Avalon » Serie komiksowe » Spider-Men » Spider-Men #2

Spider-Men #2

Postacie
Zapowiedź

ZAPOWIEDŹ UTAJNIONO.

Cytat

Peter: "So, you're Spider-Man?"
Miles: "Yeah. If that's ok?"
Peter: "Not Spider-Boy?"

Streszczenie

Noc. Mysterio odzyskuje przytomność. Kiedy orientuje się, gdzie jest Spider-Man, aktywuje swój cybernetyczny awatar i wysyła go w pogoń za Parkerem.

Tymczasem na rozświetlonym promieniami słońca nowojorskim dachu Peter dopytuje Milesa, co jest grane. Chce wiedzieć, czy chłopak jest jego klonem, na co ten odpowiada, że to prędzej to jakiś test Nicka Fury. Miles zapytuje, czy przypadkiem jego rozmówca nie jest Peterem Parkerem. Po jego reakcji domyśla się, że zgadł i – chociaż spodziewał się kogoś niższego – jest podekscytowany, że wreszcie spotkał swego idola.

Peter ma dość i próbuje związać rozmówcę pajęczyną, ale Miles się uchyla. Spider-Manowie zaczynają walczyć. W międzyczasie próbują się od siebie nawzajem dowiedzieć, co jest grane. Wreszcie Miles żądli Petera, przez co ten pada nieprzytomny. Chłopak ma nadzieję, że go nie zabił. Zaczyna mu ściągać maskę, by się przekonać, czy to rzeczywiście Peter, ale wtedy Parker odzyskuje przytomność i zrzuca Moralesa z dachu.

Chwilę potem Parker wychyla się za krawędź dachu i kiedy nie zauważa chłopaka, zaczyna się martwić, że może ten nie ma sieci i nie potrafi przylegać do ścian. W ciszy obserwuje go przyczepiony do ściany Miles w trybie kamuflażu. W stosownym momencie zachodzi Parkera od tyłu i daje mu kopniaka. Obydwaj zaczynają spadać, Peter tworzy pajęczą sieć, w której lądują, po czym zdejmuje chłopcu maskę.

Czuje ulgę, że Miles nie jest jego klonem, ale chłopak zakrywa twarz rękoma i nie chce odpowiedzieć na żadne z jego pytań. Wreszcie Miles kuca i strzela żądłem w sieć. Żądło ponownie razi Petera, a sieć zarywa się. W ostatniej chwili Miles używa miotaczy sieci Petera, ratując ich przed rozkwaszeniem na chodniku. Boleśnie lądują na dachu obok. Parker nadal jest nieprzytomny. Miles zagląda pod jego maskę i zastanawia się, co powinien zrobić.

Peter Parker budzi się w celi. Po drugiej stronie elektronicznych krat ktoś go obserwuje. Mężczyzna przedstawia się jako Nick Fury. Chce wiedzieć, czy rzeczywiście jest Peterem Parkerem. Spidey nie odpowiada, za to hipotetyzuje na temat, jak się tu znalazł. Fury domyśla się, co jest grane. Otwiera celę i prowadzi Parkera na spotkanie z Milesem.

Chłopak nie rozumie, dlaczego Peter jest taki stary, a Fury odpowiada, że to nie jest "ich" Peter. Powierza Milesowi Parkera zalecając, by opowiedział mu wszystko o pierwszym Spider-Manie.

Peter i Miles odlatują z Triskelionu helikopterem. Na pokładzie Parker przeprasza chłopaka za wcześniej i zadaje pytanie, które go od pewnego czasie gryzie: czy Peter Parker umarł? W tej chwili śmigłowiec trafia rakieta. Bohaterowie łapią nieprzytomnego pilota i wyskakują z wraku. Na ziemi czeka już na nich Mysterio, a raczej jego awatar.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Spider-Men #2 Spider-Men #2 Spider-Men #2 Spider-Men #2 Spider-Men #2 Spider-Men #2 Spider-Men #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.