Avalon » Serie komiksowe » New Avengers vol. 2 » New Avengers vol. 2 #20

New Avengers vol. 2 #20

Postacie
Zapowiedź

• New Avengers vs. Dark Avengers!

Cytat

Luke Cage: "Avengers... Whoop his ass!"
Spider-Man: "Uh, is that the catchphrase now?"

Streszczenie

Avengers Mansion. Podczas, gdy przed rezydencją tłumy protestują, Jessica Jones udaje się z córką do jej pokoju, gdzie zastaje ją Squirrel Girl. Doreen zapewnia, że może się zająć małą Danielle, podczas, gdy Jess uda się pomóc drużynie, kobieta jednak dziękuje za propozycję. Po namyśle prosi ją o jeszcze jedną, ostatnią przysługę.

Miami. Luke Cage krzyczy, że Osborn jest aresztowany, ten jednak wyśmiewa go i przypomina, że Cage nie ma on prawa na aresztowanie ani jego, ani kogokolwiek innego i że Steve Rogers pozwolił mu zachować drużynę jedynie z dobroci serca. Zdenerwowany, Luke rozkazuje swojemu zespołowi atakować, samemu szarżując prosto na Osborna, zamierzając raz na zawsze oduczyć go grożenia jego rodzinie. Gdy jednak próbuje zadać cios, Norman bez problemu go blokuje, po czym, dziękując mu za to, co właśnie otrzymał, odrzuca go za horyzont.

Podczas, gdy Spider-Man stwierdza, że Osborn nie powinien potrafić czegoś takiego, Wolverine rozkazuje Mockingbird udać się po Cage'a. Nagle jednak nokautuje go Skaar, co denerwuje Gorgona, który sam chciał pokonać Logana. Nie zamierza zaprzepaścić okazji, żeby zabić swego przeciwnika, wtedy jednak zostaje oklejony pajęczyną i powalony przez Pająka.

Norman tymczasem wysyła swoją Ms. Marvel, by zniszczyła Quinjeta ich przeciwników. W tym samym momencie Iron Fist doskakuje do Skaara i uderza go swoją żelazną pięścią, tak, że ten ląduje prosto na Ai Apaecu. Doctor Strange próbuje opleść "Scarlet Witch" Szkarłatnymi Więzami Cyttoraka, Convington jednak paraliżuje go swoim toksycznym oddechem i, wyswobodzona, zaczyna go dusić. Przerywa jej celnie rzucona laska Daredevila, który każe Spider-Manowi pomóc Stephenowi, samemu unikając strzał Trickshota i pazurów Gorgona. Spidey okleja pajęczyną twarz "wiedźmy" i próbuje pomóc Doktorowi wstać. Nagle zauważają pędzący w ich stronę Quinjet. Mścicielom udaje się odskoczyć i, po zderzeniu, próbują pomóc cywilom. Ci są na nich wściekli, stwierdzając, że destrukcja zaczęła się dopiero, gdy przybyli.

Mając chwilę na oddech, Strange stwierdza, że musi się zgodzić z podejrzeniami Spider-Mana – Hand przysłała im złe koordynaty, dając tym samym Osbornowi czas, by przybył pierwszy i odegrał bohatera. Tymczasem z zatoki wychodzi wściekły Cage, który, po znokautowaniu Ms. Marvel/Superii staje przed Skaarem, gotów po jego trupie dojść do Osborna. Nim jednak walka rozpocznie się na nowo, Strange zwraca uwagę Avengers na gigantyczną falę niszczącą miasto. Podczas, gdy drużyna Cage'a znika, zespół Osborna próbuje dokonać odwrotu. Norman każe im się zatrzymać i czekać... a po chwili magiczna iluzja znika. Łotr gratuluje Strange'owi sztuczki, dodaje jednak, że on również ma ich kilka w zanadrzu.

Tymczasem Avengers zjawiają się na jednym z pobliskich wieżowców. Ms. Marvel jest pewna, że poradziliby sobie z Osbornem, pozostali jednak stwierdzają, że zostali wystawieni do wiatru. Nagle okazuje się, że walka jeszcze nie dobiegła końca – przed nimi bowiem zjawia się Ragnarok.

Autor: S_O

Galeria numeru

New Avengers vol. 2 #20 New Avengers vol. 2 #20 New Avengers vol. 2 #20 New Avengers vol. 2 #20 New Avengers vol. 2 #20 New Avengers vol. 2 #20 New Avengers vol. 2 #20 New Avengers vol. 2 #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.