Avalon » Serie komiksowe » Thor » Thor #608

Thor #608

Thor #608

"Siege: Ragnarok" - Part 2

Postacie
Zapowiedź

Thor i jego sprzymierzeńcy walczą o swoje życie i uratownie wszystkiego, co się da.

Streszczenie

Tyr informuje króla, że śmiertelnicy właśnie otrzymali posiłki. Nie wie, czy uda im się ich pokonać. Baldera zastanawia potęga ich przeciwników. Heimdall dzięki swojej mocy odkrywa, że napastnicy czerpią moc z Norn Stones. Prawdopodobnie otrzymali je od Lokiego. To zapewne też on uwięził Heimdalla w podziemiach Asgardu. Król i strażnik tęczowego mostu wyruszają na poszukiwania zdrajcy, podczas gdy Tyr ma dowodzić obroną. Ten jednak stoi zamyślony. Prześladuje go przepowiednia Knuta, według której bóg wojny dziś umrze. Widząc potęgę Hooda i jego ludzi, odwraca się i odchodzi. Żołnierzom tłumaczy, że idzie po posiłki.

W Broxton Volstagg z trudem podnosi się z ziemi. Pomagają mu policjanci, przypominając mu, co się stało. Klon wysyła przeciwko niemu błyskawice. Wojownik zasłania się swoim mieczem, co doprowadza do wybuchu. Bohater boi się, że historia się powtarza i znów niezamierzenie wywołał ogromne zniszczenia. Ragnarok zadaje cios młotem. Volstagg podnosi się i ucieka poza miasto. Chce oddalić walkę od zabudowań, aby zminimalizować straty.

Gdzie indziej w mieście, Kelda opowiada rodzicom Billy'ege o śmierci ich syna. Mają wyrzuty sumienia, że nie zabronili mu zadawać się z pogańską boginią. Mimo, że wiedzą, że to nie jej wina, proszą ją, aby sobie poszła. Na zewnątrz czeka na nią oddział H.A.M.M.E.R..

Tyr odwiedza szpital polowy. Widząc tak wielu cierpiących rodaków, bóg wojny zbiera się na odwagę, by ruszyć do boju, mimo wiszącej nad nim śmierci.

Balder i Heimdall ciągle szukają Lokiego. Nad ich głowami trwa walka Thora i Sentry'ego. Strażnik mostu stwierdza, że po wojnie według prawa będą musieli zabić Odinsona za powrót do Asgardu. Król ma gdzieś prawo. Chciałby, aby wszyscy synowie Odyna byli jak Thor.

Volstagg dociera pod Asgard. Tutaj chce podjąć przeciwnika. Udaje mu się go powalić, ale klon po chwili rewanżuje się z nawiązką.

Tyr wraca na pole walki. Dostaje meldunek o ogromnych kłopotach, jakie mają z Hoodem i jego ludźmi. Bóg wojny każe zaatakować, a następnie udać odwrót. Tyr wykorzystuje zamieszanie atakiem i zachodzi Parkera od tyłu. Udaje mu się go powalić, ale zostaje porażony energią z Kamieni Norn.

Volstagg zbiera ostre baty od klona. Jednocześnie cały czas próbuje udowodnić wyższość prawdziwego Thora nad kopią. Nagle Sentry przebija się przez Asgard, który spada na walczących.

Autor: Spell

Galeria numeru

Thor #608 Thor #608 Thor #608 Thor #608 Thor #608 Thor #608 Thor #608 Thor #608 Thor #608

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.