Avalon » Serie komiksowe » Formic Wars: Burning Earth » Formic Wars: Burning Earth #2

Formic Wars: Burning Earth #2

Postacie
Zapowiedź

Ziemianie właśnie po raz pierwszy spotkają inną rozumną rasę. Czy zdołają to przetrwać?

Cytat

Lem Jukes: "Hey, I do love my dad! ... Who else would we steal credits from?"

Streszczenie

Nowa Zelandia. Porucznik Mazer Rackham dostaje nowe zadanie. Ma ze swoim oddziałem udać się do Chin i wziąć udział w manewrach. Mają nauczyć Chińczyków latać ich śmigłowcami, a oni w zamian nauczą ich prowadzić nowe maszyny borujące. Oddział Rackhama nie jest pod wrażeniem. Kiedy dwie godziny później po lądowaniu w Chinach z ziemi wypełzają chińskie maszyny, Rackham wraz z oddziałem są pod wrażeniem.

El Calvador. Concepcion i jego załoga zgadzają się, że niezidentyfikowany obiekt nie może być ludzkiej produkcji i że trzeba powiadomić resztę ludzkości. Ponieważ są za daleko poza Pasem, ich sygnał nie dotrze do żadnego huba. Poza tym, nikt by nie dał im wiary. Dlatego ktoś będzie musiał polecieć osobiście jednoosobowym holownikiem i zabrać ze sobą dowody. Na ochotnika zgłasza się Victor.

Chłopak od razu zabiera się do roboty. Umacnia holownik, który będzie musiał zabrać go na Księżyc. To bardzo mały statek i w trakcie podróży Victor nie będzie miał praktycznie nic do roboty poza spaniem.

Cztery godziny później jest gotowy do odlotu. Concepcion daje mu dysk z zebranymi na temat obiektu danymi, podobnie jak rodzice chłopaka. Jego matka prosi, by odtworzył go dopiero jak będzie miliony kilometrów od statku.

Victor robi tak, jak prosili jego rodzice. Holozapis przedstawia jego matkę, która jeszcze raz mówi, że go kocha. I prosi, żeby nie wracał. Pod siedzeniem zostawiła mu ich wszystkie oszczędności, Concepcion też się dołożyła. Na statku górników marnuje swój talent - powinien poszukać szczęścia tam, gdzie będą w stanie docenić jego zdolności. Rodzice na pewno będą z niego dumni.

Księżyc. Ukke Jukes jest w trakcie partyjki golfa. Imala zostaje wprowadzona do pokoju przy śluzie i z początku rozmawiają przez radio. Potem Jukes kończy i wraca poprzez śluzę powietrzną do budynku. Nie przejmując się obecnością gościa rozbiera się ze skafandra, pod którym nic nie ma. Imala jednak nie reaguje i wprost mówi, że ma Jukesa za przestępcę. On odparowuje, że zwrócono jego uwagę na fakt, że pomimo wyraźnego polecenia od przełożonych Imala kontynuuje swoje śledztwo w sprawie finansów Juke Limited. Dziewczyna informuje go, ze ma dowody na poparcie swych zarzutów, ale nie robi to na Jukesie wrażenia.

Dzień siedemdziesiąty ósmy podróży Victora. Chłopak zmuszony jest wyjść na zewnątrz holownika, by dokonać drobnych napraw. Zapomina o uprzęży i prawie odlatuje w przestrzeń. W ostatniej chwili łapie się statku i wciąga z powrotem. Wyrzucając sobie od najgorszych naprawia osłonę i kontynuuje podróż. Za 37 dni obcy statek dotrze do pasa.

36 dni później, Lem Jukes i jego załoga odpoczywają po wydobyciu wszystkiego, co zdobyta na El Calvador asteroida miała do zaoferowania. Lem korzysta z okazji, by w wesołej kompanii pokpić z własnego ojca, którego nie zadowoliłoby nawet wyciśnięcie Jowisza.

Księżyc. Fareed wzywa do siebie Imalę. Dziewczyna nie pozostawiła mu wyboru. Nie posłuchała dobrej rady i góra chciała ją wylać. Fareed interweniował i udało mu się załatwić jej nową pracę na Księżycu, co uratowało ją od wysyłki na Ziemię. Będzie oficerem granicznym. Jej pierwszym zadaniem jest obsługa kolesia, który kilka godzin wcześniej pojawił się znikąd bez żadnej dokumentacji.

Pokój przesłuchań. Victor jest poirytowany traktowaniem, jakie mu zaserwowano. Powtarza Imali, że ma krytyczne dla ludzkości informacje i że powinna pozwolić mu porozmawiać z kimś, kto będzie mógł podjąć odpowiednie decyzje. Imala jest jednak nieugięta. Chłopak tłumaczy, że nie ma dokumentów, bo urodził się w Pasie, jako wolny górnik. A informacje, jakie koniecznie chce przekazać na Ziemię, dotyczą obcego statku. Imala jest znudzona, więc pozwala mu pokazać dowody na istnienie tego UFO.

Godzinę później Imala uważa, że dowody są sfabrykowane. Victor ma tego po dziurki w nosie. Zarzuca jej, że jest pionkiem, przez który ludzkość przegra swoją jedyną szansę. Bo obcy mogą być już w Pasie Kuipera.

I ma rację. Niezidentyfikowany statek niszczy jedną ze stacji pasa. I zmierza dalej w kierunku Ziemi.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Formic Wars: Burning Earth #2 Formic Wars: Burning Earth #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.