Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 2 » Deadpool vol. 2 #27

Deadpool vol. 2 #27

Deadpool vol. 2 #27

"I'm Your Man" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Nastała Era Herosów. Ale nawet najbardziej heroiczni herosi, by czynić dobro, muszą czasem uciec się do czegoś naprawdę mało heroicznego.

Cytat

Deadpool: „I haven’t voted since the Pepsi challenge!

Terrorysta: “Then you are guilty of doing nothing!

Streszczenie

Mała stacja benzynowa w Littlefork w Wisconcin. Deadpool chce zapłacić obsługującemu tam Arabowi złotem za burito. Ten przyjmuje tylko dolary, więc bohater mocno się denerwuje. Nagle za jego plecami staje siedmiu uzbrojonych po zęby i zamaskowanych postaci. Oczywiście rozpoczyna się strzelanina, podczas której Deadpool dowiaduje się, że mają oni moc regeneracji, więc wkłada jednemu z napastników granat do buzi i ucieka. Znajduje sekretne przejście, które prowadzi do całkiem pokaźnego składu broni należącego do Araba. Wade nazywa go terrorystą, lecz ten uważa, że jest tylko businessmanem i by to udowodnić, idzie po licencję na sprzedaż broni do pewnego pomieszczenia. Zamyka się tam, a za Wilsonem znów pojawiają się zamaskowani żołnierze. Po paru minutach walki bohater stwierdza, że to bez sensu, gdyż i on, i jego przeciwnicy posiadają zdolność regeneracji. Żołnierze wyjawiają, że są patriotami i przyszli tu po broń Araba. Ten krzyczy zza pancernych drzwi, że kupił to wszystko od CIA i miał sprzedać w swoim kraju, lecz tego nie zrobił. Po chwili pojawia się Steve Rogers wraz z Black Widow i Moon Knightem. Wade cieszy się na widok Rogersa, lecz na przywitanie dostaje od niego potężny cios, po którym traci przytomność. W swej wizji wraca do przeszłości, kiedy to jako dziecko chciał być jak Captain America, lecz jego ojciec niezbyt go zachęcał do spełniania marzeń. W tym czasie Secret Avengersi pokonują zamaskowanych żołnierzy i gdy myślą nad tym, jak dostać się do Araba, drzwi wybuchają wraz z częścią ściany. To Arab dosiadł sporego robota i przyznaje się, że jest terrorystą. Wtedy to właśnie dostaje kulkę w łeb od Deadpoola. Po wszystkim Steve pyta Wade’a, czy chciałby z nim pracować. Zmieszany Deadpool odpowiada tylko, że Rogers jest wspaniały.

Autor: Jim J

Galeria numeru

Deadpool vol. 2 #27 Deadpool vol. 2 #27 Deadpool vol. 2 #27 Deadpool vol. 2 #27 Deadpool vol. 2 #27 Deadpool vol. 2 #27 Deadpool vol. 2 #27

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.