Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy » X-Men: Legacy #256

X-Men: Legacy #256

X-Men: Legacy #256

"Five Miles South of the Universe" - Part 3

Postacie
Zapowiedź

Próbujący odnaleźć przyjaciół, Rogue, Magneto i Gambit znajdują się w samym środku międzygalaktycznej wojny na stacji kosmicznej zmierzającej w kierunku umierającej gwiazdy. Czas na uratowanie Havoka, Polaris i Marvel Girl szybko ucieka...

Cytat

Magneto: "Polaris, come. We'll have to seal that breach in the wall. Havok will watch our backs."
Havok: "I don't take orders from--"
Magneto: "Havok will watch our backs, or else practice breathing without oxygen."

Streszczenie

Frenzy pokonuje Havoka, a Gambit - Korvusa, ale na odsiecz kontrolowanym przybywają tłumy Grad Nan Holt. Magneto prosi Polaris, by przestała z nim walczyć. Tłumaczy, że muszą zniszczyć działa Shi'ar, zanim ich kanonada zdekompresuje stację. Lorna wykorzystuje tę chwilę, by zaatakować ojca.

Porucznik Shi'ar mówi swojemu dowódcy, że jeśli nie przerwą ostrzału przestrzelą ścianę i wystawią się na działanie próżni. Przełożony zabija swojego podwładnego i nakazuje kontynuować bombardowanie. W kadłubie powstaje wyłom, ale w tej chwili na miejsce przybywa grupa Rogue. Rachel udaje się tymczasowo uszczelnić ścianę. Rogue wysyła Glitter i pozostałych piratów, by zajęli się działami, a sama biegnie na spotkanie X-Men. Po drodze trafia na umierającego Imstariego. Technik zaczyna jej tłumaczyć, jak uratować stację, ale szybko traci siły. Rogue obiecuje mu, że zostawi coś po sobie, i ściąga rękawiczkę.

Dowódca Grad Nan Holt chce zarządzić odwrót, ale Friendless zmusza go telepatycznie, by posłał wszystkie siły do ataku. Następnie rozwija skrzydła i odlatuje w poszukiwaniu Rachel. Grozi, że tym razem definitywnie zniszczy jej umysł. Atakuje ją, ale tym razem Marvel Girl jest na to przygotowana. Kontratakuje, wchodząc do umysłu obcego, gdzie poznaje jego historię.

Friendless przyszedł na świat w wyniku związku jego matki z osobnikiem z innego gniazda. Za karę inne jaja z jego miotu zostały zniszczone - on ocalał, bo odkryto w nim potencjał telepatyczny. Ponieważ narodził się poza klanem, na każdym kroku był poniżany przez rówieśników, do czego zachęcali ich nauczyciele i przełożeni. Choć był najpotężniejszym telepatą Grad Nan Holt, zesłano go na odległą stację Gul Damar. Kiedy tylko przybył na stację, jej zarządcy chcieli go upokorzyć, ale Friendless miał dość. Jednym telepatycznym atakiem podporządkował nadzorców swojej woli.

Rachel domyśla się, że Friendless rozkazał Grad Nan Holt zaatakować Shi'ar. Obcy wyjaśnia, że jego rasa zasługuje na unicestwienie, ale Shi'ar okazali się gorzej zorganizowani, niż przypuszczał - dlatego zaczął kontrolować dowódców obu stron. Ten wysiłek sprawił, że Rachel przeżyła jego pierwszy atak.

Marvel Girl w odpowiedzi puszcza fragmenty kadłuba, które przytrzymywała telekinezą. Próżnia wysysa Friendlessa na zewnątrz stacji.

Havok i Polaris dochodzą do siebie. Horse zmusza Shi'ar do przerwania ostrzału - uwolniony spod wpływu Friendlessa dowódca zgadza się natychmiast. Magneto instruuje Lornę i wraz z nią naprawia wyłom w kadłubie. Wszyscy X-Men wreszcie się spotykają. Rogue wyjaśnia, że aby przyswoić wspomnienia i wiedzę Imstariego, musiała zrobić dla nich miejsce w swojej głowie - i nie dysponuje już mocą teleportacji. Ale wiedza Imstariego może ocalić miliard istot, znajdujących się na stacji wielkości planety - o ile Rogue dotrze do generatorów Gul Damar, położonych szesnaście tysięcy kilometrów od miejsca, w którym się znajdują. Do zniszczenia stacji pozostała godzina. Sovel mówi, że to niemożliwe i powinni jak najszybciej ukraść statek i uciec ze stacji. Rogue oponuje i prowadzi wszystkich do strumienia grawitacyjnego, który zasila generatory. Grawitacja w strumieniu przekracza ziemską nawet dwadzieścia tysięcy razy. Obiekt w strumieniu może poruszać się nawet ze stukrotną prędkością dźwięku. Rogue chce to wykorzystać, by dostać się do generatorów, ale jest tylko jeden sposób, by to zrobić - i przeżyć.

Frenzy przerywa, mówiąc, że się zgadza. Rogue precyzuje, że muszą to zrobić razem - generatory wymagają przynajmniej dwóch operatorów. Sovel wręcza Rogue paralizator, na wypadek, gdyby musiała się przed kimś obronić, po czym obie kobiety wchodzą w strumień grawitacyjny, trzymając się za ręce.

W innym obszarze Gul Damar paru Shi'ar zastanawia się, kto może próbować otworzyć śluzę z zewnątrz stacji. Dowódca nakazuje ją zamknąć, po czym zmienia zdanie. Mówi, że nie ma się czym przejmować i nakazuje ją otworzyć. Do środka wchodzi Friendless i przedstawia się Shi'ar jako ich nowy władca.

Autor: Krzycer

Galeria numeru

X-Men: Legacy #256 X-Men: Legacy #256 X-Men: Legacy #256 X-Men: Legacy #256 X-Men: Legacy #256 X-Men: Legacy #256

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.