Avalon » Serie komiksowe » Uncanny Avengers #8AU » Uncanny Avengers #8AU

Uncanny Avengers #8AU

Postacie
Zapowiedź

• Kang i Apocalypse Twins wkraczają w Age of Ultron. Ale o co im chodzi?
• Havok i Rogue, przywódcy Morlocków, walczą o ocalenie człowieka, który gardzi ich ludem.
• Czego Rogue dowie się o przeszłości Bliźniaków?

Cytat

Kang: "There is no human on Earth more difficult to kill than Colonel America."
Uriel: "I'll kill him now."
Kang: "Any dullard can backstab a man. Conquerors meet their foes on the field of battle. Which are you, Uriel? Assassin... or conqueror?"

Streszczenie

Rok 4145 naszej ery. Uriel i Eimin znajdują się w sali tronowej Kanga. Opiekun udziela młodym bliźniętom kolejnej lekcji. Mówi, że w każdej linii czasowej, w której zostali sługami ewolucji i opiekunami mutantów ponieśli sromotną klęskę z jego ręki. Jednocześnie wspomina to, co się naprawdę wydarzyło - raz za razem ginął, zabity przez bliźnięta.

Kang kontynuuje lekcję. Przekonuje bliźnięta, że jedyną szansą, aby mutanci mogli przeżyć, jest totalna segregacja. Ale żeby do niej doszło, bliźnięta będą musiały stoczyć krwawą wojnę. Uriel pyta, czemu po prostu nie zabiją swoich przeciwników, zanim staną się groźni. Kang upomina go, mówiąc, że zabijanie dzieci jest niehonorowe - ale to nie jedyny powód. I to właśnie będzie tematem dzisiejszej lekcji.

Kang wraz z bliźniętami przenosi się do epoki ich narodzin. Ta rzeczywistość została zmieniona - Wolverine cofnął się w czasie i zabił Hanka Pyma. Kang oświadcza, że to przykład nieoczekiwanych konsekwencji. Gdyby on sam cofnął się w czasie by zabić młodego Reeda Richardsa, Galactus pożarłby Ziemię, a więc Kang nigdy by się nie narodził. W wypadku tej rzeczywistości, po śmierci Pyma Avengers się rozpadli, Vision nie został zbudowany, a Odyn przekazał planetę w ręce Morgany Le Fay po śmierci Thora.

Teraz Kang przedstawia bliźniętom Pułkownika Amerykę. Ponieważ Steve Rogers to najgroźniejszy człowiek na świecie, który będzie im się sprzeciwiał w każdej rzeczywistości, bliźnięta muszą się nauczyć go zabijać. Własnymi rękoma, bez pomocy Kanga i jego technologii, w otwartej walce.

Pułkownik Ameryka schodzi do nowojorskich kanałów w poszukiwaniu Havoka. Od razu natyka się na Callisto i grupę Morlocków. Kobieta zabiera go do Havoka i jego żony, Rogue.

Steve wyjaśnia, że przyszedł po Calibana - mutant musi zostać osądzony za zabójstwo, nawet, jeśli popełnił je w samoobronie. Po długiej rozmowie, Summers odmawia. Radzi Rogersowi, żeby opuścił tunele, bo nie może zagwarantować jego bezpieczeństwa. W tym momencie atakują Uriel i Eimin.

W pierwszej chwili Rogers podejrzewa, że ma do czynienia z Morlockami, ale szybko się orientuje, że tak nie jest - atak Uriela zranił kilku Morlocków. Havok poleca Rogue, by zajęła się rannymi. Sam zamierza uratować Pułkownika Amerykę.

Rogers ucieka kanałami, próbując odciągnąć napastników od Morlocków. Udaje mu się przed nimi ukryć. Podsłuchując ich rozmowę, odkrywa, że działają z rozkazu Kanga. Nokautuje Eimin tarczą, po czym zaczyna się mocować z Urielem. Wpadają do wody i rozdzielają się. Rogers wychodzi na powierzchnię w pobliżu grupki Morlocków. Osłania ich własnym ciałem przed wściekłym atakiem Uriela. Kontaktujący się z Urielem Kang rozkazuje mu wykończyć przeciwnika, ale chłopak się waha. Wykorzystuje to Havok - zasłania Pułkownika Amerykę i każe mu uciekać. Rogers usłuchuje.

Havok próbuje przekonać Uriela, że segregacja nie jest rozwiązaniem - że mutanci i ludzie mogą koegzystować. Chłopak nie daje się przekonać - mówi, że dla mutantów nie ma przyszłości, dopóki żyją ludzie, i że zaślepieni kłamcy, tacy jak Havok, stoją homo superior na przeszkodzie. Mówiąc to, uderzeniem skrzydła przecina Summersa na pół. Kang mu gratuluje, po czym przypomina, że Rogers mu ucieka.

Uriel rusza za nim, ale zostaje powalony przez Rogue. Anna-Marie dostrzega ciało Havoka. Z furią rzuca się na Uriela, okładając go pięściami. Chłopak przebija ją skrzydłem na wylot. Umierająca Rogue ściąga rękawiczkę i dotyka Uriela. Odkrywa, że jest synem Archangela z innego świata. Próbuje wytłumaczyć chłopakowi, że Kang ich okłamuje i torturuje, żeby ich wykorzystać. Uriel jest tego świadomy. Jest również przekonany, że mimo to dzięki Kangowi uczą się, jak chronić mutantów. Że obozy koncentracyjne, w których żyli, dowodzą, że segregacja to jedyne wyjście. Przeprasza Rogue za śmierć Havoka. Bierze ją na ręce, żeby zanieść ją do uzdrowiciela.

Po drodze trafiają na Eimin. Dziewczyna z polecenia Kanga zabija Rogue.

Wściekł Uriel rzuca się na Eimin. Pyta Kanga, co jest honorowego w zabiciu rannej, niewinnej kobiety. Mówi, że znalazł siłę w akcie łaski. Kang go wyśmiewa. Mówi, że jeśli chłopak naprawdę w to wierzy, to dla mutantów nie ma nadziei.
Kang chwali Eimin. Zabiera kaptur Rogue jako trofeum i wraz z bliźniętami przenosi się z powrotem do roku 4145.

Kang i dzieci pojawiają się w sali pełnej trofeów po pokonanych herosach. Dołącza do nich kaptur Rogue. Uriel dostrzega topór - trofeum, którego nie widział nigdy wcześniej. Kang wyjaśnia, że to zaczarowany Jarnbjorn, dzięki któremu zabił wszystkich, którzy wstąpili na tron Apocalypse'a. Opowie o nim więcej, kiedy Uriel zakończy odbywanie swojej kary. W końcu Pułkownik Ameryka uciekł - kara jest zasłużona. Eimin stwierdza, że nie opuści swojego brata, i że kara należy się również jej. Uriel protestuje, ale Kang się zgadza. Oboje spędzą jeszcze kilka lat w obozach koncentracyjnych dla mutantów, gdzie będą cierpieć z ręki Ahaba. Muszą pamiętać, jaki los ludzie szykują mutantom. A jeśli nie uda im się przetrwać, to wszyscy mutanci podzielą ich los.

Autor: Krzycer

Galeria numeru

Uncanny Avengers #8AU Uncanny Avengers #8AU Uncanny Avengers #8AU Uncanny Avengers #8AU Uncanny Avengers #8AU

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.