Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy » X-Men: Legacy #258

X-Men: Legacy #258

X-Men: Legacy #258

"Five Miles South of the Universe" - Conclusion

Postacie
Zapowiedź

Marvel Girl mierzy się ze znacznie potężniejszą telepatyczną istotą, podczas gdy stacja kosmiczna, na której się znajdują, pędzi w kierunku gwiazdy, którą orbitowała. Ile będzie w stanie poświęcić Rachel, by zapewnić wygraną?

Cytat

Marvel Girl: "Friendless has a genius-level intelligence. If we could slave his mind the way he slaved mine, we could force him to solve your equations."
Korvus: "No! Beloved, he's stronger than you. He's proved that twice."
Marvel Girl: "In a fair fight, he is. Way stronger. But I wonder what he'd be like in a tag match."
Rogue: "Damn, girl. You like to play dirty, don't you?"
Marvel Girl: "I'm a Summers. Mostly I play to win."

Streszczenie

Friendless pokonał Rachel na płaszczyźnie astralnej. Torturuje jej świadomość, przy okazji mówiąc, że jej towarzysze, wraz z jej ciałem, uciekają przed kaskadą antymaterii, zaś kobiety, które próbowały naprawić generatory Gul Damar by ocalić stację, zostały zdradzone.

Frenzy odzyskuje przytomność. Atakuje Sovela, ale jest wyczerpana podróżą w strumieniu grawitacyjnym i dzieleniem się mocą z Rogue. Kontakt z osobistym polem siłowym Redhanda powala ją na podłogę.

Friendless dalej katuje świadomość Rachel. Jednocześnie mówi, że stacja za moment spłonie w słońcu i nikt temu nie zaradzi. Marvel Girl kontaktuje się telepatycznie z Rogue i zmusza ją do odzyskania świadomości. Rogue próbuje wyperswadować Sovelowi kradzież generatorów, ale Rachel mówi jej, że to się nie uda. Zamiast tego zwraca uwagę Rogue na przedmiot, który Redhand wręczył jej wcześniej - a który wcale nie jest paralizatorem. Rogue informuje Sovela, że rozgryzła jego sztuczkę. Wręczył jej końcówkę teleportera. Mało wyrafinowane urządzenie mieści w swej pamięci tylko dwa zestawy koordynatów. Rogue uruchamia je i ściąga na miejsce X-Men i załogę Redhanda. Jat wyłącza jego pole siłowe a Glitter nokautuje byłego dowódcę. Korvus martwi się o nieprzytomną Marvel Girl. Rogue mówi, że właśnie walczy - i przegrywa - z Friendlessem. Erik zakłada Rachel swój hełm na głowę, przerywając telepatyczny kontakt z obcym. Dziewczyna odzyskuje przytomność.

Rogue ma plan, jak uratować Gul Damar. Potrzebuje do tego kaskady antymaterii, którą zobaczyła w umyśle Rachel. Kierowani przez Marvel Girl Magneto i Polaris wyrywają działo ze środka stacji. Rogue próbuje wykorzystać generatory, by doprowadzić do zapadnięcia się słońca. Jat protestuje - czarna dziura zniszczy stację równie skutecznie, co zderzenie z gwiazdą. Gambit radzi mu, by puścił Rogue. To bez znaczenia - Rogue nie jest w stanie skalibrować urządzeń, wiedza Imstariego, którą zaabsorbowała, nie wystarcza. Na dodatek Havok zauważa, że działo zaraz wystrzeli kolejną salwę antymaterii. Steruje nim Friendless.

Marvel Girl mówi, że Friendless jest geniuszem. Może zawładnąć jego umysłem i zmusić go, do rozwiązania równań, których potrzebuje Rogue. Korvus protestuje, mówiąc, że Friendless jest zbyt silny - pokonał ją już dwukrotnie. Rachel nie ma na myśli uczciwej walki. Dzieli się swoją mocą z Rogue. Wspólnie łatwo pokonują obcego. Rogue wykorzystuje jego umysł, by skalibrować urządzenia i prosi Magneto, by wycelował działo w słońce. Kaskada antymaterii uderza w gwiazdę a Rogue sugeruje, że to odpowiednia chwila, by się pomodlić, jeśli ktoś wierzy, że to coś da.

Gwiazda eksploduje.

Gul Damar znika w błysku światła. Pojawia się w pobliżu Ziemi. Rogue wyjaśnia, że wykorzystała wiedzę Imstariego i intelekt Friendlessa by doprowadzić do zapaści gwiazdy i stworzyć tunel czasoprzestrzenny prowadzący do domu. Polaris, Havok i Marvel Girl cieszą się, że wreszcie wrócili na Ziemię, choć Korvus zauważa, że to nie jego dom. Magneto podkreśla, że Gul Damar wraz z miliardem mieszkańców znajduje się teraz na orbicie Ziemi a Friendless mógł przeżyć eksplozję gwiazdy. Rogue przyznaje mu rację, ale mówi, że zważając na okoliczności i tak odnieśli zwycięstwo. Glitter przypomina, że Rogue wciąż jest ich dowódczynią i ucisza protestującego Sovela. Rogue teleportuje załogę z powrotem na Gul Damar, obiecując, że znajdzie im statek i kapitana. Następnie kieruje moduł kontrolny w stronę Ziemi. Havok dziwi się, że wylądują na zachodznim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Kiedy zbliżają się do Utopii Rogue zastanawia się, od czego zacząć opowieść o tym, co ich ominęło.

Autor: Krzycer

Galeria numeru

X-Men: Legacy #258 X-Men: Legacy #258 X-Men: Legacy #258 X-Men: Legacy #258 X-Men: Legacy #258 X-Men: Legacy #258

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.