Avalon » Serie komiksowe » Spider-Men » Spider-Men #1

Spider-Men #1

Postacie
Zapowiedź

ZAPOWIEDŹ UTAJNIONO.

Cytat

Uratowany: "No offense but that costume is in terrible taste."
Spider-Man: "Excuse me?"
Uratowany: "I mean, I appreciate you saving me, man, but can't you come up with your own costume?"

Streszczenie

Spider-Man podziwia nocną panoramę Nowego Jorku huśtając się na swoich sieciach. Z góry zauważa policyjny pościg samochodowy, więc interweniuje obezwładniając bandytów. Następnie szybko ucieka nadgorliwym policjantom, którzy chcą go przesłuchać.

Chwilę potem zauważa nad jednym z dachów dziwną poświatę. Jej tropem trafia do opuszczonego budynku. Wchodzi do środka. Odnajduje urządzenie, emitujące dziwny blask. Stwierdza, że nie jest to technologia obcych. Wydaje mu się, że w blasku widzi jakieś postaci. Nie ma pojęcia, do czego urządzenie może służyć, więc rozgląda się po pokoju. Zauważa kostium i podobny do okrągłego akwarium hełm. Domyśla się, do kogo może należeć.

Pajęczy instynkt ostrzega go przed niebezpieczeństwem. To Mysterio zachodzi go od tyłu, ale Peter łatwo się broni. Mężczyźni pojedynkują się demolując pokój, w końcu Spider-Man łapie przeciwnika w sieć. Mysterio wykrzykuje, że tym razem nie przegapi jego śmierci. Peter dochodzi do wniosku, że złoczyńca oszalał, po czym wraca do badania emitującego światło urządzenia.

Łatwo unika strzału Mysterio, który uwolnił jedną rękę. Nie przewiduje jednak, że pocisk trafi w urządzenie, które wsysa go do swego wnętrza.

Zdezorientowany Peter odzyskuje wzrok i zauważa, że jest dzień. Jest na dachu nowojorskiego budynku, a przynajmniej tak mu się wydaje, bo panorama jest trochę inna. Nie wie, że budowla, którą widzi w oddali to Triskelion. Po chwili postanawia, że to musi być iluzja Mysterio i postanawia go odszukać. Włamuje się do budynku, i napędza stracha kobiecie w ręczniku, bo ten tym razem nie jest opuszczony.

Zastanawia się, co zrobić, a wtedy zauważa w jednym zaułków, że rabusie atakują upatrzoną ofiarę. Interweniuje, ale oprócz zwykłego "dziękuję" musi jeszcze wysłuchać, że jego kostium jest w złym guście. Uratowany mówi, że ten strój powinien być zarezerwowany dla Petera Parkera.

Zszokowany Peter wraca na górę, by spokojnie pomyśleć na dachu. Kątem oka zauważa szybki ruch. Ląduje tuż obok... Spider-Mana. W jakimś dziwnym kostiumie. I równie zaskoczonego, że go widzi.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Spider-Men #1 Spider-Men #1 Spider-Men #1 Spider-Men #1 Spider-Men #1 Spider-Men #1 Spider-Men #1 Spider-Men #1 Spider-Men #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.