Avalon » Serie komiksowe » Hawkeye vol. 4 » Hawkeye vol. 4 #5

Hawkeye vol. 4 #5

Hawkeye vol. 4 #5

"The Tape: 2 of 2"

Postacie
Zapowiedź

• Ktoś ma straszny sekret, który zmieni relacje między Hawkeye'em a Avengers.

Streszczenie

Clint wypada przez okno. Stwierdza, że sytuacja i tak wygląda lepiej niż parę sekund temu.

Parę sekund temu. Ninja atakują związanego Clinta. Udaje mu się uniknąć ciosów, po czym wybijając szybę w oknie wypada z budynku.

Tymczasem Kate ogląda nagranie zarejestrowane na taśmie. Jest zszokowana tym, co przedstawia – to Clint, który zabija Du Ke Fenga, jednego z najbardziej poszukiwanych terrorystów świata. Kate wie teraz, dlaczego ta taśma jest taka ważna – społeczeństwo nie może dowiedzieć się o tym, że morderstwa dokonali Avengers, a nie Navy Seals, co było do tej pory podawane opinii publicznej. Z rozmyślań wyrywa ją pukanie do drzwi. Gdy zakłada maskę, do pokoju wdzierają się ochroniarze Madame Masque, których zaniepokoiły hałasy z sąsiedniego pokoju. W ten sposób odnajdują prawdziwą Madame Masque, która uderzając w ścianę przyprowadziła ich do niej.

W tym samym momencie spadający Clint zostaje złapany przez Marię Hill, razem z którą udaje mu się pozbyć ścigających go ninja.

Madame Masque jest wściekła i prosi o spotkanie z pozostałymi uczestnikami licytacji. Bierze ze sobą Kate, którą informuje, że nie ma wobec niej najlepszych zamiarów. Gdy kobieta rozmawia z Kingpinem, do pomieszczenia przez szybę dostaje się Clint, który upadając na ziemię kaleczy swoją stopę odłamkiem szkła. Razem z Kate zaczynają uciekać, lecz przypominają sobie, że muszą jeszcze odzyskać taśmę, którą dziewczyna zostawiła w odtwarzaczu. Po drodze natrafiają na paru członków Hydry, Hand i A.I.M, ale mimo to udaje im się osiągnąć cel. Kate informuje przy tym Clinta, że oglądnęła nagranie i jest zszokowana jego zawartością. Barton mówi jej, że zawartość taśmy jest kłamstwem. Gdy trafiają do windy, zauważają podążającą za nimi Madame Masque. Kobiecie nie udaje się ich dopaść, ale strzelając do nich niszczy taśmę i rani Clinta, który traci przytomność.

Wybudza się dopiero w siedzibie S.H.I.E.L.D. w otoczeniu Marii Hill, Nicka Fury'ego Jr. i Kate. Gdy agenci dziękują mu za jego pracę, Kate chce wyjaśnień – nie wie, kto w końcu zabił Du Ke Fenga. Nick odpowiada, że ta taśma, podobnie jak dwa inne zawierające identyczne nagranie z Kapitanem Ameryką i Wolverine'em, miała na celu odnalezienie ukrytych w szeregach S.H.I.E.L.D. szpiegów i ukrycie tożsamości prawdziwych zabójców z Navy Seals. Kate wkurza się, że musieli brać udział w tym teatrze. Clint uspokaja ją mówiąc, że sam się zgodził na udział w akcji, by chronić ludzi, którzy narazili swoje życie i życie swych rodzin poprzez zabicie Du Ke Fenga. Ostatecznie Kate stwierdza, że Clint jest naprawdę w porządku.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Hawkeye vol. 4 #5 Hawkeye vol. 4 #5 Hawkeye vol. 4 #5 Hawkeye vol. 4 #5 Hawkeye vol. 4 #5 Hawkeye vol. 4 #5 Hawkeye vol. 4 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.