Avalon » Serie komiksowe » Uncanny Avengers » Uncanny Avengers #10

Uncanny Avengers #10

Uncanny Avengers #10

"Ragnarok Now" - part 4

Postacie
Zapowiedź

• Czterech Jeźdźców Apocalypse'a!

Cytat

Scarlet Witch: "I'll be honest... I'm losing hope that man and mutant will ever peacefully cohabitate."
Havok: "This team..."
Scarlet Witch: "Has only reinforced that fear, I'm affraid."

Streszczenie

W Kairze uciekający Ozymandias wpada na czekających na niego Avengers – Wolverine'a, Rogue, Sunfire'a i Thora – którzy żądają ujawnienia lokalizacji kryjówki Apocalypse Twins. Gdy Ozymanias odmawia i oświadcza, że nie będą w stanie niczego od niego wyciągnąć, Shiro stapia jego ramię w szkło.

W Gwatemali Havok i Scarlet Witch odnajdują kryjówkę Klanu Akkaba, odkrywając jednak, że Apocalypse Twins odnaleźli ją pierwsi – i nie pozostawili żywcem żadnego z jej mieszkańców. Wanda zauważa, że widziała, jak dumny Captain America był z Havoka, gdy ten pozostał w drużynie, zamiast opuścić ją wraz z przyjaciółmi, ten więc odpiera, że współistnienie między ludźmi i mutantami jest ich jedyną szansą. Wanda przyznaje więc, że przestaje wierzyć w to, że uda im się kiedykolwiek zrealizować marzenie Xaviera – skoro bowiem najlepsi z nich nie potrafią pracować razem, ludzkość jako ogół również nie będzie w stanie. Postawa Alexa jest jednak światełkiem w tunelu – a gdy Wanda przeprasza, że w niego nie wierzyła, oboje zostają zaatakowani przez Banshee'ego. Powaliwszy ich, Sean oświadcza, że nie zabił Havoka tylko dlatego, że nie tego chcą Bliźnięta i odlatuje z nieprzytomną Wandą w ramionach.

W Avengers Mansion obsługujący centralę Wonder Man zostaje zaskoczony przez nagłą utratę prądu. Gdy generatory awaryjne również zawodzą, na miejscu zjawia się Grim Reaper, który atakuje brata, krytykując jego pacyfizm. Dodaje jednak, że podoba mu się myśl o tym, by był on razem z Wandą i postanawia do tego doprowadzić.

W Himalajach Captain America i Wasp odkrywają kryjówkę Klanu Akkaba – również zniszczoną. Janet przyznaje, że dobrze się czuje, biorąc udział w misji jak w starych, dobrych czasach przed jej uwięzieniem w Microversum, a Steve przyznaje, że zna to uczucie. Kobieta domyśla się, że coś się stało, Captain niechętnie przyznaje więc, że nie tak dawno został uwieziony w innym wymiarze przez Armina Zolę – a choć na Ziemi minęła zaledwie chwila, on spędził tam ponad dekadę. Dodaje, że te przeżycia doprowadziły do jego kłótni z Loganem. Wasp zapewnia, że nawet, jeśli Kapitan nie jest w pełni sił, nikt nie jest w stanie tego zauważyć, dodając, że to jego wyjątkowa cecha, a słysząc to, Captain domyśla się, o czym mówił Immortus i gdzie ukrywają się Bliźnięta.

Grupa Wolverine'a tymczasem obserwuje wyspę Socatra, odkrywając, że jej "mieszkańcy" są tylko hologramami. Rogue dziękuje Thorowi za to, że się za nią wstawił i całą czwórką docierają do portalu, przez który trafiają do pomniejszonej Cząsteczkami Pyma Galaktyki Akkaba. Nagle jednak zostają zaatakowani prze Sentry'ego, który porywa Thora i zabiera go całe lata świetlne dalej, na planetę Tyconria. Opadająca Rogue zostaje uratowana przez Sunfire'a, Logan jednak opada na piaszczystą planetę, na której zostaje pożarty przez olbrzymiego czerwia. Sentry tymczasem zapewnia, że nie wini boga gromów za swoją śmierć i rozumie, czemu musiał on to zrobić, musi jednak zabić wszystkich, którzy spróbują powstrzymać Wniebowzięcie mutantów. Dodaje jednak, że Thor musi przeżyć, jest bowiem najlepszą szansą na ocalenie ludzkości. Wolverine tymczasem zostaje wypluty przez czerwia pod stopami swego pana – Dakena, który oświadcza, że dzięki Apocalypse Twins inni herosi wiedzą, co Logan zrobił i że to on zabił marzenie Xaviera. Zapewnia, że Bliźnięta wszystko zaplanowały i że tym razem bohaterowie nie mają szans ich zatrzymać.

Autor: S_O

Galeria numeru

Uncanny Avengers #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.