Avalon » Serie komiksowe » New Avengers vol. 2 » New Avengers vol. 2 #17

New Avengers vol. 2 #17

Postacie
Zapowiedź

New Avengers staną naprzeciw swojego, jak dotychczas, największego wroga – H.A.M.M.E.R. prowadzonego przez Normana Osborna!

Streszczenie

Zakłady Stark Resilient w Paramus w stanie New Jersey. Avengers Luke'a Cage'a przybywają na miejsce, by odkryć, że kompleks atakowany jest przez gigantycznego robota, którego walczący z nim Iron Man identyfikuje jako nową wersję Ultimo. Stwierdziwszy, że wiedzą wystarczająco dużo, bohaterowie atakują maszynę, mimo protestów Tony'ego, wkrótce zostają też odrzuceni potężnym wyładowaniem energii. Stark tłumaczy, że robot absorbuje energię kinetyczną, Avengers postanawiają więc zmienić taktykę. Doctor Strange więzi robota za pomocą Szkarłatnych Więzów Cyttoraka, a podczas, gdy Wolverine przedziera się do jego wnętrza, Iron Fist niszczy ziemię pod jego stopami, wyprowadzając go z równowagi, a w tym samym czasie Tony oznajmia, że robot jest sterowany zdalnie, ale nie jest w stanie namierzyć, skąd. Tymczasem, powalony Ultimo wypuszcza mniejszego robota, który oplata Logana, podcina mu aortę i zaczyna zbierać jego krew, którą zbiera do pojemniczka wyposażonego w silniczki rakietowe. Latająca fiolka wkrótce startuje, szybko pozostawiając w tyle Ms. Marvel.

Tajna baza H.A.M.M.E.R.. Grupa agentów AIM sterujących Ultimo informuje Normana Osborna i jego wspólników o przybyciu Avengers. Dochodzą do wniosku, że bohaterowie muszą mieć jakiś nowy, szybszy środek transportu, gdyż nie spodziewali się ich tak szybko, i zalecają odwrót. Osborn zamierza jednak zdobyć dla siebie zbroję Iron Mana, a gdy Gorgon i Viper protestują, Norman przypomina im, że zawarli pakt. Jeśli jednak chcą wrócić do swych starych metod i ciągłych porażek, nie będzie im stał na drodze. W tej jednak chwili jeden z naukowców informuje, że schwytali Wolverine'a i pyta, czy pobrać jego krew. Cała nowa "Kabała" Osborna stwierdza, że próbka DNA Logana byłaby potencjalną kopalnią złota, Osborn każe więc podjąć odpowiednie kroki i już po chwil ponaddźwiękowa fiolka jest już w drodze do nich. Usatysfakcjonowany takim obrotem sprawy, Norman każe zdetonować Ultimo.

W Paramus zbroja Iron Mana wykrywa reakcję łańcuchową zachodzącą we wnętrzu robota i każe wszystkim się schować. Chwilę później następuje eksplozja...

Autor: S_O

Galeria numeru

New Avengers vol. 2 #17 New Avengers vol. 2 #17 New Avengers vol. 2 #17 New Avengers vol. 2 #17 New Avengers vol. 2 #17 New Avengers vol. 2 #17 New Avengers vol. 2 #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.