Avalon » Serie komiksowe » New Avengers vol. 2 » New Avengers vol. 2 #15

New Avengers vol. 2 #15

Postacie
Zapowiedź

FEAR ITSELF TIE-IN!
Posiadłość Avengers jest atakowana. Squirrel Girl musi bronić dziecka Luke'a i Jessici sama!

Streszczenie

Trwają wywiady z Avengers, a dokładniej – ze Squirrel Girl, która przyznaje, że nie jest członkiem zespołu. Choć należała do Great Lakes Avengers, jest jedynie nianią dla córki Luke'a Cage'a i Jess Jones – Danielle. I choć nigdy wcześniej nie była opiekunką, stwierdza, że ta praca do niej pasuje. Następnie zaczyna opisywać swe dotychczasowe życie z Mścicielami, u których zawsze coś się dzieje.

Pewnego dnia, na przykład, korzystając ze spokoju, drużyna obserwowała sparringujących Wolverine'a i Iron Fista. Logan w końcu pokonuje Randa i zaprosza na "matę" Doreen. Choć sama dziewczyna nie jest przekonana, Jessica stwierdza jednak, że chce zobaczyć, jak ich super-niańka sobie radzi z zagrożeniami. Ku zaskoczeniu wszystkich, Wolverine zostaje szybko obezwładniony, jednak gdy Squirrel Girl odwraca się, by uczcić zwycięstwo, mutant zachodzi ją od tyłu i zakłada jej chwyt, pouczając ją, by nigdy nie odwracała się plecami do przeciwnika. Doreen stwierdza, że Logan też powinien się tego nauczyć, a wtedy X-Man zauważa, że jest otoczony przez gotowe do ataku wiewiórki.

Podczas wywiadu dziewczyna dodaje, że studiuje na nowojorskim Uniwersytecie, gdzie jest pewnym fenomenem ze względu na to, że nie ukrywa swojej tożsamości. Czasami się to jednak przydaje, na przykład wtedy, gdy pewnego dnia zauważyła dwóch mężczyzn atakujących kobietę i od razu ruszyła do akcji, w kilku ruchach rozprawiając się z niedoszłymi gwałcicielami. Gdy jednak chciała pomóc wstać poszkodowanej, ta zwróciła jej uwagę na niebo, pełne nazistowskich mechów.

Doreen przyznaje, że pierwszym, o czym pomyślała, było dziecko i jego ochrona – co jest według niej zaskakujące, bo początkowo zgodziła się na pracę jako niania, by mieć szansę na bycie prawdziwym Avengerem. Wtedy jednak mogła myśleć tylko o Danielle i ruszyła co tchu do Avengers Mansion. Dostała się jednak pod ostrzał ze strony machin bojowych, zaatakowała więc jedną z nich i, obezwładniając jej pilota, doprowadziła do jej zniszczenia. Wtedy jednak na jej drodze stanęły trzy kolejne mechy, nie namyślając się wiele, rzuciła się więc na nie.

Jakiś czas później, Avengers Mansion. Drużyna Luke'a Cage'a przygotowuje się do wyruszenia, czeka jednak na Jessicę, która nie chce opuścić swego dziecka. Wtedy na miejscu pojawia się zakrwawiona Squirrel Girl, która w zdawkowych słowach wyjaśnia, że miasto zaatakowali naziści. Gdy tylko Mściciele opuszczają rezydencję, wszystkie wejścia zostają zablokowane – Avengers Mansion znajduje się bowiem pod oblężeniem.

Autor: S_O

Galeria numeru

New Avengers vol. 2 #15 New Avengers vol. 2 #15 New Avengers vol. 2 #15 New Avengers vol. 2 #15 New Avengers vol. 2 #15 New Avengers vol. 2 #15 New Avengers vol. 2 #15 New Avengers vol. 2 #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.