Avalon » Serie komiksowe » Formic Wars: Burning Earth » Formic Wars: Burning Earth #1

Formic Wars: Burning Earth #1

Postacie
Zapowiedź

Prequel "Gry Endera"! Niezidentyfikowany obiekt z niebywałą prędkością zbliża się w kierunku Ziemi i wie o tym tylko garstka górników pracujących na jednej z asteroid. Co dotrze do Ziemi wcześniej - obcy obiekt czy ostrzeżenie o jego istnieniu? I co ludzkość z tym zrobi?

Cytat

Victor: "What could be moving that fast? A comet?"
Concepcion: "That's just it, Victor. Nothing moves that fast. And that's not even the scary part. What really frightenes me is that it's decelerating. And heading straight for us."

Streszczenie

Pas Kuipera. Fregata górnicza klasy A, należąca do firmy Juke Limited, namierzyła inną jednostkę. Kapitan Lem Jukes jest pewien, że to wolni górnicy i po chwili okazuje się, że ma rację. El Cavador, bo tak nazywa się statek, należy do jakiejś wenezuelskiej rodziny. Lem ma zamiar przepędzić konkurencję z asteroidy, którą obrabiają. Po pierwsze, taka okazja może im się długo nie przytrafić i nie ma zamiary tłumaczyć ojcu, dlaczego ją przepuścił, a po drugie... Nudzi mu się.

Tymczasem górnicy z El Calvador zakładają na asteroidzie ładunki wybuchowe. Stara kapitan Concepcion upomina pirotechników, by byli ostrożni i nie wybili asteroidy z jej orbity. W warsztacie Victor naprawia sieci. Mały Mono zasypuje go przy tym pytaniami, na które chłopak cierpliwie odpowiada. Nie przerywa wyjaśnień nawet kiedy udaje się na poszukiwania czegoś, co można by użyć w charakterze części zamiennej. Podprowadza z kuchni blachę do pieczenia ciasteczek i przyspawawszy ją do reszty sieci daje znać, że są gotowe do akcji.

Marco jest gotowy do pierwszej detonacji, ale kiedy ma nacisnąć przycisk El Calvador zostaje staranowany przez inną jednostkę. Mężczyzna zostaje wyrzucony w przestrzeń, a tymczasem kapitan Lem znudzonym głosem informuje Concepcion, że przejmują asteroidę.

Concepcion ma jednak inne zmartwienia. Instrumenty w skafandrze Marco nie przekazują oznak życia, dlatego czym prędzej zarządza akcję ratunkową. Jest jednak za późno. Marco skręcił kark.

Cztery godziny później Victor informuje kapitan o zniszczeniach. Kompresor i skraplarka zostały zniszczone, a bez nich statek bardzo szybko stanie się niezdatny do podtrzymania życia. Concepcion zarządza naprawy, ale z powodu braku części zamiennych będą mogły być tylko prowizoryczne i wytrzymają najwyżej kilka miesięcy.

Podczas gdy Victor bierze się za naprawy, Concepcion nawiązuje łączność ze statkiem Dukesa. Informuje go, że zabił człowieka. I że ojciec na pewno byłby z niego dumny.

Księżyc, kwatera główna Juke Limited. Na specjalnej konferencji prasowej prezes Ukko Jukes rozpoczyna przemowę. W tłumie dziennikarzy są Imala i jej szef Fareed. Dziewczyna sarkastycznie komentuje słowa Jukesa, ale szef ucisza ją akurat w chwili, kiedy prezes prezentuje pierwszą zautomatyzowaną dronę górniczą, która ma zrewolucjonizować przemysł wydobywczy.

Później. Imala próbuje przekonać Fareeda do wydrukowania artykułu, w którym zdemaskowałaby, że rok wcześniej Juke Limited ukryło 80 miliardów dolarów zysków. Zajęło jej to siedem miesięcy, ale jest pewna swoich wniosków. Fareed ma wątpliwości. Trudno jest ukryć jeden miliard, a co dopiero 80. Poza tym, sprawozdaniom finansowym przyglądali się już ludzie z dwudziestoletnim stażem i trudno mu uwierzyć, że przeoczyli coś, co dostrzegła dziewczyna siedząca w tym niecały rok. Dlatego wyrzuca wyliczenia Imali do śmieci i radzi jej, by wybrała sobie walkę, w której ma najmniejszą szansę na wygraną. Nie wygra z Juke Limited.

Nowa Zelandia. Jako najlepszy w swoim kraju, porucznik Mazer Rackham dostaje od swojego przełożonego propozycję dołączenia do specjalnego oddziału organizowanego przez Amerykanina kapitana Wita O'Toole'a. Sam O'Toole nie jest pod wrażeniem Rackhama. Wątpi, czy przeszedł by stosowaną przez nich ewaluację. Kiedy Mazer zgadza się na nią, Amerykanin usypia go pistoletem na strzałki.

Rackham budzi się z dziwnym urządzeniem na głowie. O'Toole tłumaczy mu, że właśnie przetestują jego odporność na różne techniki tortur. Po 74 minutach Mazer nadal niczego nie powiedział i O'Toole przerywa testy. Rackham jest pewny, że zdał, ale Amerykanin wyprowadza go z błędu – zdają tylko ci, którzy nie pozwolą się torturować i uciekną przy pierwszej nadarzającej się okazji.

El Calvador. Victor naprawił ogrzewanie, ale to prowizorka. Concepcion jest pod ścianą. Powinni od razu wrócić do centrum Układu, ale nie mieliby wtedy czym zapłacić za części. Dlatego podejmuje inną decyzję. Kieruje statek ku asteroidzie daleko poza pasem, gdzie nikt nie powinien ich niepokoić.

Sześć tygodni później zaczynają wydobywać minerały. Instrumenty El Calvadora rejestrują dziwny obiekt poruszający się prędkością podświetlną i zwalniający. Nic nie powinno być w stanie poruszać się w ten sposób, ale to nie jest najdziwniejsze. Najdziwniejsza jest trajektoria obiektu, która doprowadzi go prosto do nich.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Formic Wars: Burning Earth #1 Formic Wars: Burning Earth #1 Formic Wars: Burning Earth #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.