Avalon » Serie komiksowe » Thor » Thor #609

Thor #609

Thor #609

"Siege: Ragnarok" - Part 3

Postacie
Zapowiedź

Siege trwa, a my oglądamy starcie Thora z Thorem! Zły klon Odinsona przybywa, aby zniszczyć Thora i zająć jego miejsce. Nawet jeśli Asgard przetrwa Siege czy Thor przetrwa Ragnarok?

Streszczenie

Kelda staje przed oddziałem H.A.M.M.E.R.. Rodzice Billy'ego martwią się o nią, jednak ta nie boi się stróżów prawa. Nagle ziemia zaczyna się trząść. To Asgard upadł. Kelda zdenerwowana podnosi rękę, a wówczas agenci otwierają ogień. Trafiona bogini pada na ziemię. Napastnicy są zdziwieni, że poszło im tak łatwo.

Volstagg odzyskuje przytomność. Zrzuca z siebie gruz i rusza na pomoc innym. Niedaleko pewien Asgardczyk próbuje wydostać spod gruzów swojego przyjaciela. Niestety przeszkadza mu pojawienie się Thunderballa, który swoją kulą zabija uwięzionego. Chce on zadać kolejny cios drugiej ofierze, ale powstrzymuje go Tyr. Ten sprawia, że kula trafia swojego właściciela. Podrywa on do walki rannych wojowników. Bitwa się jeszcze nie skończyła.

W innej części bitwy Balder i Heimdall także wygrzebują się z gruzów. Nagle obok nich otwiera się portal, a przez niego przechodzi Loki. Przybyły chce ostrzec władcę przed straszliwym zagrożeniem, ale król go nie słucha i zadaje mu cios. Loki na kolanach wyjawia, iż podejrzewa, że Bor był manipulowany i dlatego zginął. Milczał, ponieważ nie chciał dopuścić do wojny domowej między synami Odyna. Wzywa Baldera, aby teraz, w nowej erze dla Asgardu zrzekł się władzy.

Żołnierze chcą dobić ranną Keldę. Osłaniają ją jednak rodzice Billa. Ojciec próbuje przekonać napastników, podczas gdy matka pomaga bogini podnieść się i namawia ją do ucieczki. Kelda ponownie ma wyrzuty sumienia z powodu śmierci ukochanego. Powinna była zostawić go, zamiast narażać na niebezpieczeństwo. Jej prawie teściowa przekonuje ją jednak, że Bill chciał z nią żyć za wszelką cenę i z pewnością chciałby, aby żyła dalej. Na te słowa Kelda wstaje otoczona energią. Następnie sprawia, że broń wylatuje agentom z rąk. Każe im natychmiast się wynosić.

W Broxton dwóch żołnierzy rozważa dezercję. Zachodzi ich od tyłu Volstagg, który powala ich, a następnie oddaje ich oraz siebie w ręce lokalnej policji. Szeryf przekonuje go, że uratował wszystkich, odciągając fałszywego Thora. Jego aresztowanie może poczekać, zwłaszcza, że wielkolud może się jeszcze przydać. Volstagg odchodzi z chęcią aresztowania innych przestępców.

Heimdall oskarża Lokiego o uwięzienie go, aby nie mógł ostrzec innych o ataku. Ten przyznaje się, ale stwierdza, że w ten sposób uratował mu życie. Pierwszy atak, jaki przeprowadził Sentry, był wymierzony w wieżę obserwacyjną i gdyby w środku był Heimdall, zginąłby niechybnie. Balder pyta się przyrodniego brata o jego motywy. Skoro zaprzecza, że był prowodyrem ataku, to po co pomaga przeciwnikom? Loki wprost odpowiada, że taka jest jego rola jako boga intryg. Na miejsce przybywa Tyr z wojownikami. Bóg wojny wzywa króla, aby zebrał swoich żołnierzy i dodał im sił. Balder wspina się na pozostałości wieży. Tam wyciąga miecz, który zaczyna świecić, i wzywa Asgard do walki. Dostrzega go Hood, który nie marnuje tak łatwych celów. Wystrzelona kula leci w kierunku boga, ten jednak obraca się w miejscu ze swoim mieczem. Kula wykonuje obrót wraz z nim i wraca do jej właściciela. Po tym przedstawieniu Loki kłania się władcy i czeka na rozkazy. Ten jednak łapie go i ciska o ziemię. Loki zostaje wypędzony. Kiedy wojownicy wracają na pole bitwy, bóg intryg śmieje się z nich. Balder może wygnać największych synów Asgardu, ale nie powstrzyma to ich od oclenia jego.

Autor: Spell

Galeria numeru

Thor #609 Thor #609 Thor #609 Thor #609 Thor #609 Thor #609 Thor #609 Thor #609 Thor #609 Thor #609

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.