Avalon » Serie komiksowe » Spider-Men » Spider-Men #5

Spider-Men #5

Postacie
Zapowiedź

• Szokująca konkluzja największego wydarzenia roku w życiu Spider-Mana!
• Czy Peter Parker powróci do swojej rzeczywistości?
• Co zrobią obaj, wiedząc, że nie są jedynymi we Wszechświecie?
• Czy Miles Morales otrzyma błogosławieństwo od Parkera?

Cytat

Miles: "So you're cool with it?"
Peter: "Entirely."
Miles: "I have your, you know-- your--"
Peter: "Blessing? Absolutely."

Streszczenie

Mysterio uzmysławia sobie, że zwycięstwo nie ma takiego smaku, jakiego oczekiwał. A przynajmniej nie wtedy, kiedy nie może być świadkiem zrozpaczonego Petera Parkera uwięzionego w innym świecie. Postanawia po raz ostatni wysłać tam swój awatar. Otwiera portal...

W tej samej chwili pajęcze sieci łapią go i przeciągają na drugą stronę. Tam czeka już na niego Parker, Miles Morales, Nick Fury z Ultimates i agentami S.H.I.E.L.D. Spider-Mani unieruchamiają złoczyńcę, a Fury wzywa oddział naukowców, by zbadali niestabilny portal między wymiarami.

Stark jest podekscytowany przejściem między rzeczywistościami i chce od razu zacząć badać to, co jest po drugiej stronie, ale Fury mu zabrania. Tylko Parker przejdzie na drugą stronę, a potem zamkną przejście. Peter jest gotów się pożegnać, ale wtedy Mysterio wyrywa się im i atakuje bombami wypełnionymi neurotoksyną wywołującą ich najgorsze lęki.

Tony widzi zamordowanych Ultimates i płonący Triskelion, Fury widzi Amerykę w płomieniach, Peter ciocię May zamordowaną przez Green Goblina i Doktora Octopusa, a Miles leżących w kałuży krwi rodziców, nad którymi stoi Prowler.

Mysterio biegnie do portalu, ale Milesowi udaje się otrząsnąć na tyle, by rzucić się za nim. Przechodzą obaj. Przez moment Spider-Man jest zauroczony widokiem z okna innego świata, ale zaraz potem przystępuje do roboty i po kilku unikach przepycha Mysterio z powrotem na drugą stronę. Tam wspólnie z Parkerem nokautują złoczyńcę.

Ponieważ Mysterio zna tożsamość Spider-Mana, Parkerowi jest bardzo na rękę, że zostanie uwięziony w tym wymiarze, gdzie nie będzie mógł mu bardziej zaszkodzić. Tony cieszy się, że będzie mógł przesłuchiwać Mysterio, ale tymczasem radzi Peterowi, by się żegnał, bo niestabilny portal zaraz się zamknie.

Peter dziękuje Milesowi. Zawstydzony chłopiec nieśmiało pyta, czy Parkerowi nie przeszkadza to, co robi. Ten, daje mu swoje błogosławieństwo. I kilka rad. By nie dał się nikomu sklonować. Chodził z jedną dziewczyną naraz. Nie pozwolił, by Doktor Octopus ożenił się z May Parker. Uciekał z miejsca zdarzenia natychmiast po unieszkodliwieniu złoczyńcy. Prał codziennie kostium, bo zacznie śmierdzieć i będą się z niego śmiali. Na koniec chce dać ostatnią, najważniejszą radę ze wszystkich. Ale portal zamyka się i Milesowi nie jest dane ją usłyszeć.

Fury stwierdza, że Miles zasłużył na pochwałę z ust Petera Parkera. I że będzie musiał na nią sobie zasługiwać codziennie.

Peter Parker wraca do domu. Bierze prysznic i zasiada do komputera. Chce sprawdzić, czy w jego świecie istnieje Miles Morales. Jest zszokowany tym, co znajduje.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Spider-Men #5 Spider-Men #5 Spider-Men #5 Spider-Men #5 Spider-Men #5 Spider-Men #5 Spider-Men #5 Spider-Men #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.