Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 » Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #16

Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #16

Postacie
Zapowiedź

• Czy Miles zostanie członkiem Ultimates?

Cytat

Thor: "Well done, young squire."
Iron Man: "Welcome to the Ultimates, kid."

Streszczenie

Nowy Jork. Manhattan zostaje odcięty od reszty miasta przez wojsko. Jefferson, ojciec Milesa, próbuje przedostać się przez blokadę, żeby dostać się do domu. Jest tak natarczywy, że wojskowi w końcu zamykają go w areszcie.

Triskelion. Na dachu Captain America wydziera się na Spider-Mana, że jako 13-latek powinien siedzieć w domu, a nie wkradać się do jednego z najbardziej strzeżonych budynków w kraju. Tyradę przerywa mu wybuch rakiety wystrzelonej z Quincarriera, który zrzuca ich z dachu. Miles jedną ręką chwyta się krawędzi, a drugą łapie w sieć spadającego Capa.

Agresor w mundurze Hydry staje nad nim i rozkazuje puścić nić. Chłopak staje się niewidzialny, a tymczasem kilkanaście metrów niżej Cap rozbija szybę i wskakuje do budynku. Wysyła na dach oddział Hulkbusterów.

Tymczasem na górze Spider-Man walczy z kilkunastoma przeciwnikami. Jakoś daje radę, ale w końcu zostaje trafiony kolbą karabinu. Na szczęście, akurat w tej chwili na dachu pojawia się Cap z posiłkami. Rozkazuje Milesowi, by przestał odpoczywać i z Hulkbusterami unieszkodliwił Quincarrier.

Chłopak rusza do akcji. Uczepia się kolejnej rakiety, by zmienić tor jej lotu. Udaje mu się, ale wybuch odrzuca go daleko od budynku. Cap boi się, że Spider-Man spadnie kilkadziesiąt metrów w dół, ale ten używa sieci i szczęśliwie wraca na dach. Rogers nie ma czasu się cieszyć, bo jest atakowany przez Hydrę. Po chwili pomaga mu Spider-Man i po kolejnych kilkunastu minutach atak zostaje odparty.

Miles jest podekscytowany całą sytuacją, a wtedy Captain cofa swoje wcześniejsze słowa i proponuje mu wakat w Ultimates. Wtedy na dachu lądują Thor, Iron Man i Spider-Woman. Mężczyźni witają go w zespole, Spider-Woman za to jest bardziej sceptyczna.

Trwa sprzątanie. Miles pożyczył od Iron Mana rękawicę z komunikatorem, żeby zadzwonić do domu. Mówi mamie, że nic mu się nie stało, i ponieważ z powodu kordonu wojska nie mógł dostać się do domu, zmierza do Gankego.

Kiedy kończy rozmawiać, Tony zabiera go ze sobą. Jest konferencja prasowa, na której Steve Rogers ogłasza, że przyjmuje nominację na stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych. Za nim stoją w pełnej gotowości oddziały agentów S.H.I.E.L.D., Giant-Men, Hulkbusters i Ultimates – Thor, Iron Man, Hawkeye, Black Widow. I Spider-Man.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #16 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #16 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #16 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #16 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #16 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #16 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #16 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #16 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.