Avalon » Serie komiksowe » Avengers Annual » Avengers Annual

Avengers Annual

Postacie
Zapowiedź

• Simon Williams i jego Revengers pukają do drzwi Mścicieli!
• Twórcy stojący za Secret War!

Streszczenie

[Uwaga: Historia ta ma miejsce przed wydarzeniami przedstawionymi w Fear Itself – przyp. S_O]

Quincarrier. Steve Rogers obserwuje walkę między Avengers Luke'a Cage'a a drużyną Wonder Mana. Każe Sharon Carter wezwać wszystkich Mścicieli.

Wkrótce później, ruiny Avengers Mansion. Podczas, gdy Maria Hill wzywa pomoc medyczną i Damage Control, Steve pyta, co się wydarzyło i co Wonder Man powiedział przeciwnikom. Ms. Marvel wyjaśnia, że według Simona Avengers są złym pomysłem i że wszystko, co złe na tym świecie, jest ich winą, a Wolverine dodaje, że zapewniał ich, że ich ostrzegał, choć on sam sobie tego nie przypomina. Iron Man przyznaje, że w istocie to zrobił, nie myśleli jednak, że wprowadzi on swoje słowa w czyn. Wtedy na miejscu zjawia się Luke Cage, pieszo dotarłszy na miejsce z Bronxu, dokąd został rzucony przez Atlasa. Gdy pyta, gdzie jego żona i dziecko, Jessica wychodzi spod gruzów, a chwilę później Squirrel Girl, wciąż trzymając w rękach Danielle, wychodzi z parku, w którym się ukrywała. Gdy rodzina jest już w komplecie, Mściciele zaczynają się zastanawiać, jak znaleźć Wonder Mana i jego drużynę, wtedy jednak zauważają eksplozję na szczycie Avengers Tower.

Gdy tam docierają, po drużynie Williamsa nie ma już śladu. Wtedy z herosami kontaktuje się Maria Hill, każąc im włączyć telewizję. Jak się okazuje, Simon Williams zwołał konferencję prasową, podczas której bierze na siebie odpowiedzialność za atak na Avengers Mansion, po czym zaczyna opowiadać o tym, jak złym pomysłem są Avengers, że działają bez jakiegokolwiek nadzoru i że, choć zdziałali wiele dobrego, nie zadośćuczynia to za całe zło, którego są powodem. Wtedy na miejscu pojawiają się Mściciele, każąc mu się poddać. Simon nie zwraca jednak na nich specjalnej uwagi i dalej wygłasza swoją tyradę, kończąc groźbą – jeśli nie rozwiążą zespołu, wrzuci ich Wieżę do morza. Gdy Rogers ogłasza, że jest aresztowany, Williams odpiera, że nie uznaje go za upoważnionego to tego typu działań i że teraz spróbują go siłą powstrzymać przed ujawnieniem prawdy. Gdy staje przed nim Iron Man, od razu atakuje. Zostaje szybko obezwładniony przez wynalazek, który wchłania jego formę energetyczną. Pozostali Mściciele dają drużynie Williamsa szansę na poddanie się, a gdy ci nie zamierzają tego robić, zostają przeniesieni na stadion Citi Field, z dala od postronnych, gdzie szybko zostają pokonani.

Jakiś czas później drużyna Williamsa jest przesłuchiwana. Jak się okazuje, większość miała swoje powody, by dołączyć do Wonder Mana – Atlas i Captain Ultra zrobili to, ponieważ nie zostali przyjęci do Avengers, motywacją Goliatha i Edwardsa była zemsta – za śmierć wuja i rzeź Skrullów – Devil-Slayer wspomina o tym, że widział tysiące rzeczywistości, teraz jednak jest uwięziony w tej, a monolog D-Mana brzmi jeszcze bardziej zwariowanie. Century przyznaje, że śmierć Wonder Mana kilka lat temu była pośrednio jego winą, dlatego chciał mu zadośćuczynić. Jak się okazuje, jedynym, który zgadzał się z Williamsem, jest Anti-Venom.

Tymczasem z uwięzionym Simonem spotyka się Beast, prosząc przyjaciela, by powiedział, że jest przez kogoś kontrolowany. Williams ogłasza jedynie, że chce powstrzymać Avengers, a słowem nigdy tego nie zrobi. By "pocieszyć" Hanka dodaje, że prawdopodobnie wcale nie jest prawdziwy – kilka lat temu zginął, ale Scarlet Witch przywróciła go do życia, co, jego zdaniem, stanowiło pierwszą oznakę jej załamania nerwowego. Dodaje, że jako członek drużyny, nie był on w stanie stwierdzić, jak tak naprawdę Avengers wpływają na świat, teraz jednak, stojąc z zewnątrz, wie, że ma rację. Prosi przyjaciela, by obserwował sytuację, i gdy tylko odkryje, że w istocie jest tak, jak mówi, rozwiązał Avengers. Gdy Hank bez słowa odchodzi, Williams stwierdza, że tak, czy inaczej, świat zna już prawdę.

I rzeczywiście, media nie są w stanie odpuścić tego tematu. Zauważają, że Williams został uciszony, a Steve Rogers ani razu nie skomentował całego wydarzenia.

Pozostawiony sam, uwięziony w polu siłowym, Wonder Man nagle znika.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers Annual Avengers Annual Avengers Annual Avengers Annual Avengers Annual Avengers Annual Avengers Annual

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.