Avalon » Serie komiksowe » New Avengers vol. 2 » New Avengers vol. 2 #18

New Avengers vol. 2 #18

Postacie
Zapowiedź

Norman Osborn i H.A.M.M.E.R. powracają!

Zobacz nowy skład Avengers!

Cytat

Osborn: "So... Does anyone know where I can get a decent suit of armor?"

Streszczenie

Wczoraj, Savage Land. Norman Osborn obserwuje walczącego z gigantycznym dinozaurem Skaara, po czym podchodzi do niego i pyta, czy syn Hulka długo jeszcze zamierza żyć w puszczy i tłuc gigantyczne jaszczurki. Ma bowiem dla niego propozycję.

Tydzień temu. Superia przedstawia Osbornowi jego nowych współpracowników – Viper, za którą stoi spora część cierpiącej na rozłam Hydry, Gorgona, który sprowadził ze sobą lojalnych sobie ninja z Hand, oraz Monicę Rappaccini, głowę jednej z komórek AIM. Norman na głos zastanawia się, jak będzie wyglądać współpraca między H.A.M.M.E.R., Hydrą, Hand i AIM.

Wczoraj, szpital Bellevue w Nowym Jorku. Dwóch policjantów stoi przed drzwiami do sali, w której leży Barney Barton, brat Hawkeye'a, który najwyraźniej znajdował się w Avengers Tower, gdy ta runęła. Nie zwracają uwagi na pielęgniarkę, która zagląda do środka i potajemnie wstrzykuje coś pacjentowi. Kilka minut po jej wyjściu, nagle czynności życiowe mężczyzny zanikają.

Później tej nocy, do kostnicy zaglądają Osborn i owa pielęgniarka, która prowadzi go do odpowiedniej lodówki. Wyjąwszy ciało Bartona, po raz kolejny coś mu wstrzykuje, tym razem budząc go. Widząc, że mężczyzna jest przytomny, Norman wita go w swych Avengers.

Tydzień temu. Viper wyjaśnia, że Hydra od wielu lat próbowała stworzyć świat bez korporacji, S.H.I.E.L.D. czy Avengers, zawsze jednak czegoś im brakowało. Osborn jednak osiągnął coś, czego im się nie udało – pokazał światu, że nie muszą się zgadzać na wszystko, co im powie Captain America. Poza tym, znudziło jej się ciągłe przegrywanie.

Dżungla amazońska, dwa dni temu. Superia nie rozumie, co tu w ogóle robią, Osborn jednak ucisza ją i po chwili prosi Al Apaeca o audiencję. Gdy pajęczy "bóg" schodzi z drzew, w których się ukrywał, Norman wyjaśnia, że zamierza dokonać wielkich rzeczy i że Al jest jedną z osób, które chce mieć u swego boku. Ten jednak stwierdza, że w cywilizowanym świecie nie ma nic, co mogłoby go zainteresować, Osborn jednak stwierdza, że ma szansę na nowe życie i wręcza mu gigantyczną "pigułkę". Gdy tylko potwór ją łyka, zaczynają nim wstrząsać konwulsje, po czym, przeklinając Osborna, zaczyna się kurczyć, w końcu zmieniając się w sześciorękiego Spider-Mana.

Tydzień temu. Gorgon ostrzega, by jego nowi wspólnicy pilnowali swych myśli w jego obecności, potrafi bowiem spojrzeć w głąb ich duszy. Następnie oznajmia, że dokonał więcej, niż wszyscy oni razem wzięci, doprowadzając do sojuszu między Hand i Hydrą i wysyłając Wolverine'a przeciw jego sprzymierzeńcom. Dlatego jest pewien, że plan Osborna się powiedzie. Oznajmia, że Norman chce ponownie zebrać swych własnych Avengers i że chce on, by Gorgon był jednym z nich. Pyta, kim miałby być, Norman w myślach odpiera więc, że to zależy tylko od niego i od tego, komu chce najbardziej zajść za skórę. Mutant zauważa, że głowa Normana jest siedliskiem demonów, ten więc sugeruje, by trzymał się od nich z daleka.

Trzy dni temu. Pobaraszkowawszy sobie w jej łóżku, Osborn wyjawia doktor June Covington, że zamierza dokończyć to, co zaczął, i że zamierza na nowo zebrać swoich Avengers. Chce, by była jednym z nich. W dodatku wie, że mu się uda, ponieważ teraz wie rzeczy, o których nie miał pojęcia podczas swych Mrocznych Rządów. A do tego ma plan.

Tydzień temu. Monica Rappaccini wyjaśnia, że od lat AIM starało się dokonać światowego przewrotu z pomocą nauki, teraz jednak, częściowo z powodu MODOKa, mają problem z płynnością finansową. Stwierdza, że jeśli Osborn chce naprawdę zmienić świat, potrzebuje więcej, niż tylko brutalnej siły. Na jego szczęście, AIM ma coś, co może się mu przydać.

Dwa dni później, jedno z laboratoriów AIM. Monica prezentuje Osbornowi Ragnaroka, klona Thora stworzonego przez Reeda Richardsa i Tony'ego Starka podczas Wojny Domowej między superbohaterami. Dodaje, że jest on w pełni programowalny, a jedynym powodem, dla którego AIM jeszcze go nie wykorzystało, były problemy finansowe. Norman oznajmia jednak, że teraz są oni częścią H.A.M.M.E.R. i każe się powiadomić, gdy tylko go naprawią.

Teraz. Norman wita swoich Avengers – "Ms. Marvel", "Scarlet Witch", Skaara, "Spider-Mana", Trickshota i "Wolverine'a" – po czym pyta, czy któryś z nich wie, gdzie może znaleźć jakąś porządną zbroję.

Autor: S_O

Galeria numeru

New Avengers vol. 2 #18 New Avengers vol. 2 #18 New Avengers vol. 2 #18 New Avengers vol. 2 #18 New Avengers vol. 2 #18 New Avengers vol. 2 #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.