Avalon » Serie komiksowe » Formic Wars: Burning Earth » Formic Wars: Burning Earth #4

Formic Wars: Burning Earth #4

Postacie
Zapowiedź

Ofiar jest coraz więcej. Formidzki statek dociera w końcu na Ziemię i nie ma już wątpliwości, że plany Obcych co do tej planety nie uwzględniają ludzi. Najbardziej desperacja bitwa o przetrwanie ludzkości właśnie się rozpoczyna... z małą pomocą Mazera Rackhama.

Cytat

Kapitan O'Toole: "We're not soldiers until we know how to get stark naked agaist fully armed enemy and kill him."

Streszczenie

Kapitan jednostki Wu-Hu składa kondolencje pani Delgado. Stwierdza, że przeżycie jej męża graniczyło by teraz z cudem. Następnie kapitan wydaje rozkaz wysłania meldunku na Ziemię, a sam tymczasem przechodzi do medyka, który bada dostarczone zwłoki obcego.

Tymczasem Lem Jukes również chce złożyć meldunek ojcu. Tym bardziej, że asteroida Cleopatra należąca do Jukes Enterprises jest na kursie obcego statku. Obecnie znajduje się na niej ponad pół tysiąca ludzi.

Na Księżycu Imala i Victor próbują powiadomić władze. Dziewczyna wie, że jeśli podążą oficjalną ścieżką, nikt im nie uwierzy. Dlatego kieruje kroki do Ukko Jukesa. Facet jej pewnie nienawidzi, ale teleskopy, które mogą dostarczyć dowodów, że Victor mówi prawdę, należą do niego.

W Indiach oddział kapitana O'Toole'a sukcesem zakańcza kolejną misję szkoleniową. Dowódca uznaje, że są już dość obeznani ze sprzętem, dlatego na kolejną misję ruszą bez niego. Będą tak wyszkoleni, że będą mogli wygrać nadzy z wrogiem w pełnym uzbrojeniu.

Na Księżycu Ukko Jukes informuje Victora i Imalę, że im wierzy. Nie jest to jednak spowodowane tym, że dobrze im z oczu patrzy, ale kilka godzin temu dostał meldunek potwierdzający ich rewelacje. Spotkanie przerywa kolejna wiadomość – Kleopatra została zniszczona, wraz z 583 mieszkańcami.

Ukko Jukes zwołuje konferencję prasową, na której informuje ludzkość, że nie są sami we Wszechświecie. To była dobra wiadomość. Teraz kolej na złą.

24 godziny później w mediach wrze. Victor śledzi doniesienia, ale wśród nich nie ma niczego, co świadczyłoby o losie statku dowodzonego przez Concepcion. Imala próbuje go pocieszyć, że brak kontaktu nie znaczy, że jego rodzicom coś się stało.

Obcy statek wchodzi na orbitę geostacjonarną. Oficjel w jednoosobowym statku leci im na spotkanie, niosąc dary od 187 narodów. Nie ma szansy ich wręczyć, bo szybko zostaje rozłożony na atomy. Obcy wysyłają na powierzchnię planety statki zwiadowcze.

Chiny. Mazer Rackham, tak jak wszyscy, zobaczył co się stało na orbicie. Chce nawiązać kontakt z dowództwem w Nowej Zelandii, ale łączność wysiadła. Wtedy ląduje jeden z obcych statków i nie zważając na ludzi, zaczyna się okopywać. Z jego wnętrza wylatują mniejsze pojazdy i zaczynają eliminację. Mazer i jego oddział odpowiadają ogniem, ale nie mają szans. Wybuch pozbawia Rackhama przytomności.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Formic Wars: Burning Earth #4 Formic Wars: Burning Earth #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.