Avalon » Serie komiksowe » Siege: Captain America » Siege: Captain America

Siege: Captain America

Postacie
Zapowiedź

Poznajmy bliżej rolę, jaką obaj Kapitanowie odegrają podczas oblężenia Asgardu, i jak to wpłynie na ich wzajemne stosunki.

Streszczenie

Broxton, Oklahoma. W rodzinie mieszkającej w przyczepie panuje spore zamieszanie. Ojciec i matka chcą iść na pole bitwy, aby zrobić zdjęcia i sprzedać je później tabloidom. Ich nastoletnia córka próbuje ich od tego odwieść. To strefa wojny i może to być niebezpieczne. Matka nie chce jej słuchać, każe zostać w domu i opiekować się małą siostrą. Po ich odjeździe Madison ogląda relację z bitwy w telewizji. Pewnym momencie nie wytrzymuje i wychodzi wraz z siostrą. Zabiera samochód matki i odjeżdża.

Rodzice dziewczynek robią zdjęcia bitwie o Asgard z pewnej odległości. Po chwili dojeżdżają do nich córki. Kiedy są od nich o jakieś 100 metrów, Sentry niszczy siedzibę bogów, która spada na ziemię. Wszyscy znikają w chmurze pyłu.

Steve wydostaje się z gruzów Asgardu i od razu rozpoczyna poszukiwania Bucky'ego. Po chwili poprawia się – to już nie jest Bucky, tylko Captain America. Kawałek dalej dostrzega, jak do nieprzytomnego przyjaciela celuje Crossfire. Rogers rzuca tarczę, aby wytrącić broń z ręki przeciwnika, a James potężnym ciosem nokautuje go. Okazało się, że Barnes tylko udawał. Pyta się mentora, czy nie widział pozostałych bohaterów. Dodatkowo zwraca uwagę na to, że po pobojowisku może się kręcić więcej morderców Hooda. Widział także, jak pojazdy H.A.M.M.E.R. były atakowane przez armię, co oznacza, że prezydent stoi po ich stronie. Rozmowę przerywa im cywil. Prosi bohaterów o pomoc. Przed chwilą stał niedaleko Asgardu z żoną i córkami, ale nie może ich znaleźć. Muszą być gdzieś pod gruzami. James prosi, aby zabrał ich tam, gdzie stali przed katastrofą. Na miejscu przeczesują gruzowisko. Natrafiają na masę ciał Asgardczyków i agentów H.A.M.M.E.R.. Barnes podczas poszukiwań po raz kolejny zastanawia się nad ciążącą na nim odpowiedzialnością i czy jest godny nosić tytuł Captaina. Nagle odnajduje żywą żonę mężczyzny. Jest ranna, ale powinna przeżyć. Nigdzie nie widać jednak dziewczynek. Okazuje się, że znalazł je Razorfist, który wziął je jako zakładniczki. Podczas gdy bohaterowie obmyślają plan, starsza z dziewczynek wyrywa się, a złoczyńca rani ją. Steve zajmuje się dziewczyną, a James walczy z mordercą. Ma jednak spore problemy. Jego przeciwnik jest naprawdę dobry. Cap najpierw traci pistolet, a po chwili Razorfist przebija mu mechaniczną rękę. Captain mobilizuje siły i rzuca przestępcą o szczątki ściany. Ta na nieszczęście zaczyna się przewracać na młodszą z dziewczynek. Na jej ratunek rzuca się Cap i jej matka. Na szczęście dziewczynce nic nie jest. Steve ostrzega przyjaciela, że przeciwnik znów atakuje. Tym razem do walki stają obydwaj bohaterowie i bez problemu pokonują szaleńca. Rodzina odjeżdża do miasta, a Steve i James wracają do akcji.

Autor: Spell

Galeria numeru

Siege: Captain America Siege: Captain America Siege: Captain America Siege: Captain America Siege: Captain America Siege: Captain America Siege: Captain America Siege: Captain America Siege: Captain America

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.