Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 » Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #24

Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #24

Postacie
Zapowiedź

• Czy po tym wszystkim co się wydarzyło, Miles powróci do roli Spider-Mana?
• W mieście pojawia się nowa grupa super bohaterów.
• Czym jest Ultimate Power Pack?

Cytat

Gwen: "Peter Parker died!! My father died just as your mother did. You want to know what to do? You get up. You get up!! ... You get up."

Streszczenie

Teraz, przed chińską restauracją. Cloak i Dagger atakują Bombshell nie przejmując się zniszczeniami. Miles i Gwen mogą tylko obserwować wszystko z ukrycia.

Rok temu, Centrum Handlowe Westwood. Tandy Bowen jest poirytowana jakością obsługi w fast foodzie. Podchodzi do niej menedżer Ty Johnson. Chłopak rozpoznaje dziewczynę, jako przewodniczącą samorządu uczniowskiego w konkurencyjnej szkole. Podają sobie ręce na powitanie.

Pół roku temu. Tandy wystroiła się na studniówkę. Przy wynajętej limuzynie czeka na nią Ty, ubrany w garnitur. W samochodzie wzruszona dziewczyna wyznaje, że nigdy nie myślała, że poczuje do kogokolwiek to, co czuje do niego. Mogłaby wyjść za niego za mąż. Ty zapewnia, że jej uczucia są odwzajemnione. Właśnie wtedy ich limuzyna zostaje staranowana przez ciężarówkę. Nazajutrz gazety informują o zakochanych nastolatkach, którzy zapadli w śpiączkę.

Teraz. Bombshell rzuca Dagger wprost do pomieszczenia, w którym ukrywają się Gwen z Milesem. Dziewczyna pyta kolegę, czy zna tych ludzi, ale ten ją ucisza. Nie chce, żeby będący nieopodal tata dowiedział się, że był Spider-Manem.

Na zewnątrz Cloak łapie Bombshell w swoją pelerynę. Tandy każe mu ją jak najszybciej wypuścić. Chłopak chce ją przetrzymać jeszcze trochę, by straciła wolę do walki. Dagger boi się, że Ty zabije Bomshell, ale wtedy ta wydostaje się z jego peleryny w akompaniamencie swych firmowych wybuchów.

Trzy miesiące temu. Layla Miller, Nathaniel Essex, Samuel Sterns i Arnim Zola II obserwują leżących w śpiączce Ty'a i Tandy. Za chwilę firma Roxxon upozoruje ich śmierć, a naukowcy dostaną wreszcie ludzi, na których będą mogli eksperymentować.

Teraz. Właścicielka restauracji i tata Milesa biegną na zaplecze, z dala od pojedynku na ulicy. Miles i Gwen podążają tuż za nimi. Dziewczyna radzi koledze, by założył kostium i zakończył tą szopkę, zanim ktoś zostanie ranny. Miles stanowczo odpiera, że już nie jest Spider-Manem. Zdenerwowana Gwen wymierza mu siarczysty policzek i krzyczy, że nie po to zginęli Peter Parker, jej tata i mama Milesa, żeby on teraz bał się swojego cienia. Chłopak odchodzi do ojca.

Na ulicy Bombshell ma dość zabawy, chce się ulotnić. Cloak ponownie ją łapie. Zapewnia, że tym razem nie pozwoli jej uciec. Razem z Dagger mają zamiar stąd zniknąć zanim nadjedzie policja. Muszą przecież dowiedzieć się, co się z nimi stało.

Trzy dni temu. Pan Roxxon kontroluje swoją inwestycję. W laboratorium nieprzytomnych Tandy i Ty'a naukowcy przygotowują do eksperymentu z ciemną materią. Layla Miller i jej koledzy tłumaczą szefowi, że próba powielenia eksperymentów Normana Osborna, które same w sobie były porażką, jest skazana na niepowodzenie. Zamiast usiłować stworzyć nowego Venoma lub Spider-Mana, zajęli się oryginalnymi badaniami. Po wstrzyknięciu nastolatkom katalizatora rozpoczyna się drugi etap eksperymentu. Nagle, nastolatki się budzą i zaczynają krzyczeć. Z Ty'a wydobywa się czarna substancja, a z Tandy wręcz przeciwnie – oślepiające światło. Layla daje sygnał do ewakuacji.

Teraz. Miles siedzi na swoim łóżku z maską Spider-Mana w dłoniach. Nie chce być zmuszony do jej ponownego założenia.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #24 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #24 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #24 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #24 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #24 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #24

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.