Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #16.1 » Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #16.1

Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #16.1

Postacie
Zapowiedź

• "The Daily Bugle" poluje na każdą informację, jaką może zdobyć na temat nowego Spider-Mana.
• To co odkryją, zaskoczy ich, nas i... jego!

Cytat

J. Jonah Jameson: "This city has one less hero and his family's life is ruined. The world will not be better. Justice will not have been done. You're just burying someone so you can... your words: make money."
Betty Brant: "I don't even know what you're talking about."

Streszczenie

Betty Brant z analityczną dokładnością ogląda zapis walki nowego Spider-Mana z Prowlerem, w której zginął ten drugi. Materiał jest dość wyraźny, by dostrzegła, że pod maską kryje się Afroamerykanin. I usłyszała ostatnie słowa Prowlera: "Jesteś taki, jak ja".

Daily Bugle, szczyt redakcyjny. Jameson nie jest zadowolony z tematów przedstawionych przez jego reporterów. Wtedy Brant informuje go o swoich podejrzeniach, że Prowler i nowy Spider-Man są w jakiś sposób powiązani. Nie robi to wrażenia na jej redakcyjnych kolegach, szczególnie na Benie Urichu i Joe Robertsonie. Jameson przerywa dyskusję, zanim ta przeradza się w kłótnię. Mówi, że podejrzenia to za mało. Bez twardych dowodów, nie puści tego materiału. Zamyka posiedzenie.

Betty Brant pojawia się na posterunku policyjnym. Flirtując ze znajomym oficerem skłania go, by pokazał jej profil Prowlera. Złoczyńca już nie żyje, więc jak mogłaby mu zaszkodzić?

Brooklyn, byłe mieszkanie Alana Davisa AKA Prowler. Właściciel budynku opowiada nowej najemczyni, że poprzedni lokator po prostu którejś nocy się spakował i bez słowa wyprowadził. Schodzi na dół po papiery do podpisania, zostawiając Betty samą w mieszkaniu. Ta z miejsca zaczyna węszyć i wreszcie pod luźną płytką linoleum w kuchni znajduje martwego pająka z numerem 42 na odwłoku.

Roxxon Industries, New Jersey. Betty czeka na doktora Marcusa przy jego samochodzie. Naukowiec chce ją odesłać do diabła, ale kiedy kobieta wymachuje mu przed nosem pudełkiem z truchłem pająka, jest zaintrygowany. Niechętnie opowiada, że widział już takie okazy, kiedy pracował w Oscorp. Kiedy Brant obiecuje, że nie zamieści jego nazwiska w artykule, mówi jej więcej. Peter Parker zyskał swe moce po ugryzieniu przez podobnego pająka, a kiedy Norman Osborn się o tym dowiedział, próbował powtórzyć ten sukces na sobie. Bez powodzenia, co powszechnie wiadomo. Możliwe jednak, że eksperyment się udał, kiedy nikt się tego nie spodziewał. Betty odchodzi.

Brooklyn. Miles wraca z rodzicami z kina. Moralesowie nie wiedzą, że z ukrycia nagrywa ich Betty Brant.

Później. Betty mówi Jamesonowi, że ma dowody, i że chce podwyżki za wyłączność. Podczas gdy Jameson przegląda materiały, Brant opowiada o Jeffersonie Davisie, bracie Aarona. To on jest nowym Spider-Manem. Po przeczytaniu wszystkiego Jonah mówi, że nie puści tego materiału. Zarzuca mu powierzchowność i nastawienie na sensację. Jego publikacja zrujnuje życie niewinnego człowieka i jego rodziny. Z chęci zysku pozbawi miasta jednego z jego obrońców. On nie przyłoży do tego ręki. Wściekła Betty wychodzi z gabinetu naczelnego, zabierając materiały ze sobą.

Wieczór. Brant wraca do domu, wisząc na telefonie ze swoim agentem, który już mami ją wizją sławy. Wchodzi do ciemnego mieszkania, gdzie ktoś już na nią czeka. Swoimi pazurami Venom przebija ją na wylot. Stojąc nad jej nieruchomym ciałem szydzi, że nie powinna próbować się wzbogacić na czymś, co do niej nie należy.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #16.1 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #16.1 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #16.1 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #16.1 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #16.1 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #16.1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.