był on w stanie nikomu o tym powiedzieć. Dlatego przeniósł jego komnatę do najgłębszej części Asgardu.

Kelda zamyślona wylatuje z Asgardu. Jest pełna smutku po śmierci jej ukochanego. Ląduje na przedmieściach Broxton. Podchodzi do starszego małżeństwa, które sprząta ogród. To rodzice Billy'ego.

Heimdall przebija się przez podziemia Asgardu. Widzi zbliżających się najeźdźców, jednak jest bezradny. Sentry atakuje jako pierwszy.

Tyr z kilkoma wojownikami włamuje się do komnaty Knuta. Chcą wyśmiać jego wróżby. Kiedy znajdują jego ciało, bóg wojny chce ostrzec wszystkich, że starzec miał rację.

W Broxton Volstagg siedzi w celi, podczas gdy w telewizji leci relacja z ataku na Asgard. Grubas nie może usiedzieć na miejscu i z nerwów wygina kraty w jego celi. Policjanci proszą go, aby się uspokoił i naprawił szkody. Asgardczyk przeprasza i dalej ogląda telewizję. Kiedy pokazują, jak kopany jest Thor, policjanci postanawiają wypuścić swojego więźnia. Volstagg od razu chce ruszyć do akcji. W drzwiach zdaje sobie jednak sprawę, że wszyscy wciąż wierzą w kłamstwa, jakie opowiadane są o nim i o Thorze. Szeryf ma pomysł. Sadza bohatera przed komputerem z kamerą i nagrywają jego wersję wydarzeń. Wojownik przyznaje, że jego miecz nie ma mocy, aby zabić tak wiele osób. Nie wiedział, jaki skutek będzie miało odbicie ataku wymierzonego w niego. Czuje, że nie wypadł za dobrze i wstaje. Na jego miejscu siada szeryf. Wierzy on w niewinność wojownika. On muchy by nie skrzywdził i robi doskonałe omlety. Nagranie szybko roznosi się po sieci i odnosi zamierzony efekt. Wszyscy zastanawiają się nad zasadnością działania Osborna.

Volstagg wychodzi z komisariatu. Tam podlatuje do niego Thor. Grubas chce wraz z nim ruszyć do walki, ale zostaje powalony silnym ciosem. Wojownik rozumie, że nie ma do czynienia z prawdziwym bogiem piorunów. Okazuje się, że to jego klon, który przybył wymierzyć sprawiedliwość.

Autor: Spell

Galeria numeru

Thor #607 Thor #607 Thor #607 Thor #607 Thor #607 Thor #607 Thor #607 Thor #607 Thor #607 Thor #607 Thor #607

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.