Avalon » Serie komiksowe » Avengers vol. 4 » Avengers vol. 4 #1

Avengers vol. 4 #1

Avengers vol. 4 #1

"Next Avengers" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Avengers Assemble! Kto odpowie na wezwanie? I czy bohaterowie zdążą na czas, ponieważ z przyszłości własnie przybywa Kang the Conqueror! Tylko poczekajcie, żeby dowiedzieć się, czemu.

Cytat

Captain America: "Who is he?"
Steve Rogers: (...)"He's from the future. A time traveler."
Kang: "A time warrior."
Steve Rogers: "A time terrorist."

Streszczenie

Klęcząc w deszczu, Immortus pyta, czy jego przeciwnicy zdają sobie sprawę z tego, kim jest. Przypomina, że włada czasem, że był obecny przy ich narodzinach i będzie obecny przy ich śmierci. Nagle jednak uderza w niego piorun, a dzieci Avengers stoją na jego ciałem, niewiele sobie robiąc z jego gróźb.

Steve Rogers, nowy szef Obrony Narodowej, powtarza to, co powiedział prezydentowi: świat nie potrzebuje szpiegów i agentów, lecz bohaterów. Potrzebuje Avengers. Dlatego zaprasza każdego ze swych rozmówców do wstąpienia w szeregi drużyny. I wszyscy z radością się zgadzają – oprócz Wonder Mana [i Luke'a Cage'a, ale o tym więcej w New Avengers vol. 2 #1 – przyp .S_O]. Pomagający w odbudowie Soldier Field Williams stwierdza, że odtworzenie zespołu jest koszmarnym pomysłem i dodaje, że wszystkie kryzysy, które ostatnio nawiedziły Ziemię – utrata mocy wśród mutantów, Wojna Domowa, inwazja Skrullów, przejęcie władzy przez Osborna – były winą Mścicieli. Steve odpiera, że to Avengers uratowali przed nimi świat i wyraża nadzieję, że Simon zmieni zdanie. Gdy były Captain America odchodzi, Wonder Man mówi, że jeśli Rogers nie zmieni swego, on będzie musiał go do tego zmusić.

Jakiś czas później Steve wita Avengers – Captaina Americę, Hawkeye'a, Iron Mana, Spider-Mana, Spider-Woman, Thora i Wolverine'a – w Avengers Tower. Tony prosi go o słówko na osobności, podczas więc, gdy pozostali Mściciele się socjalizują, Stark stwierdza, że nie musi tu być i dodaje, że on i Rogers się pozabijają, jeśli będą należeć do tej samej drużyny. Steve odpiera jednak, że nie będzie on członkiem zespołu i przedstawia przyjacielowi ich dowódcę – Marię Hill, która właśnie przybyła, pytając, czy drużyna jest w komplecie. Steve zaprzecza, nim jednak zdąży powiedzieć, kto miał być ostatnim członkiem, przed zebranymi pojawia się Kang the Conqueror. Ogłasza, że przynosi im ostrzeżenie, nim jednak zdąży przejść do konkretów, atakuje go Thor. Podróżnik w czasie ląduje kilka dachów dalej, a za nim podążają gotowi do walki Mściciele. Kang prezentuje jednak niewielkie urządzenie, które trzyma w ręku, a widząc je, Iron Man przerażony każe kompanom spocząć. Niechętnie wyjaśnia, że to broń masowej zagłady – generator ciemnej czarnej materii, o którym kiedyś pomyślał i przysiągł sobie nigdy go nie budować. Zdobywszy uwagę Mścicieli, Nathaniel wyjaśnia, że chodzi o ich dzieci – pewnego dnia w przyszłości Ultron zaatakował Ziemię i zdobył ją, mordując Avengers. Ich dzieciom udało się przeżyć, zniszczyć robota i przejąć władzę, jednak ich poczynania doprowadzą do zniszczenia Wszechświata. Dlatego Avengers muszą przybyć do przyszłości i pokonać swych potomków. Hawkeye sugeruje, że mogliby po prostu sami zniszczyć Ultrona, Kang odpiera więc, że to niemożliwe – próbował już wielokrotnie, jednak za każdym razem ponosił klęskę. Stwierdza, że mają wspólny cel – on nie chce zginąć z powodu ich dzieci, a oni nie chcą, by wyrosły one na despotów. Domyśla się, że herosi podejrzewają go o pułapkę i nie będą chcieli skorzystać z jego wehikułu czasu, dlatego nawet im tego nie proponuje. Dodaje jednak, że jeśli uda im się uratować świat, nigdy już nie będzie próbował z nimi walczyć. Gdy Stark przypomina, że nie ma wehikułu czasu, Kang odpiera, że będzie je miał, gdy skompletują drużynę, po czym znika. Bohaterowie zaczynają się zastanawiać, czy powinni działać, czy pozostawić przyszłość samą sobie, Thor stwierdza jednak, że ich dzieci mogą ich potrzebować, a tego nie mogą zignorować. Gdy zaczynają się zastanawiać, kto, oprócz Doctora Dooma i Reeda Richardsa – z którym nie mogą się skontaktować – posiada wehikuł czasu, Wolverine stwierdza, że zna jedną taką osobę.

Kang wraca do przyszłości, informując, że Avengers do nich przybędą. Podstarzały, siwobrody Hulk stwierdza, że bohaterowie dowiedzą się wtedy, że to on jest najmądrzejszy.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers vol. 4 #1 Avengers vol. 4 #1 Avengers vol. 4 #1 Avengers vol. 4 #1 Avengers vol. 4 #1 Avengers vol. 4 #1 Avengers vol. 4 #1 Avengers vol. 4 #1 Avengers vol. 4 #1 Avengers vol. 4 #1 Avengers vol. 4 #1 Avengers vol. 4 #1 Avengers vol. 4 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.