Avalon » Serie komiksowe » Uncanny Avengers » Uncanny Avengers #5

Uncanny Avengers #5

Postacie
Zapowiedź

• Wonder Man, Sunfire i Wasp dołączają do zespołu!
• Przywództwo Havoka zostaje zakwestionowane!
• Śmierć ważnej postaci z ręki Mściciela w biały dzień!

Cytat

Havok: "We are defined by our choices, not the makeup of our genes. So, please, don't call us 'mutants'. The 'M' word represents everything I hate."
Dziennikarz: "Well... if you don't want to be called 'mutant', what should we call you?"
Havok: "How about Alex?"

Streszczenie

Miasto Akkaba, ukryte pod biegunem północnym. Pestilence, członkini Ostatnich Jeźdźców Apocalypse'a, rodzi. Nadaje bliźniętom imiona Uriel i Eimin, żałując, że ich ojciec - Lord Archangel - nie może ich zobaczyć. Ptasiogłowe położnicze zabierają dzieci, by je umyć. Przyglądający się wszystkiemu Famine ocenia, że mali władcy wyglądają zdrowo. Genocide nie podziela jego satysfakcji - syn Apocalypse'a głośno protestuje, że spuścizna En Sabah Nura należy się jemu.
Dzieci zostają umieszczone w kołyskach. Położne, Genocide i pozostali Jeźdźcy zostawiają je same. Po chwili w pomieszczeniu pojawia się Kang. Od setek lat manipulował wydarzeniami, tak, by nie dopuścić do tego, by Celestiale ingerowali w rozwój wydarzeń na Ziemi. Uriel i Eimin mają mu w tym pomóc. Zabiera dzieci i znika.

Wonder Man i Wasp lecą w stronę Avengers Mansion. Janet zapewnia Simona, że nie czuje się wykorzystana - rozumie, że skoro ta konkretna drużyna Avengers nie może zależeć od rządowych fundacji, ktoś musi za nią płacić, i nie ma problemów z tym, że padło na nią. Odbija piłeczkę, mówiąc, że Simon pewnie obawia się reakcji pozostałych na jego powrót w szeregi drużyny, po kłopotach, których im narobił. Przypuszcza, że to Simon czuje się wykorzystany przez Scarlet Witch, którą wciąż kocha. Wonder Man odpowiada, że nigdy nie ukrywał tego, co czuje do Wandy, i że zgodził się pomóc wyłącznie dlatego, że go o to poprosiła - ale będzie tylko dbał o PR drużyny, wciąż jest przekonany, że walka do niczego nie prowadzi.
Lądują przed rezydencją, nieświadomi, że obserwuje ich brat Wonder Mana - Grim Reaper.

Wonder Man i Wasp wchodzą do rezydencji, kontynuując rozmowę. Wasp staje jak wryta na widok Rogue, która zdjęła ze ściany naprzeciw wejścia obraz przedstawiający pierwszy skład Avengers, zastępując go portretem Xaviera. Janet jest oburzona, a Anna Marie z uśmiechem tłumaczy, że X-Men i Avengers mają teraz wspólnie walczyć o ideały Charlesa. Sytuację rozbraja Havok, prosząc Rogue, by znalazła dla portetu inne miejsce. X-Manka odchodzi, suregując, by Summers go sobie wsadził w...
Alex wita nowoprzybyłych, tłumacząc, że Rogue nie otrząsnęła się jeszcze po śmierci Xaviera.

Kapitan Ameryka trenuje, słuchając wiadomości. Choć Avengers i X-Men pokonali Red Skulla, akty przemocy wobec mutantów są coraz częstsze. Dochodzi do kolejnych morderstw.

Do sali ćwiczeń wchodzi Scarlet Witch. Mówi, że Havok nie może dowodzić zespołem - że przytakuje idiotycznym pomysłom Wasp, by przekonać ludzi do mutantów, czyniąc z nich ikony kultury i sprzedając ubrania wzorowane na ich kostiumach. Rogers odpowiada, że Wanda będzie miała szansę by zadośćuczynić mutantom za to, co zrobiła, ale nie może stanąc na czele zespołu. Maximoff oponuje, by po chwili przyznać mu rację - nie może oczekiwać, by ktokolwiek jej zaufał. Steve zapewnia, że on jej ufa.

Wieczór w Tokio. Pijany Sunfire idzie ulicami. Boli go głowa - to sygnał klanu Akkaba, wzywający by stawił się na służbę nowonarodzonym strażnikom ewolucji, pozostałość po czasach, w których był Jeźdźcem Apocalypse'a w zamian za nowe nogi.

Wolverine przerywa jego pijackie zataczanie. Shiro próbuje się o pozbyć, ale Logan nie ustępuje - wie z doświadczenia, jak Apocalypse potrafi namieszać w umyśle. Poza tym dopiero co był zmuszony zabić swojego syna, więc Yoshida nie ma monopolu na żałobę. Proponuje mu przystąpienie do drużyny Avengers walczącej o sprawę Xaviera. Shiro nie jest pewien. Wolverine mówi, że kiedy powie mu, co Red Skull zrobił z Charlesem, nie będzie miał żadnych wątpliwości.

Avengers Mansion. Kapitan Ameryka wezwał zespół, by omówić zbliżającą się konferencję prasową. Sugeruje, by Scarlet Witch i Rogue - z uwagi na swoją dawną przynależność do Bractwa Złych Mutantów - nie brały w niej udziału. Havok oponuje, mówiąc, że Wanda i Anna Marie dopiero co pomogły uratować miasto przed Red Skullem. Mówi Rogersowi, że zdecydował niczego nie ukrywać przed ludźmi.

Później, w windzie, Rogue chwali go za jego postawę. Pyta, czemu przyjął tę rolę. Alex odpowiada, że przede wszystkich chciał pomagać ludziom - ale chciał również pokazać Cyclopsowi, że pomylił się porzucając ideały Xaviera. Anna Marie mówi mu, że Charles byłby z niego dumny.

Później. Cała drużyna - wraz z Sunfire'em - bierze udział w konferencji prasowej przed rezydencją. Kapitan Ameryka mówi o ataku Red Skulla - o tym, że chciał wywołać wojnę między ludźmi i mutantami, i że został powstrzymany, ale problem wciąż istnieje. Aby zasypać te podziały proklamuje powstanie Drużyny Jedności Avengers, którą będzie dowodził Havok. Następnie oddaje mu głos.

Alex zdejmuje maskę, mówiąc, że chce, by wszyscy wiedzieli, kim jest - uczniem Xaviera, X-Manem i bratem Cyclopsa. Tłumaczy, że widzi świat inaczej, niż Scott - wierzy, że wszyscy są takimi samymi ludźmi, że wszystkich definiują czyny, a nie geny, i że samo słowo "mutant" dzieli. Na pytanie dziennikarza jak mają się do niego zwracać odpowiada: "może Alex?"

W tym momencie z tłumu dziennikarzy wyłania się Grim Reaper. Krzyczy, że dopóki tacy mutanci jak Scarlet Witch naginają rzeczywistość do swej woli, nikt nie będzie bezpieczny, i strzela energią w Wandę. Wonder Man zasłania ją własnym ciałem. Grim Reaper rozprawia się z Wolverine'em i Kapitanem Ameryką. Sunfire próbuje zmotywować Wonder Mana do walki, ale Simon tłumaczy, że on już się nie bije. Rogue próbuje ukraść moc Grim Reapera, ale nie jest w stanie, ponieważ opiera się ona na technologii.

Grim Reaper staje nad nieprzytomną Scarlet Witch. Rogue pożycza moc Wonder Mana i jednym uderzeniem powala Grim Reapera. Po chwili orientuje się, że go zabiła. Zaczyna się tłumaczyć, że wcale nie uderzyła tak mocno, że nie miała pojęcia, jak silny jest Wonder Man. Wszystkiemu przyglądają się robiący zdjęcia dziennikarze.

Autor: Krzycer

Galeria numeru

Uncanny Avengers #5 Uncanny Avengers #5 Uncanny Avengers #5 Uncanny Avengers #5 Uncanny Avengers #5 Uncanny Avengers #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.