Avalon » Serie komiksowe » Avengers vol. 4 » Avengers vol. 4 #30

Avengers vol. 4 #30

Postacie
Zapowiedź

• Tie-in AvX!
• Czy romans Hawkeye'a i Spider Woman przetrwa, kiedy świat stanie na krawędzi zagłady?

Cytat

Hawkeye: "Seriously, can you guys believe this?"
Mister Negative: "On many levels... I cannot."

Streszczenie

Nowojorskie doki. Leżący pod ścianą jednego z magazynów bezdomny wyciąga krótkofalówkę, przez którą melduje, że wszystko w porządku na jego posterunku. Niestety nie jest to do końca prawda – o czym mężczyzna przekonuje się, gdy miecz jednego z Inner Demons przebija mu pierś.

Wrzuciwszy jego ciało do wody, podwładni Mistera Negative'a atakują magazyn, zabijając pilnujących go agentów S.H.I.E.L.D.. Chwilę później mafiozo przechadza się między zebranymi na miejscu machinami bojowymi Sin, którymi nie tak dawno zaatakowała ona miasto [patrz Fear Itself – przyp. S_O]. Wyjaśnia, że po wygranej wojnie, Avengers i S.H.I.E.L.D. musieli szybko posprzątać miasto, dlatego ukryli mechy w magazynach takich jak ten, nim jednak mogli znaleźć bardziej permanentne rozwiązanie, musieli zwalczyć kolejny kryzys. Teraz Negative położył rękę na armii maszyn, które zamierza nie tylko wykorzystać sam, lecz również odsprzedać innym syndykatom, zarabiając tym samym niezłe pieniądze.

W tej chwili na miejscu pojawiają się Hawkeye i Spider-Woman, którzy nie zamierzają na to pozwolić. Jessica jest wyraźnie poirytowana żartującym partnerem, nie zamierza jednak niczego wyjaśniać i jedynie każe mu się zamknąć. Clint nie ma pojęcia, co się dzieje, do czasu, aż Spider-Woman nie wspomina o Scarlet Witch. Cały czas walcząc z Inner Demons Jessica zaczyna się kłócić z chłopakiem, wytykając mu, że ma on "niedokończone sprawy" z Wandą, o których nie raczył jej wspomnieć. Nagle jednak zmienia podejście do całej tej sytuacji i stwierdza, że nigdy nie chciała zachowywać się tak, jak teraz. Barton próbuje ją usprawiedliwić zmęczeniem, po czym wyjaśnia, że żadne z nich nie może zmienić swojej przeszłości, po czym przypomina, że ich "zawód" oznacza, że mają oni niewielu znajomych i niewiele osób, z którymi mogą się związać. Dodaje też, że Wanda ma mnóstwo własnych problemów – większość wywołana przez jej ojca, coś, co Spider-Woman powinna rozumieć lepiej, niż ktokolwiek. Jess pada na kolana, stwierdzając, że nie nadaje się do życia w normalnym związku, Hawkeye każe jej więc się rozejrzeć i zapewnia, że w ich związku nie ma nic normalnego. Tymczasem Mister Negative i jego Inner Demons, którzy w którymś momencie dyskusji zostali obezwładnieni, wracają do siebie i ponawiają atak, kochankowie muszą więc się pogodzić i wrócić do akcji.

Avengers Tower. Wielka Trójca odpoczywa po wygranej, gdy nagle Steve otrzymuje informację o ataku na jeden z magazynów S.H.I.E.L.D. i mobilizuje przyjaciół.

Gdy jednak docierają oni na miejsce, okazuje się, że Hawkeye i Spider-Woman już poradzili sobie z napastnikami. Gdy Captain pyta, skąd wiedzieli o ataku, Jessica wyjawia, że zadzwoniła do niej Madame Hydra. Chwilę później przywódczyni Hydry znowu się z nią kontaktuje, gratulując jej dobrze wykonanej roboty. Gdy Drew każe jej wyjawić, co zyskała przez pokonanie Negative'a, Viper stwierdza, że choć pozbycie się możliwej konkurencji jest miłym dodatkiem, tak naprawdę chciała tylko pomóc "córce". Stojąc w zupełnie innym magazynie, pełnym technologii Skrullów, zahibernowanych kosmitów i, od paru chwil, martwych agentów S.H.I.E.L.D., dodaje, że nienawidzi, gdy ktoś wykorzystuje fakt, że "bohaterowie" są zajęci.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers vol. 4 #30 Avengers vol. 4 #30 Avengers vol. 4 #30 Avengers vol. 4 #30 Avengers vol. 4 #30 Avengers vol. 4 #30 Avengers vol. 4 #30

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.