Avalon » Serie komiksowe » Uncanny Avengers » Uncanny Avengers #1

Uncanny Avengers #1

Postacie
Zapowiedź

• Z prochów AvX nowe Avengers Assemble!
• Captain America chce stworzyć oficjalny zespół stworzony z członków X-Men i Avengers, ludzi i mutantów. Dlaczego więc sen profesora Xaviera nigdy nie był bardziej zagrożony?
• Pierwszy atak najbardziej znienawidzonego złoczyńcy w historii!
• Pogrzeb jednego z największych bohaterów.

Cytat

Wolverine: "I'd like to tell you that even though professor Charles Xavier is dead, his dream lives on. Tell you all some warm fairy tale 'bout the old man restin', secure his students are getting it right. But the truth is... we failed him. Pushed him aside. Did it our own way. Chuck died without ever seeing his dream come true. An' there ain't no undoin' that."

Streszczenie

W nieznanym miejscu, tajemnicza postać prowadzi operację Avalanche'a. Usuwa mu fragment mózgu, zastępując go jakimś urządzeniem. Mówi przy tym o powrocie mutantów i nieodzownej reakcji ludzkości, która ich zniszczy. Wszystkiemu beznamiętnie przygląda się parę osób.

W Westchester Wolverine wspomina profesora Xaviera, oglądając jego portret. Rogue mówi mu, że już czas. Logan wychodzi na zewnątrz, aby wygłosić mowę pożegnalną do zebranych X-Men i uczniów szkoły. Mówi o marzeniu Xaviera, o pokojowej koegzystencji ludzi i mutantów, oraz o walce o to marzenie, kiedy cały świat był przeciwko niemu. Kończy mówiąc, że X-Men zawiedli Xaviera, porzucając jego wartości, a profesor zginął, nie doczekawszy się świata, o którym marzył.

Później. Maria Hill wita Havoka w więzieniu S.H.I.E.L.D. Alex przyleciał, aby odwiedzić brata. Wyrzuca mu, że zawierzył Phoenix Force mimo tego, co spotkało Jean. Że odrzucił to, czego nauczał Xavier, i zamiast kohabitacji z ludźmi wybrał tworzenie armii mutantów na dawnej asteroidzie Magneto, nie myśląc o konsekwencjach. Cyclops broni się, mówiąc, że droga, którą wytyczył Profesor wiodła donikąd. Havok odchodzi, mówiąc, że Scott niczego się od Profesora nie nauczył. Na zewnątrz czekają na niego Captain America i Thor.

W Avengers Mansion Kapitan mówi Havokowi, że Cyclops miał rację w jednym - Avengers nie zrobili wystarczająco wiele dla mutantów. Proponuje Alexowi poprowadzenie zespołu złożonego z Avengers i X-Men, który miałby być przykładem kooperacji między ludźmi i mutantami. Biorąc pod uwagę jego przeszłą współpracę z agencjami rządowymi, Havok jest idealnym kandydatem na nowego przywódcę mutantów. Summers wzdraga się, mówiąc, że nie jest ani Xavierem, ani swoim bratem, a poza tym nie ma zamiaru skończyć jak oni.

W tym samym czasie Avalanche idzie ulicami Nowego Jorku, zataczając się i wpadając na ludzi. Zakłada hełm i zaczyna atakować przechodniów, tworząc wyrwy w ziemi. Krzyczy, że mutanci wrócili, by się zemścić.

Captain America, Thor i Havok wybiegają z rezydencji w momencie, gdy wali się budynek naprzeciwko. Thor leci ratować ludzi, a Steve przy pomocy Summersa dostaje się na skalną półkę, na której znajduje się Avalanche. Szykuje się do konfrontacji z mutantem. Dominic nie ma zamiaru walczyć. Mówi, że dokonał dzieła, po czym wybiera śmierć przez samobójczy skok.

W Westchester, Scarlet Witch klęczy przed grobem Xaviera. Wyrzuca sobie, że ukrywała się wśród ludzi. Obiecuje, że odtąd będzie walczyć o marzenie Profesora. Rozmyślania przerywa jej Rogue. Nakazuje Mścicielce, żeby zabrała swoje kwiaty i opuściła teren szkoły. Oskarża ją o wprowadzenie w ruch wydarzeń, które doprowadziły do śmierci Charlesa. Wanda przyznaje jej rację. Następnie pyta, czy Cyclops przyzna się do swoich win. Anna-Marie broni Scotta, mówiąc, że walczył o mutantów, podczas gdy Maximoff siedziała w Avengers Mansion gdy X-Men byli celem polowań. Kiedy Wanda zaczyna krytykować X-Men za robienie z siebie męczenników, Rogue przerywa jej lewym prostym. Scarlet Witch mówi, że nie ma zamiaru walczyć, ale X-Mance to nie przeszkadza. Odkrywa jednak, że jej moc przestała działać.

W tym momencie obie zostają odrzucone przez eksplozję. Zbierają się z ziemi. Zaatakowała je piątka napastników, wszyscy z fizycznymi mutacjami. Jedna z nowoprzybyłych zablokowała ich moce. Wanda własnym ciałem zasłania Rogue przed atakiem, zostając poważnie ranna. Chwilę później Anna-Marie zostaje pozbawiona przytomności. Napastnicy odchodzą, porywając obie mutantki.

W nieznanym miejscu, tajemnicza postać prowadzi kolejną operację. Rozmawia ze swoim asystentem, który podkreśla ryzyko związane z ich obecnym planem. Proponuje, by zamiast tego skupić się na szukaniu artefaktów w rodzaju Cosmic Cube. Jego przełożony oponuje, mówiąc, że tym razem zjednoczy się z mocą, dzięki czemu nikt nie będzie w stanie go rozbroić. Wyjmując organ ze zwłok Profesora, Red Skull oświadcza, że zniszczy mutantów dzięki mózgowi Charlesa Xaviera.

Autor: Krzycer

Galeria numeru

Uncanny Avengers #1 Uncanny Avengers #1 Uncanny Avengers #1 Uncanny Avengers #1 Uncanny Avengers #1 Uncanny Avengers #1 Uncanny Avengers #1 Uncanny Avengers #1 Uncanny Avengers #1 Uncanny Avengers #1 Uncanny Avengers #1 Uncanny Avengers #1 Uncanny Avengers #1 Uncanny Avengers #1 Uncanny Avengers #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.