Avalon » Serie komiksowe » Thor » Thor #610

Thor #610

Thor #610

"Siege: Ragnarok" - Conclusion

Postacie
Zapowiedź

Thor vs. Thor! Oblężenie Asgardu zdewastowało króleswo Azów, a same bóstwa wiele straciły... ale najgorsze jeszcze przed nimi! Wykorzystujac chaos, szalony klon Thora, którego zwą Ragnarok, udaje się do Asgardu, aby zabić Odinsona i jemu podobnych! Czy Ragnarok bedzie końcem dla tego, co przetrwało Siege?

Streszczenie

Dzień po Siege. Balder, Tyr i Heimdall patrzą na ruiny ich niegdyś pięknego miasta. Każdy z nich obwinia siebie o tę porażkę. Jednak to król ma największe wyrzuty sumienia. Na miejsce przybywa Thor. Przybył na wezwanie króla. Okazuje się, że Balder właśnie cofnął wygnanie herosa i prosi go o rozmowę na osobności.

Kelda przybywa do ruin Asgardu. Chce się przyłączyć do odbudowy, ale jedna z walkirii prosi, aby szybko się za nią udała.

Balder opowiada bratu to, czego dowiedział się od Lokiego na temat walki z Borem i jego udziału w Siege. Nie rozumie jego motywacji, zwłaszcza w kontekście jego poświęcenia w walce z Voidem. Mimo tego i tak planował przywrócić Thora do Asgardu. Balder przyznaje, że nie był dobrym władcą. Bardziej martwił się tym, czy postępuje słusznie, miast próbować zgłębić problemy. Proponuje on bratu, aby ponownie zasiadł na tronie. Thor jednak odmawia. To Balder powinien pozostać królem.

Warriors Three pracują przy sprzątaniu gruzów. Zwłaszcza Volstagg wykazuje się ochotą do pracy. Po podniesieniu jednego z kamieni znajduje ciało w czerwonej pelerynie.

Walkiria prowadzi Keldę do wielkiej hali, gdzie śmiertelni wojownicy mają ucztować po kres czasu po swojej śmierci. Mimo, iż hol został zniszczony, wojownicy dalej ucztują. Jednym z nich jest Bill. Kelda rusza mu na spotkanie, jednak napotyka na barierę. Walkiria tłumaczy bogini, że żywi i umarli nie mogą żyć razem. Kelda przysięga, że znajdzie sposób, aby to obejść.

Balder jest wściekły, że Thor odrzucił jego propozycję. Widać przecież, do czego doprowadziły jego rządy. Heros odpiera, że do tego doprowadziło jego wygnanie. Był królem i obrońcą w jednym. To zbyt niebezpieczne. Jedno uderzenie mogło sprawić, że Asgard byłby bezbronny. Doradcy byli pod wpływem intryg Lokiego. Teraz to im nie zagraża. Thor ofiarowuje swoje usługi jako doradcy. Balder z wdzięcznością przyjmuję tę propozycję. Nagły huk przerywa rozmowę.

Na zewnątrz klon Thora trzyma Volstagga. Widząc swój pierwowzór, rusza do walki. Oryginał prosi swojego króla, aby jemu zostawił tę walkę. Kiedy obaj wojownicy rzucają się na siebie, towarzyszą im gromy. Po chwili obaj spadają na ziemię. Ragnarok czuje się prawdziwym synem Asgardu, który musi zniszczyć miasto fałszywych bogów. Thor odpiera, że stworzenie jego klona było grzechem, który musi się teraz skończyć. Dochodzi do pojedynku na pioruny, który sprawia, że Ragnarok traci rękę. Mimo to wstaje ponownie i z młotem w ręce rzuca się na przeciwnika. Thor wyprowadza potężny cios, który niszczy jego sobowtóra.

Balder informuje brata, że rany Warriors Three nie są poważne. Teraz wszyscy muszą się zabrać za odbudowę Asgardu. Thor odpiera, że póki dwóch asgardzkich braci żyje, żyje i Asgard.

Autor: Spell

Galeria numeru

Thor #610 Thor #610 Thor #610 Thor #610 Thor #610 Thor #610 Thor #610 Thor #610 Thor #610

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.