Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 » Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #10

Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #10

Postacie
Zapowiedź

• Prowler kontra Spider-Man!

Cytat

Ganke: "Oh my god, dude, what time did you get in last night?"
Miles: ...
Ganke: "Dude? ... Aw, dude."

Streszczenie

Brooklyn. Na dachu hotelu Miles spotyka się z Prowlerem. Nie poznaje wuja w kostiumie, dlatego Aaron zdejmuje maskę. Prosi, by bratanek zrobił to samo, ale Miles ma opory. By pokazać swoją dobrą wolę, Aaron opowiada o tym, skąd pochodził pająk i że podobny ukąsił poprzedniego Spider-Mana. Wyjawia też, że nie ukradł go celowo, że w laboratoriach Osborna szukał czegoś innego, a insekt musiał się z nim zabrać przy okazji. A teraz jego bratanek bawi się w Spider-Mana, ratuje ludzi z płonących budynków.

Aaron chce wiedzieć, co Miles potrafi, ale chłopak nie daje mu żadnych konkretnych informacji. Aby więc przekonać się o umiejętnościach Milesa, Aaron go atakuje. W trakcie walki ściąga chłopcu maskę, co wreszcie wywołuje u Milesa złość. W końcu Miles wygrywa, rażąc wuja swym żądłem i trzymając go nad krawędzią dachu.

Prowler jest zadowolony, że Miles się nie hamował. Chłopak pyta, czy wuj dotrzymywał mu kroku ze względu na kostium Prowlera. Aaron dziwi się, że Miles zna jego przestępczą tożsamość. Jeszcze bardziej jest zaskoczony, kiedy dowiaduje się, że chłopak dowiedział się o niej od Nicka Fury.

Miles wreszcie przechodzi do meritum. Pyta, czego wuj od niego chce. Kiedy słyszy, że chce współpracować, odchodzi prosząc, by wuj dał mu spokój. Aaron proponuje więc, że pomoże mu być Spider-Manem. Zna przecież światek przestępczy i może mu wskazywać zbirów do złapania. Najpierw jednak go wyszkoli. Kiedy Miles dalej odmawia, Aaron ucieka się do szantażu. Grozi, że jeśli chłopiec się nie zgodzi, powie o wszystkim jego ojcu, który – jak obydwoje wiedzą – nienawidzi ludzi z mocami i w przeszłości nie zawahał się nasłać policji na własną rodzinę. Miles nie rozumie, dlaczego wuj mu to robi, ale ten tylko stwierdza, że jeszcze zrozumie, że bez jego pomocy Miles skończy jak ostatni głupek, który nosił kostium Spider-Mana. Prowler proponuje, by na próbę zajęli się pewnym bandytą nazywającym siebie Scorpionem. Jeśli im się uda, Miles będzie bohaterem i nawet ojciec będzie z niego dumny.

Prowler odchodzi i pozostały na dachu Miles rozmyśla, co zrobić. Zastanawia się, czy nie powinien powiedzieć o wszystkim Ultimates, ale neguje ten pomysł, nie chcąc zawracać im głowy.

Brooklyn Visions Academy. Cały dzień zatopiony we własnych myślach Miles ignoruje Ganke.

Po powrocie na weekend do domu, podczas rodzinnej kolacji Miles jest zamyślony. Mama próbuje go pocieszyć mówiąc mu, że go kocha, ale to pomaga tylko na sekundę. Ojciec Milesa nie widzi jednak w zachowaniu syna niczego dziwnego – w końcu jest już nastolatkiem.

Po powrocie do dormitorium Miles sprawdza w internecie informacje na temat Scorpiona. Po przestudiowaniu doniesień prasowych na jego temat odpisuje wujowi. Wchodzi w to.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #10 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #10 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #10 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #10 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #10 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.