Avalon » Serie komiksowe » Avengers Assemble » Avengers Assemble #2

Avengers Assemble #2

Postacie
Zapowiedź

• Kim są the Zodiak?
• Twórcy stojący za Ultimate Spider-Man tworzą komiks specjalnie skrojony pod film pełnometrażowy!

Streszczenie

Cancer pyta, czemu ich "zleceniodawca" wybrał właśnie ich, ten odpiera więc, że pragnie równowagi. Wyjaśnia, że Ziemia od tysiącleci była miejscem kosmicznych eksperymentów, co spaczyło ewolucję ludzkości, a co więcej, kosmiczne moce, które uznały za swój cel ochronę planety, jeszcze bardziej zaburzyły rozwój cywilizacyjny Ziemian. Jakby tego było mało, na planecie znajdują się przedmioty o niesamowitej mocy. By odzyskać kosmiczną równowagę, przedmioty te trzeba usunąć z Ziemi – a do tego zadania wybrał właśnie członków Zodiacu. W zamian za pomoc wręczył im moce, których potrzebują do osiągnięcia własnych celów.

Na szczycie Avengers Tower Jarvis pracuje nad ogródkiem, gdy nagle staje przed nim szukający Captaina America Hulk. Tymczasem w Latverii grupa Avengers walczy z Taurusem, a na skutek skumulowanych ataków, łotr na chwilę wraca do swojej ludzkiej postaci. Szybko jednak odzyskuje moce i zaczyna uciekać, Iron Man rusza więc za nim. Członek Zodiacu zawraca jednak i powala go.

Jakiś czas później Tony budzi się na pokładzie Helicarriera S.H.I.E.L.D., dowodzonego przez Marię Hill i z jedynie szczątkową załogą. Przypominając sobie walkę, stwierdza, że mieli do czynienia z nowym Zodiakiem i identyfikuje ich przeciwnika jako Taurusa. Gdy Hulk wręcza mu znaleziony na pustyni fragment stroju przeciwnika, Stark zgaduje, że walczył on z Aquariusem. Captain America wyjaśnia, że Hulk był świadkiem ataku na konwój wojskowy – choć, gdy skontaktował się z armią, ta wszystkiemu zaprzeczyła. Natasha tymczasem prezentuje obiekt, o który walczyli z Taurusem: Ultimate Nulifier. Steve stwierdza, że broń nie powinna znajdować się na Ziemi, a tym bardziej w rękach organizacji przestępczej. Dodaje, że skoro nie wiedzą, kim są ich przeciwnicy, mogą ufać tylko zebranym – Black Widow, Captain America, Hawkeye, Hulk, Iron Man i Thor muszą znaleźć rozwiązanie tej sytuacji. Nagle Helicarrier zostaje zaatakowany przez Zodiaca: Aquariusa, Geminiego, Leo, Librę, Pisces i Virgo.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers Assemble #2 Avengers Assemble #2 Avengers Assemble #2 Avengers Assemble #2 Avengers Assemble #2 Avengers Assemble #2 Avengers Assemble #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.